Bukë me vaj e me sheqer

Si natyrë e qetë më shumë.

Ishte në një album fotosh me temë “retro-socializëm” që Besnik Aliaj kishte hedhur në Facebook.

3 Likes

me vone u kalu ne bukesheqereuje. i vinim gishtin e madh rubinetit ne forne T, njelloj si grykes se shishes se vajit, dhe uji rridhte pike pike. :smile:

4 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

sa shume vaj i paska pas hedh! @Pjetermustakuqi, po te beje gabim te doza e ujit, shkonte dem dhe buka dhe sheqeri.

good times :smile:

2 Likes

:smile:
Kur vaji kishte mbaru, kthenim shishen me kokeposhte dhe prisnim me durim sa te rreshqiste vaji qe kishte ngel ne fund te shishes e te shperndanim ca pika neper feten e bukes.

Hengra nje dite veze te rrahur me sheqer, me zor , thjesht per hir te nostalgjise😊

1 Like

Ke shishja e vajit kishte fut bishtin miu…

Mezi e shtyja, vetem gjysmen haja, pjesen tjeter e hidhja.:sweat_smile:

Une me vaj nuk e desha, por me uje dhe te ishte mbushur shume me sheqer, sidomos cepat qe nenat i harronin dhe i binte qe ta hanim thate ate gurixhke buke. :bread:

Bobo cfare kujtimesh…kujtoj vllain qe e bente me dy gisht sheqer :stuck_out_tongue_winking_eye::grinning: pastaj ne mungese vaji sigurisht me uje :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

ideja eshte vjeter ‘‘retro’’, por fotoja eshte re. -nuk ka pasur keshtu lloj buke atehere. buka kishte tjeter forme e tjeter ngjyre…

1 Like

@BeluliXVI U zbardh buka u nxine lojtaret :smile:

2 Likes

Belulo, ma ke more nga dora.! hahaha, sa desha me e shkrujt ket llaf… Ku o buka dyzeçe apo pesdhjeteedyshe…hahahaha,kjo osht (simite) panine dhe paninet nuk boheshin me shiqer asihere.

1 Like

:stuck_out_tongue_winking_eye:

4 Likes

E paska gati nje gjysem dhe nje cerekshe. Rezultat i business analytics. :stuck_out_tongue:

analizen e xhiros se dites, e bente ky gangua i lagjes (duket si Frederik Ndoci).:grin: qe bente kruajtje me shitesen…:sunglasses:

2 Likes

me vaj kripe e hudher shijonte me shume.

2 Likes

Pervec sheqerit te tepert (por ndoshta jo edhe aq kur mendon qe femijet e djegin ate njesoj si nje makine e F1 djeg karburantin), buka e zeze dhe vaji (i ullirit apo lulediellit) jane mese te shendetshme.

Gjynah qe nuk e ke provuar si eksperience Shkabe. Te luash gjithe mbasditen jashte shtepise, me nje tufe kalamajsh te tjere, me lojera te shpikura vete. Kaq duan femijet. Jepi lloj lloj lodrash me ngjyra e terci verci, do luajne nje dite e do e hedhin. Jepi nje shkop druri apo nje kapacke, veri ne nje fushe cfaredo disa veta bashke, e nuk do duan te futen me ne shtepi :smile:

2 Likes

Kjo shpjegon dhe degradimin e dhembeve tek brezi i lindur para 80-s. :stuck_out_tongue:

1 Like

:grinning: ahahahahhahahaahhaahhahahahahha qesha sa per te mbushur komentin me shkronja

1 Like