Diskutim i lirë - Korrik 2018

Nuk eshte thjesht e vetem ceshtje pranimi emigrantesh.
Duhen pauze sepse po ndodhin ndryshime substanciale ne shkalle te larte si ne evrope edhe ne rang global qe jane realitet ndaj te cilit yryshi per inerci i se shkuares te perplas keqas e te gjymton.
Shkrimi flet per patriotizem pozitiv e qytetar

Ndërkohë që përpiqemi të forcojmë një identitet Europian të ndarë midis shumë shteteve, një identitet vërtet global (të cilën botërori i futbollit e përfaqëson, në një farë mënyre), ne nuk mund ta lëmë kombin në dorë të nacionalistëve. Që të plotësojmë europianizmin dhe ndërkombëtarizimin, na duhet patriotizmi pozitiv dhe qytetar, si ai që po reklamon Makroni në Francë.

Prova e kesaj qe thua eshte fakti qe SPD e miratoi me shpejtesi marramendese marreveshjen e Merkelit (CDU) me ministrin e saj te Brendshem (CSU) per mos-prishjen e koalicionit (dhe pranimin e kushteve anti-emigracion).
E njejta gje eshte ne fakt dhe ne Angli: po lexoja qe, plani i Brexit-it te laburisteve angleze (Jeremy Corbyn) eshte pothuaj identik me ate te Tereza Meit.

http://www.gazetadita.al/humanisti-arvanitas/

Lasgushi nga Vaksinca duke u dridhur si fije bari po lodhet ta bindi një Peqins se poezia nuk vdes kurrë. Një pejane shalgjatë ka dalë topless. Vjosa nga Sharri ka vizatuar mbi bythë një shqiponjë në fluturim.:grinning:

1 Like

Gezuar diten kombetare, franca

Përshëndetje Gjembi.

Ke gjet bash kronin mo t’pastert për t’sjell infon qi i ka mungue gjithmon’ PPU.

Si admin’ adminit, po t’përshëndes me kongen;

E solla vetem te heq qafe ata qe me akuzojne si te PD-se or tie.

http://www.gazetadita.al/erdogan-mbyll-teatrot-shteterore/

Sa here [vendos ketu emrin VIP shqiptar] ben dicka (shqiponjen/poston foto topless ose me dekolte/ shkon ne plazh/del nga dushi/ecen rruges/pastron shtepine) cmendet/mahnitet bota.

http://www.insajderi.com/wp-content/uploads/2018/07/shqipni_1531750253-4681395.png

e hoqen Qelbesiren

3 Likes

plepaxhinjtë e albës:smile: le të shpesojmë se në vënd të çetës antishqiptare të saliut do të ngrihet një e djathtë kombëtariste! e vetmja shpese që shqiptarët të dalin nga harta e afrikës

Dikur kam thene (dhe sigurisht qe ky nuk ishte vetem mendim imi!!) qe republikanet, gjate konventes se tyre, mund te zgjidhnin nje tjeter kandidat per zgjedhjet presidenciale, qofte kjo edhe me çmimin e larte te humbjes se sigurt te kandidatit te tyre

Le te zgjedhin tani midis Atdheut dhe Trumpit

1 Like

Republikanet sigurisht mund te zgjidhnin nje tjeter kandidat ne baze parimit te lirise, por kam thene (dhe ky eshte vetem mendimi im) qe perveç lirise ekziston edhe domosdoshmeria. Nje bote ku ekziston vetem liria eshte bota e kartonave te animuar, te cilet nuk te pelqejne ty si filma, e megjithate te pelqen filozofia e botes tyre.

Por si gjithnje, edhe ne kete rast lepri eshte mçef ne vend tjeter, Bugs Bunny eshte mçef ne vend tjeter.:slightly_smiling_face:

Fanar ndricues.

http://www.gazetadita.al/celularet-dhe-videot-online-po-ndotin-planetin/

Titull i dobet, shkrim i mire