Buletini i Peshkut 26/06/17


#102

Ore mire kta qe i masnin shurren hysniut ne diktature …po a e ke pa qe mediat e djathta… po promovojne ene niperit e mbesat e hysniut si vipat e shoqerise shqiptare…ke kan gra te dyta e te treta…sa seksi i ka femrat e meshkujt familja Kapo…cere jan kto specie mer…27 vjet mbas 1990… po kta jan te mor fund.


#103

Jane media te djathit,jo te djathta.Eshte pershtypja ime,apo Alba ka rene ne dashuri me ty?


#104

Por si nuk hapet ajo grope septike e ti grabelloje more…TI MUND KESH BO 1000 KRIME NE KOHE TE KOMUNIZMIT…mjafton te lepish meneren e Salih Qenefit e Family ti Gradohesh anti-komunist e dhemokrat…po pse mer familja Kapo e Berishi te bo njeri apo te civilizum? Ka 27 vjet Familja Kapo tu bo pall e kta shajne Idrizin ndjese paste kamunist…Ka 27 vjet Familja MetaMona tu bo pall…e kta dun me luftu kamunizmen…ymer Ymer


#105

Une te them keta kelyshat e sekretarit te Partise qujten BBC komuniste,ti thu e kane problem te qujne Idrizin.


#106

Jan me kllas ene New York times osht leter higjenike per kta sumshkrepset e gazetes 55 e RD…
nderkohe quni i Fahri Balliut, ZPist, Sigurims Elbasoni, hajdut tenderash bothaputhes i Saliut e klysh i Koqes se Mones…osht Deputet i nerum i Djathtistave…ore duhet te kesh DOS bytha…nje ta mbash e nje ta cash


#107

Fitoi ai?Epo urime shqupisteve,do te kene nje perfaqesues te nderuar ne Kuvend.Nuk e di spastrimi i Kapos a do kape djemte e gazetareve te ZP.Me duket se po.Vetem Komandanti do t’i shpetoje fsheses se Kapos.


#108

Fitoi mer Kancermodhi… …Cuni i ish ZP ist…me Sigurimin ne Elbason…me tendera plot mo me gjith gocen…Queen of bixhoz… Boooooth hongers i Mones me Koqen e saj…i Djatht perfect mo…te gjithe e persekutumit duhet me e votu…ce do asnji Poraderacar se votoji ene ai prap fitoji
E kupto ti mer cer bohet…lene Kaposhin se osht ne Denial…e paralajmerova sot qysh me sabah…per luften anti-soroiste e anti-komuniste ndaj Lulthimit…qysh ne sabah…
Cuni i Cajupit (rusmailit) osht tu u bo gati me mor stafeten anti-komuniste…osht plak Kapo nuk thith mo…Pendulum…
Duhet te kesh Dos Botha, nje ta cash e nje ta mbash…


#109

Si ta le Kapon,ai mbetet shpresa e vetme per pastrimin e PDhit.


#110

Le te Lutemi te dy bashke qe Kumandari sdo i dergoj mo mesazhe inspiruese anti-komuniste Kaposhit ose qe Routeri do i prishet e ska mo internet… Kapo do gjeje qetesine…do jete ndryshe
Pedi ka cof qe para 15 vjetesh…mos ja u thuj se dhemb


#111

Po ti seriozisht e ke me kte deshperimin ndaj Dashit te Havase qe nuk doli deputet ? Nuk behemi ne jooo sa te kete ca si puna jote qe duan ti qeverisin skafista me 8 klase shkolle.


#112

U katandis Pd-ja si partia e Aleks Xinxes. Apo si ajo firma e famshme " Anonime Kakavije". Basha dhe 40 ilegalet :joy: :v::v::v:.
Zhelal Mziu ish betu se nuk hikte prej bashkije pa ja ven emrin Lulzim Basha shtegut prej zyres se tij e deri te banjot n’korridor!


#113

Ami,fjala jote ne vesh te Perendise


#114

Pse u votua PS ka me shume merite Sali Berisha se Rama vete. Shqiptaret u lodhen me politiken e sharjes me liber shtepie, kercenimit dhe plumbin ballit.
Rama padyshim eshte medioker. Por arriti qe te frymezoje ndryshim. Ndryshim ne menyren si ne i qasemi shtetit dhe njeri tjetrit. Nese ne mandatin e pare arroganca e ndihmoje per te vene pak rregull ne ate rrumpalle qe ishte katandisur vendi, ne mandatin e dyte do ti duhen teknike te zote dhe mbi te gjitha qe ti degjoje me vemendje. Do zoti i ka apo i gjen shpejt se me frymezim nuk jetojme dot.
Droga dhe plaget e tjera sociale nuk i zgjidh kush ne 4 vjet prandaj skemi pse bejme Ramen eskluzivisht pergjegjes. I bie qe kur mbushem trojtuaret e Evropes me motrat tona na e kishte fajin Berisha!!
As emigracioni nuk eshte fenomen i ri. Po emigrojne italianet, greket etj dhe kjo dihet pse, edhe ç’fare do te thote per ekonomine tone.
PD duhet te riformohet dhe te sjelle nje shprese te re per njerezit qe ta ndjekin. Me thirrje per te thyer xhama e shpuar goma makinash, do vazhdoje te humbase. Keta kemi, deri sa toka jone te pjelle me te mire!
PPSH eshte retorike e vjetruar. Politika post komuniste lindi nga ppsh dhe ne po si ppsh-ne e votuam qorrazi, u servilosem kur na dha buke dhe nuk kthyem fjale kur na hyri ne dru!!


#116

Si mor qenka medioker ? A e di çfare do te thote ket fjalen apo e perdor te dukesh me shkolle ?


#117

hajdar, e ka thene ne kuptimin qe Stendali, megjithse ishte oficer i Napoleonit, ishte superior ndaj tij, Napoleoni ishte medioker krahasuar me Stendalin.

Po ti nuk ke per ta kuptu kete koment, sepse nuk ke logjike dhe nuk ke lexuar as çer ka thene Napoleoni, e çer ka thene Stendali, megjithse je me shkolle dhe di kuptimin e fjales medioker, ta kane mesuar ne shkolle.


#118

Nga c’fjale te pellazgjishtes vjen fjala “medioker”


#119

Te kish ze te fliste pellazgjishtja…


#120

Pellazgjishtes c’i pane site


#121

Nuk ka intuite politike basha, po as berisha qe e vuni, nuk ecet ala me dy gishta lart si prijesit feudal. Pmvsh se muajt e fundit mori kontroll te plote te pd, nuk arriti te shkeputet nga modeli berisha qe e imitonte dhe ne te bertitura.
Ne kohet e sotme jane ne mode postideologjiket rama. Gramoz Ruci, nuk ish budalla qe i la freret e partise me te madhe ne dore.
Perpos ketyrw Cadra nuk ishtw nje gjetje e mire imazhi. Te gjithe ata qe nuk gjendeshin atje e perjashtonin veten nga ajo shpure, ku perqendroheshin energjite opozitare dhe jo ne terren per te identifikuar hallet e njerzve.
E lajmerum dhe per gafen qe beri duke lene jashte pjesen me te reformume brenda partise Bregu - Selami.


#122

Po e kam thene une, Likja eshte burre shteti