BE do përballet me një makth, nëse shpresa në Ballkan zbehet


#33

po c’faj ka Rama se njerez te inkriminum jane zgjedhur si deputete ose qeveritare lokale nen siglen e PS? dihet boterisht se ai nuk ka gisht ne emerimin e tyre dhe se kete emerim e ben baza poshte. Ja qe gaboi baza. Po kurrsesi leaderi! kjo nuk ndodh dhe nuk ka per te ndodhur kurre!


#34

Nuk ka faj fare ore zoteri! I ka kembet me pranga dhe gjyle hekuri nga shqupi. Ishte shqupi qe i vuri njerezit ne listat e PS. Cfare nuk kupton ketu?


#35

I rafte pika i rafte. Makut. I ka bo robt vegla te etjes se degjenerume per pushtet. Nuk njef limit Satrapi :frowning:


#36

tani e kuptove që be-ja është jugosllavia e radhës! futju shqipërisë së madhe që të bësh një punë të hairit o ramë! vari bidonat edhe be-se edhe lul berishës! shqipëria 70% me popull jeniçer është! mbështetu tek 30% që ka duar,këmbë dhe mëndje që të vejë përpara ky vend. delet vijnë vetë nga pas


#37

Ne nuk na duhet BE se kemi Ameriken.


#38

Gjembi, ky artikull, duhej te dilte menjane nga adminet, pasi tregon mjerimin e liderve drejtues te partive e shtetit shqiptar. Nese PS kerkon nje gje, mirpo edhe PD kerkon nje gje tjeter ne kundershtim me interesat e PS, athere nuk eshte arritur gje, se keta shtyjne njeri-tjetrin.
Eshte si puna e asaj anaktodes, ku Zoti i pyeti dy shqiptare se ç’donin. I pari kerkoi nje vile madheshtore, ndersa i dyti kerkoi qe Zoti t’ia prishte vilen atij tjetrit. Dhe te dy ngelen pa gje :grinning:


#39

Pjero mua Edvini me duket i goxha pergatitur si Lider Ballkani por jo me gjere… dhe kam pershtypjen se eshte brumosur nga tezat e tua…ndoshta Librin tat se ka ne zoterim po ai Fuga si skuth qe eshte i ka konspektu idete e tua dhe ja ka shit Edvin Kristaqit si tezat e veta.
Ca nuk bohet ne ate ven dhe vjedhja intelektuale e tezave te tua as konsiderohet mekat ne nje kohe qe vjedhin edhe korrentin. Nejse ty qefi mund te bohet se e ke kthy Evininin nga piktor ne vizionar.


#40

I nderuar, tezat e mia filluan ti zbatojne qysh para 10-15 vjetesh, Buall Mavria e filloi me formalizimin e dyqaneve te vogla, te lagjeve, me rruget, autostradat, etj. Ky i dyti (Palloshi) heci nje hap me tej, po zbaton diç me teper se ç’zbatoi Buall Mavria. Por jane akoma tek 40% e realizimit te tezave te VQ, dhe keto jo dhe aq mire saç do i deshiroja une.


#41

Edhe mua Palloshi si vazhdues i politikave te Buall Mavrise, me fal politikave te frymezuara nga ju me duket, por pak me i djathte se ti nga natyra je me shpirtemire… sa per realizimin e tezave te VQ qe ju jeni i pakenaqur ka vetem nje menyre per ta provuar…ne se Ju do ishit ne vend te Palloshit a do rezultonit me efektiv apo edhe ju do ngaterroheshit me kembet tuaja ne ate labirinth problemesh qe tezat tuaja do te doni 6 dekada per ta ckokolepsur


#42

6 dekata, duhen per ata qe nuk i kane idete e tyre origjinale, qe merr aty, vidh aty, por jo per mua.


#43

Une kam dyshimet e mia qe ne se ju do ishit ne kepucet e Palloshit do zhgenjenit jo pak prej Peshqve me Pasigurine, Luhatjet dhe Erresimin e vizioneve tuaja te Qarta. Tjeter gje te diskutosh me Gjembin dhe Alben me Zamete, dhe tjeter gje te ajrosesh vizionet e tua para Shaban Memise apo Nard Ndokes


#44

ja kalume dhe Gjermanis’


#45

Ku-kuu, te shpalon une vizionet e mia para Shabonit dhe Nardit, ku-kuu, une me mire e djeq VQ. Po pse kaq poshte me ule Tironco, po ç’a t’kam bo, ç’a i kam bo Palloshit, apo se e kritikoj kur duhet, se une per vehte, kritiken e kuptoj ndihme, medikament.
Une jam me i nderum te shpalos vizionet e mia para studenteve, para Gjembit, Albes, etj, ketu, se sa para dy nallbanve te politikes shqiptare.


#46

Ajo eshte djegur nga dielli mbi tezgat e shitesve ambulante


#47

Nuk ka shum rendesi djegja nga dielli e kopertines, rendesi ka qe tezat aty do jetojne me shekuj.


#48

Pjer boll se je bo per gjynaf


#49

Nuk dun me i ble librat Pjer atje…edhe kur i blejne si lexojne por i vene tek xhami i makines per pordhe me kap ndonje pjeshke blloku.
I bin shkurt i futin nje te vjedhme ideve ashtu ne menyre siperfaqesore dhe pastaj ja shesin Shefit ne Kryeministri si te tyret.
Problemi eshte qe ne proces tezat tuaja pandershmerisht te hulumtuara …humbasin ate qe quhet mprehtesi zbatuese si edhe plotesine logjike. Prandaj Palloshi ka shku me djathtas nga ty se ai skuthi Fuga sdi as me kopju vizionet si duhet.


#50

Ja Pjer ku e katandisi palloshi popullin, dun te hyn ne burg se s’kane te hane, qe kur erdhi rilindja ja pren edhe ndihmen ekonomike.


#51

i vene tek xhami i makines per pordhe me kap ndonje pjeshke blloku.

:joy: Ti po thua qe ka ardhur dita qe vajzat e bllokut te terhiqen nga ata qe lexojne? Nuk e kishte keq shkaba kur pyeste sa vite ke qe s’ke shkuar ne Shqiperi.

Dhe turp te te vije qe vajzat i quan “pjeshka”. Keni kaq kohe jashte shqiperise por vazhdoni me mentalitetin fshatar.


#52

Sorry, ke te drejte, duhet me i qujt FYRE. Vajzat terhiqen nga Pronesia e nje Makine, Libri e apartamenti pa qene te sigurta nese Libri i Pjerit i conceptualizuar me aq mundim eshte lecitur apo jo. Te kesh liber eshte status ndryshe pse Deputetet me 4 klase shkolle pas pervojes se burgjeve ne disa shtete vendosi te blejne nje Diplome universitare pa kryer tetevjecaren e te mesmen perpara? Pse nuk kane cti bejne meleonat ata me gjithe kete kanabis e apartamente te pashitura? Eshte statusi…djal me diplome pavaresisht se ka bo bugr apo burgje. Statusi shitet si me qen titulli Lord ne Britani