Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#173

une ty s’te jam drejtuar ndonjehere, por kesaj rradhe po.
ishte thjesht nje mendim thashe ta ndaja edhe me ty kesaj rradhe. Sigurisht qe do shof punen time.


#174

komunistet nuk shofin kurre punen e tyre, por fusin hundet ne punet e fashisteve nazisteve te blogjeve!


#175

Si kuptoj dot kta Supremacistat…cfare mund te kesh kunder ketyre per shembull:

OSE me Irid Oxen pershembull:


#176

Kamunistet jane nazistet e kuq.


#177

Seriozisht na hapet barkun! Nuk ka debat qe te mos I tregoni njeri tjetrin aftesite seksuale! I vini kryqin çdo gjeje te hajrit qe mund te shkruani. Permbahuni njerez ose shkoni ne vendet e pershtatshme per tu shfryre.


#181

Titulli/funksioni ketij iu dha me shume si atitude (personale e pronarit) sesa tjeter…
Dmth pun intended


#182

e meqe ra fjala te demokracia


#200

Si nuk I jep keta CNN?
Shume paqesore me duken…


#201

#202

Ndoshta e ka vene ne ndonje qoshe se ne krye merret me Trumpin.


#203

S’kane faj. Eshte presidenti me i protestuar nga populli ne historine e amerikes moderne. Po behej nje proteste tjeter ne Nju Jork


#204

Ndoshta nga populli dhe media e majte, qe nuk kaperdin shuplaken ne 2016 dhe tjetren qe do te marrin ne 2020,se per ata qe e votuan dhe do ta votojne eshte ne rregull ai.


#206

Detyra nr.1 e presidentit eshte te mbaje popullin te bashkuar.
Amerika s’eshte pare ndonjehere me kaq shume ndasi.
Me kete detyre ka deshtuar.


#207

Walsh eshte nje plehere njesoj si ai komunisti i NYC.
Me qe ta fjala,u kthye nga protestat e anarkisteve ne Gjermani?

Ne fakt do te behet mire qe te shkaterrohet njehere Bostoni nga militantet e majte…


#208

Amerika ka qene e ndare njelloj edhe ne 2000 edhe ne 2008 thjesht media nuk e reklamonte…


#209

nuk vritej njeri per politike, nuk rrihej njeri per politike sic po ndodh kaq shpesh tani
ajo vajza do ishte gjalle po te mos kishte kandiduar trump per president, por nje republikan tjeter e te kishte fituar


#210

Vriteshin vriteshin por nuk raportoheshin nga media se si ai i 2000 dhe ai i 2008 i zgjodhen nga establishmenti.


#211

Me Trumpin u shtuan ne Publik simbolet e Konferederates se Jugut, Supermacistet filluan te flisnin hapur ne publik pas vitesh kur Publiku ishte nje zone e pastruar nga fjalori i urrejtjes fale Affermative Action dhe Political Correctness…Trumpi ishte i pari qe e hodhi gurin e tani do vazhdojne te qellojne me gure edhe lloj lloj njerezish te thjeshte.

Ku eshte Habia ketu?


#212

Komunistet ne vitin 1990 u habiten se perse populli ishte aq I zemeruar dhe nga fjalori i urrejtjes qe ishte pastruar nga Shtypi i PPSH.
Ne fakt shtypi i PPSH mbilljte cdo dite urrejtje duke peshtyre mbi cdo njeri qe mendonte pak ndryshe.

E njejta gje edhe me Affirmative Action dhe Political Correctness.
Kane mbjelle urrejtje dhe tani habiten se perse njerezit votuan Trumpin.
Natyrisht kur per 20-30 vjet rresht etiketon racist dhe nazist kedo qe mendon ndryshe nga liberalet nuk eshte habi qe njerezit te te japin shuplake ne zgjedhje duke votuar per kandidate jo tradicionale.
E keqja eshte se akoma nuk e kane kuptuar qe Trump eshte produkt i SJW dhe liberaleve te establishmentit qe kane 20 vjet qe sillen si ekstremiste


#213

Nuk kam dyshim qe disa ketu jane dakort me cfare thote Alex Jones.

Nderkohe ka disa prinder qe bejne keshtu: