Diskutim i lirë - dhjetor 2017

Paralajmerim: nese vazhdon te sjellesh komente pa lidhje me temen nuk do te t’i kaloj me ne diskutime te lira por do te t’i fshij.

let me help you

ja ku e ke fshije, pa lidhje me temen fare

dobet shume dobet

Sepse Polonia ka shtet.
Në pushtet jane nacionalistet jo sorrosistet.
Edhe në Hungari.
Jo si në Shqiperi qe po te jesh patriot te sulmon shpura sorrosiste e klases politike shqiptare.
Kjo mase qe propozohet nuk mund te vihet ne zbatim se Hungaria te pakten do te votoje kunder.

E lexove artikullin apo “e lashe dhe une nje koment aty” thjesht sepse Polonia paska ne pushtet “nacionalistet”? Ja se po te ndihmoj une: Judicial reforms in Poland mean that the country’s judiciary is now under the political control of the ruling majority.

Nderkohe qe je po ti dhe te tjeret qe po ulerisni kundra zgjedhjes se kryeprokurores se perkohshme nga pozita ne Shqiperi.

Brekegrisurat dhe sutjenagrisurat e majtë

Jashte teme eshte, duheshe fshire po adminat flejn gjume. pa lidhje fare
Strategjia e re e Trump për sigurinë, reagon Rusia: Ka karakter perandorak

1 Like

Nacionalistet fituan perseri në Katalonje.
Ku jane ata peshqit qe thoshin nacionalistet jane pakica?
Fituan pa bere koalicion se po te kishin bere koalicion parazgjedhor do te kishin marre akoma me shume deputete.

ja dhe gishti porositës i shokut Mao në prag të Hapit të Madh

si s’e ha mortja këtë plehrën me këto paçavure elektorale

2 Likes

http://www.balkanweb.com/site/cmendet-36-vjecari-nga-vlora-ben-per-spital-gruan-dhe-kercenon-me-thike-vjehrrin-e-kunatin/

Fillojeni pra me njonin, o Monikes ose atij kurves se vet futini nga i shkop ne bythe dhe byzylyket ne dore qe t’iu besoj bagetia. Per ndryshe, derr -derr-derr-derr kena 25 vjet qe nigjojm. Na cate tajaren.

A papa,m’ja paska vu drynin temes gjembi !
Mire @gjembi mire,po drejton me dore te hekurt.:grinning:
Love you,anyway!

2 Likes

Pjeter edhe mua me erdhi keq qe admini/nja e kish mbyllur temen tate, me gjithate hidhu tek tema e taksave te shpiave.

jo jo, rrime ktu se jemi mire ktu Pjer!

le te rrijm ne toke i Modho, jo ne Mars, siç duket nga fotoja. Tema e taksave, eshte me interesantja dhe habitem se si ka aq pak komente.

nuk jane ne Mars, por jane ne Kaliforni dhe autori eshte nje industrial dizajner.

Pra jemi ne zonen e industrise (dhe zones se teknologjise me te sofistikuar te planetit), dmth ekonomise edhe formalisht, pa u fut ne te thella per te treguar lidhjet esenciale midis artit dhe ekonomise.

Ne kete kuptim kto kaktuse plastike ne shkretetire kane kuptim, i japin limfe çfar formalisht duket e vdekur. Mos kujto se nuk ka lidhje me taksat.

Prit se do te gjej nje tjeter akoma me te bukur. (kliko siper ta shoç te plote)

Pjer, propagandat 2 lekeshe, te cdo lloji, qofte politike apo komerciale, nuk kane vend ne kete faqe.

Ndoshta se nuk e kuptojne aq mire sa ti Pjero, ose se dhe artikulli nga miqte e tu te Monitor nuk eshte shkruar aq mire, sic e the ti vete.

o admin vire ne faqe te pare per sensibilizim, te shikojne cpo ben trumpi ne france me refugjatet.

refugjatet shqiptare


thirrje #AutoritetitMoral

#resist