Diskutim i lirë - dhjetor 2017

per ata qe kerkojne pune dhe jo qejf :laughing:
http://www.syri.net/sociale/118142/lajm-i-mire-per-shqiptaret-gjermania-kerkon-8-milione-punetore-ja-kushtet-qe-duhet-te-plotesoni/

http://www.gazetadita.al/administrata-turmp-ndalon-fjalet-fetus-e-transgjinor/

Perse ia ulin permasat ne kombetare, kur ato jane nderkombetare

1 Like

Nje familje qe banon ne Tirane afer dervish hatixhes ,ka 40 vjet qe ka blere shtepin qe ne 84 …dhe duan t’ia prishin sepse duan te ndertojne nje pallat …Duhet te jete i ndonje politikani ,sepse ai i fiqve pa mbaruar akoma gjygji çon policin per t’ia prishur .Nuk lejohen mediet per te filmuar …ky eshte shteti qe kane ndertuar ,ne vend qe ti mbrojne qytetaret i dhunojne …

Nderkohe Polonia…

po vejne dore edhe mbi #AutoritetinMoral

eehhh cvete o cvete, po behet kjo bote njehere e luget njehere e myset :))

https://www.usatoday.com/story/life/people/2017/12/20/harvey-weinstein-scandal-sheknew-posters-call-out-meryl-streep/968227001/

wow #AutoritetiMoral ne veshtiresi teknike dhe i braktisur :))

Paralajmerim: nese vazhdon te sjellesh komente pa lidhje me temen nuk do te t’i kaloj me ne diskutime te lira por do te t’i fshij.

let me help you

ja ku e ke fshije, pa lidhje me temen fare

dobet shume dobet

Sepse Polonia ka shtet.
Në pushtet jane nacionalistet jo sorrosistet.
Edhe në Hungari.
Jo si në Shqiperi qe po te jesh patriot te sulmon shpura sorrosiste e klases politike shqiptare.
Kjo mase qe propozohet nuk mund te vihet ne zbatim se Hungaria te pakten do te votoje kunder.

E lexove artikullin apo “e lashe dhe une nje koment aty” thjesht sepse Polonia paska ne pushtet “nacionalistet”? Ja se po te ndihmoj une: Judicial reforms in Poland mean that the country’s judiciary is now under the political control of the ruling majority.

Nderkohe qe je po ti dhe te tjeret qe po ulerisni kundra zgjedhjes se kryeprokurores se perkohshme nga pozita ne Shqiperi.

Brekegrisurat dhe sutjenagrisurat e majtë

Jashte teme eshte, duheshe fshire po adminat flejn gjume. pa lidhje fare
Strategjia e re e Trump për sigurinë, reagon Rusia: Ka karakter perandorak

1 Like

Nacionalistet fituan perseri në Katalonje.
Ku jane ata peshqit qe thoshin nacionalistet jane pakica?
Fituan pa bere koalicion se po te kishin bere koalicion parazgjedhor do te kishin marre akoma me shume deputete.

ja dhe gishti porositës i shokut Mao në prag të Hapit të Madh

si s’e ha mortja këtë plehrën me këto paçavure elektorale

2 Likes

http://www.balkanweb.com/site/cmendet-36-vjecari-nga-vlora-ben-per-spital-gruan-dhe-kercenon-me-thike-vjehrrin-e-kunatin/