Diskutim i lirë - dhjetor 2017

Disney bleu shumicen e Fox Media per 52.4 miliarde USD, por ACDC News Channel dhe ca te tjera nuk jane pjese e marreveshjes. Zeri i se vertetes do vazhdoje te triumfoje i pavarur nga qelbesirat liberale.

1 Like

Temen e semes Ervin Koqi katundari … qe po t’ia shofish surratin, ben muuu qe eshte rrit me buke me vaj e kripe …e ndonje bisht qepe …
tall b…me leket e popullit
Dikur te pasurit shkrinin pasurine per shkolla ,rruge ,jetimore etj etj .
Tani ja bejne nenen shtetit e atdheut per tu duk kokat e tyre me cepa si aristokrat mer jahu …
mos i gezofshit …
ju dalshin haqet e fukarenjve …
ilaçe i befshit …

Letra e parë drejtuar Korintasve, kapitulli 15:

13 Në qoftë se nuk ka ringjallje të të vdekurve, as Krishti nuk u ringjall.

14 Por në qoftë se Krishti nuk është ringjallur, predikimi ynë është i kotë dhe i kotë është edhe besimi juaj.

Kështu foli shoku Pali.

tifozat e partizanit te beogradit:

http://www.balkanweb.com/site/pergjaket-derbi-i-beogradit-ne-stadium-edhe-olsi-rama-me-gaz-demin-video/

thanas shtrengo rripin

http://www.balkanweb.com/site/te-dhenat-e-reja-te-eurostat-shqiperia-e-fundit-ne-te-ardhurat-per-fryme-e-vetmja-me-perkeqesim/

Ishte thyer prape interneti sot. Fajin e kishte nje shqiptare qe kishte nxjerre gjoksin per te provokuar fansat.

makinat ne trotuar per qef te vet

Outrage
or lack of
Outrage
hypocrisy
Outrage

#Ngrijeedhetizerin
#Moselepakomentu
#tregoqenukjehipokrit/e
#vendosneballinepersensibilizim
#stopracizmit

#yourewelcometoamerica

ja shiko, shume e thjeshte

Kjo quhet perndjekje!

93-year-old woman handcuffed and thrown in jail after refusing to leave her care home

A 93-year-old woman was handcuffed and thrown in jail after refusing to leave a care home she claimed was no longer accepting her rent.

Juanita Fitzgerald, from Lake County, Florida, was arrested on Tuesday after she said the National Church Residences’ Franklin House housing community had decided to “put her out” after blaming her for mould in her apartment.

Police said she was given notice of her eviction on Monday, but refused to leave the

building the next day, reports Florida TV station WKMG.

According to a police report, Ms Fitzgerald told officers: “Unless you carry me out of here, I’m not going anywhere.”

A Lake County sheriff’s spokesperson said a deputy tried to connect Ms Fitzgerald with members of her family and other housing facilities, but she refused. She also allegedly turned down the offer to stay with a nurse who worked there.

The report states that as officers attempted to escort her out of the building, she intentionally slid down her chair onto the floor, and resisted police when they tried to pick her up.

They eventually managed to get her out of the independent living facility and put her in the back of a patrol car without handcuffs, it said.

Ms Fitzgerald was spared having to spend her 94th birthday behind bars after a judge handed her over to a caregiver on Thursday. Her birthday was on Friday.

But the pensioner still faces charges of trespassing and is due to appear in court on 27 December.

sad, very sad…

or a waste of time :))

Si te duash ti.

Zbythja shqiptare vazhdon pavaresisht se kush eshte ne qeveri! MFCKS!

http://www.gazetadita.al/qeveria-vendos-ndertimin-e-varrezave-te-ushtareve-greke/

ja shikoje edhe ti:

#yeswecan-ers

https://www.google.com/amp/www.nydailynews.com/amp/entertainment/hip-hop-mogul-russell-simmons-endorses-obama-president-article-1.286268

http://beta.latimes.com/entertainment/la-et-entertainment-news-updates-nypd-opens-investigation-into-russell-1513286033-htmlstory.html

#basketfullofdeplorables

history being made

youll never walk alone

Na dhjen fare …po vazhduan keshtu me falje tokash per ushtaret greke ,nuk do na ngelen toka per tu mbjell me hashash …:stuck_out_tongue_winking_eye:
Prandaj po hidhnin valle greket …mejtova une , ka nje gje ketu …detin nuk ja dham , pse te jen kaq te gezuar valle ?!!:thinking:
Po ne çfare kerkuam ?
Asgje sigurisht …
Po ku dim ne kerkojme e te marrim …
Ne dim vetem te falim ,mjafton te rrime ne pushtet …
He mo ju lumte grekeve …e hidhnin apo nuk e hidhnin vallen …
gezonte dhe ky toçi yne per to …
hajde dipllomaci hajde …
Per ate obeliskun e çameve te rene ne lufte u diskutua ?
Jo se eshte akoma ligji i leshit te luftes …qe ministri i jashtem nuk di t’ia shpjegoj vajzes se tij ,me emrin grek …
Vajzes o toç thuaj …qe eshte nje ligj absurd dhe qesharak …Kur Italia fashiste pushtoi Greqine ne vitin 1940 ,Shqiperia ishte nje vend i pushtuar nga Italia dhe kishte nje qeveri kukull profashiste ashtu siç pati me vone nje qeveri kukull kuislinge dhe vete Greqia .Mqs Shqiperia quhet ''fajtore ''nga Greqia sepse pushtimi i erdhi nga territori shqiptar(e pushtuar gjithashtu nga Italia ) atehere dhe Greqia duhet te jete ''fajtore ‘’ sepse pushtimi Gjerman ne 1943 , Shqiperis i erdhi nga territori Grek…
Me Italine 3 muaj pas perfundimit te luftes ,e hoqi ligjin e luftes …me Shqiperin qe ishte e pushtuar per vete nga Italia jo …
Ja keshtu ti thuash …
E jo ti beni qejfin Greqise duke mbushur tokat shqiptare me varreza grekesh …a thua se keta greke nuk kane familje qe ti mbaje kockat e tyre prane vetes …eshte gjithashtu ne nderin e Greqise te kujdeset per deshmoret e saj ne token Greke jo ti le sa andej -kendej ne nje vend te huaj …

Desara moj vajze, eshte hapur nje teme tek rubrika ; Shtypi, per kete çeshtjen e varrezave.

E tani e pash …por lexova Vlonjatin ketu …