Ç'është ky Peshk i ri?

I forte je qe lexon fb e Atij.

Thjesht e dija qe freshistet i pergjigjen cdo komenti dhe shkova te ajo.faqe per ta marre si shembull.

@Tirona-4ever limitet janë për “anëtarët e rinj”. Sa më shumë merrni pjesë në faqe, aq më shumë lirohen limitet. (Janë “features” të këtij sistemit të ri, dhe më duket se ndihmojnë që anëtarët të mos e teprojnë.)

@Neuer siti i vjetër kishte afërsisht 200-300 anëtarë aktivë gjatë një muaji. Për shifra totale pastaj, kishte 7000-8000 anëtarë.

@edison, nëse një postim ka disa përgjigje, ka një buton që hap përgjigjet ndaj tij. Shiko Neuerin më sipër. Si Facebook pak a shumë, vetëm se duhet shtypur butoni.

Nuk di ta kem tepru nei her. “Anetar te rinj” me duket se jane te gjithe ketu. Nejse une as du me i diskutu rregullat, po te pakten bejiini ato publike ke “fletorja zyrtare”. Pastaj robi shef e bo.

1 Like

Sapo fitova statusin “editor”, para nje dite “basic user”. Peshku i ri te ben te ndihesh i rendesishem me gjithe keto dhurata. :stuck_out_tongue:

P.S. Vertet po me pelqen shume siti. Pune gjigante keni bere!

4 Likes

Urime dhe lavderime paska marre boll peshku, ndaj te kaloj tek disa (mos)sqarime dhe pyetje. Kollona kryesore majtas qenka e perzier, politike, ekonomi, letersi, etj. keshtu duket edhe kollona me e vogel djathtas! 1. A nuk do te ruhet nje lloj ndarje ne tematike? E majta per “popullin” dhe e djathta per “intelektualet”? Si tek faqja e vjeter?!.. 2. A nuk do te jete me e nevojshme te duket data dhe ora e komenteve? 3. Si mund te postohet thjesht dhe pa komplikime ndonje artikull dhe shkrim? Sepse nuk dallohet as edhe nje kutize! Qenka si tek plehrat e fshehura qe do na sjellin te huajt! Apo edhe ketu eshte ecur me udhezimet e te huajve!?..

Ah, edhe nje pyetje: Mire se nje artikull i dikushem preferohet me link, dhe cdo kush e hap dhe e lexon po pati interes, po nje shkrim -pas dergimit- del automatikisht tek peshku apo -si tek peshku i vjeter- do te shihet me pare nga adminet? flm ne parathenie.

Pjer, nese po na lexon dhe po mundohesh per te disaten here te regjistrohesh te peshku:

Kjo qe po te ndodh nuk eshte konspirim i peshkut kunder teje. Gjasat jane qe:

  1. Mendon qe pseudonimi dhe paswordi jane te njejtat si te peshkut te vjeter
  2. Nuk te vjen e-maili nga peshku per lidhjen e registrimit

Nese keto me siper jane te vlefshme, atehere regjistrohu ose nese je regjistruar shiko tek opsioni “spam” i mesazherise.

Voilà.

Te lutem.

2 Likes

Ose Pjer ka ngecur tek peshku i vjeter, i cili eshte akoma aktiv…

2 Likes

I feel very bad per Pjerin! Flm qe kerkon ta ndihmosh! Zoti te ndihmofte edhe ty!

1 Like

:)) Ndoshta ai po ben qejf me shume se kurre te i vjetri.

1 Like

Ose jo… :frowning:

https://www.youtube.com/watch?v=Js2hLlNooAk

1 Like

Rasta, Pjer u regjistrua që të premten, llogarinë ia aktivizova unë, dhe i thashë dhe me email që e aktivizova. Po kam idenë që është mërzitur pak që kërkesa e tij që faqja të ruhej siç ishte nuk u mor parasysh… shpresoj që t’a kalojë këtë hendek së shpejti.

6 Likes

@Peshku
Urime dhe lavderime paska marre boll peshku, ndaj te kaloj tek disa (mos)sqarime dhe pyetje. Kollona kryesore majtas qenka e perzier, politike, ekonomi, letersi, etj. keshtu duket edhe kollona me e vogel djathtas! 1. A nuk do te ruhet nje lloj ndarje ne tematike? E majta per “popullin” dhe e djathta per “intelektualet”? Si tek faqja e vjeter?!.. 2. A nuk do te jete me e nevojshme te duket data dhe ora e komenteve? 3. Si mund te postohet thjesht dhe pa komplikime ndonje artikull dhe shkrim? Sepse nuk dallohet as edhe nje kutize! Qenka si tek plehrat e fshehura qe do na sjellin te huajt! Apo edhe ketu eshte ecur me udhezimet e te huajve!?..
Ah, edhe nje pyetje: Mire se nje artikull i dikushem preferohet me link, dhe cdo kush e hap dhe e lexon po pati interes, po nje shkrim -pas dergimit- del automatikisht tek peshku apo -si tek peshku i vjeter- do te shihet me pare nga adminet? flm ne parathenie.

si nuk pyeti kush per heretikun,pervec meje ?! Kjo tregon degradimin e peshkut. :))
Tani tiku ketu eshte,po sa t’a zbulojme. :smiley:

1 Like

Ka nje problem me njoftimet e perditesimit, apo edhe me vete perditesimin. Jam me laptop tani, perdor Firefox. Del njoftimi qe ka nje apo me shume tema te reja apo perditesuara, e kur klikoj aty nuk del asgje. Faqja e pare vazhdon te jete njesoj qe prej 2 oresh, nderkohe qe tek komentet dalin vazhdimisht komente te reja.

Update. Tani qe po e shoh, tema fotove nga protesta nuk me del fare. A mund te kem bere ndonje gje qe ta kem hequr ne nje fare menyre? Ta kem fshehur?

Falemnderit per pergjigjen paraprakisht. Keni bere nje pune shume te mire, dhe akoma me te mire qe merreni me durim me pyetjet tona :slight_smile:

1 Like

Tiku po ben qejf andej nga peshku i vjeter. Vete zot e vete shkop :slight_smile:

1 Like

Nje gje nuk arrita ta kuptoj, kete foto nga e gjetet, se une nuk vura foto? Dikur e kam perdorur kete foto, por si e perzgjodhet? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

eshte foto dhe emri qe ke ne adresen tende te gmail a google +

U c’u kenaqa me keto cmimet qe me vine njera pas tjetres! Si ato lojerat e Zynges, kur luan ne fillim. S’e kupton nga te vine gjithe ato te mira :grin:

3 Likes