Ben Blushi formon LIBRA-n

I larguar nga Partia Socialiste pas pakënaqësive të shprehura publikusht prej mjaft kohësh, Ben Blushi ka shpallur mbrëmjen e 1 Nëntorit formimin e partisë LIBRA, quajtur ndryshe “Lista e Barabartë”, e cila është sipas tij një parti e qendrës ku mund ta gjejnë veten shumë shqiptarë të pakënaqur. Blushi e ka shpallur partinë në një salleë me mbështetës, ku ai ishte bashkë me deputeten tjetër socialiste të larguar, Mimoza Hafizin. Libra është partia e librave për Blushin, është peshorja dhe drejtësia.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

si pun’e ketij kishim Griden…
le t’i thone miqte e familja ndonje fjale se po ben estrade me fiksimin per politike

po per ne te Gaforres sbohet gjo? :frowning:

2 Likes

let me guess, skema duhet te jete sigurimi i karriges individuale ministrore nepermjet koalicionit.
Meqe s’hyri dot nga dera po provon dritaren…

sh. ulet dhe mungese e theksuar origjinaliteti :laughing:

1 Like

Blushi me Sazan Gurin dhe Sonila Mecon nuk ka shume rruge per te bere.

Bravo Blushit e Hafizit! Ka shqiptare qe duket se u pelqen ajo keneta ku vegjeton sot politika, ka shume fakire qe mbajne nje vend pune ne administrate fale votes, sic ka dhe fshatare e qytetare te vobekte qe genjehen me nje thes miell apo 2 mije leksh. Sot 2 krahet i bejne ftesa atij qe e kane share e peshtyre, LSI-se se “Ali Babes”. Kjo flet me shume se cdo epitet 2 leksh qe lexon ketu per Blushin. Per mu del e mjafton per me dallu te zezen nga e bardha. Ai qe ka vendos me qene qorr pastaj, qorr ka me ngel

kujdes nga partia e re lapsa, e goma, se te zhgarravisin librat xhaxhi b(ibi)lushi

Se cfare e lidh ne nje parti Sonila Mecon me Hafizin nje zot e di, ndoshta silikoni idiologjik. Po qe skan per te kap asnji vote keta te Blushit. Blojaxhiu ka per te morr shume here me shume.

Per mendimin tim Blushi beri gabim qe u largua nga PS-ja.
Oponenca behet brenda partise dhe koha do ti jape te drejte Blushit,sic I dha te drejte Agollit ne 1991.
Jashte PS-se Blushi eshte askushi.

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

emer pa lidhje e pa kuptim, sforcim i kote per tu dukur intelektualist edhe ne emer.

1 Like

Gamori fluturues, je bo mo keq se Berisha. Edhe pasi u vertetohet qe keni shpif (akuza se Blushi kish firmos importin e plehrave ne kohe te Nanos) prape vazhdoni e perserisni. Gamorit nje here i jepet urdhri me goje. Heren tjeter kercet shkopi bytheve.

Blushi nuk eshte as i kulluar dhe as nder me te hajrit qe ka pare politika shqiptare. Po Blushi eshte qytetar dhe te pakten nuk eshte ngatarru kurre me te forte. Kaq poshte na keni ul sa pretendojme vetem qe te fortet te mos na bejne ligjet (se ligjin ne sensin figurativ do e bejne).

2 Likes

Kush ua dha idene e emrit te Partise?

lista serbe. :blush:

Mos ka dore Saliu? :smile:

se ve njeri ne dyshim, mendon se ruci ka pjese me te madhe torte?
une mendoj se ka ruci :slight_smile:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

RESPEKTE BLUSHIT…marrte sa me shume vota…!!! Jeni mesuar me agallaret ju si Saliu …dhe Enverin “” marrte nga ditet tona""" e Saliun qe shkaterroi gjithe partite e djathta ka ngelur Shqiperia pa opozite…Edhe Ramen ne e mbeshtetem dhe po ne do e heqim sdo presim deri sa qajme te varri si Enverin.... Secili te marri kohen e vet dhe rotaciononi i ben shume mire shqipetareve ..pushteti i sterzgjatur i con drejt diktatures...Uroj qe Blushi te marri disa vende ne parlament vitin tjeter.....se na ben shume mire… edhe partia tjeter e re e Gjergj Bojaxhi te perfaqsohet ne parlament … Rama vertet qe fiton zgjedhjet vitin tjeter , POR KJO NUK DO TE THOTE QE NUK DO TI VEJME SHQELMIN MBAS 5 VJETESH....!!!! Biles dhe do marri me pak vota se mandatin aktual ... keto Partite e reja le te jene parlament ..ato kane shume vlere kur vjen fjala per te votuar ligje te veshtira qe prekin interesa shume te gjera qytetaresh ( si puna ligjit te plehrave ) MOS HARRONI REFUGJATET VOTOJNE VITIN TJETER...te te pjerdhi sa te doje Rama me Lulin ne Shqiperi neper fushata... kenveshtrimet ndryshojne kur jeton jashte....Rama , Meta e Luli duhet ti dali SHKUMA qe te kerkojne voten time …PO ME BINDEN DOT !!!

Une i referohesha dokumentit qe organet mediatike te partise, nxorren si te firmosur nga Blushi, por qe ne fakt ishte nje mashtrim. Sipas Shekullit ne ate kohe Blushi ka qene kunder :slight_smile:

http://kma-news.com/2016/10/ben-blushi-nuk-pranoi-te-firmoste-marreveshjen-per-importin-e-mbetjeve-kur-ishte-minister/

Nese vertete Blushi, ka dale duke mbrojt ne TV importin e plehrave ne kohe te Nanos, dhe ti ma verteton kete atehere une te kerkoj ndjese per akuzen qe te bera. Po nese nuk e provon je nje maskara qe shpif pa pushim.

Se kur e pse flet nje njeri kjo ngelet ne dore te tij. Fakti eshte qe Blushi e ka kontestuar rregullisht menyren si jane hartuar listat e deputeteve dhe ndarjen e zonave. Edhe ka qene i vetmi ne ate parti qe eshte ngrit, shume para se te dilte nga PS, kunder te forteve qe jane fut ne Parlament. Spekulimi se e beri sepse nuk u be minister, me duket abuziv sepse qe para zgjedhjeve marredheniet e tij me Ramen kane qene shume te keqija dhe ai nuk aspironte per ndonje post.

Une nuk enderroj me per engjej ne politiken shqiptare. Me vjen keq por nuk dua te shoh me endrra me sy hap. Kunder Blushit e disa qendrimeve te tij, une kam bere artikull para disa vitesh. Por sot nder ata qe marrin guximin te dalin kunder diktatues ne partine e tyre, ai pa dyshim qe eshte zeri kryesor. Direkt pas tij vjen Luli, qe per hir te se vertetes nje fare oponence po e ben. Uuuuu m’fal harrova qe e kane bo kryetar :stuck_out_tongue: