Diskutim i lirë - nëntor 2017

ska rakete qe ndal raketen e rekordeve

https://www.barrons.com/articles/rocket-launch-dow-soars-255-points-as-not-even-north-korea-can-torpedo-this-rally-1511909893?mod=yahoobarrons&ru=yahoo&yptr=yahoo

Po tallin menderen amerikanet me PDhin. Amerika eshte si shpirt

Kur isha ne klase te katert, ne 29 nentor kishin ftuar veterane neper klasa per te treguar histori lufte. Veterani qe na sollen ne ishte figure se fliste pa menduar. Fillimisht tha qe ishin krijuar 4 batalione ne zone dhe ngriti doren me 3 gishta :smile: pastaj filloi te tregonte hyrjen e autokolones gjermane nga Konispoli dhe “betejen” qe bene partizanet. Pjesen e pare te historise ka mundesi ta kete kopjuar nga filmat:

-Komandanti na tha, do t’i leme te afrohen dhe une do qelloj i pari :joy:. Kur u afrua autokolona, degjojme automatikun e komandantit e filluam te qellojme te gjithe. Gjermanet zbriten nga kamionet dhe filluan te qellojne me mitraloze e mortaja. Dhe ne filluam te terhiqemi dhe heee nga syte kembet. :smile:

Degjohet drejtori nga fundi i klases “O Nuro, po ne te sollem te tregosh histori heroizmi, jo nga keto”

2 Likes

Ai paska qene disident, jo si disa qe hiqen si te tille ketej rrotull.

1 Like

shikoni more sa i kenaqur qe ishte poplli ne kohen e bollekut:

shikoni ku e katandisi popllin ky i gjati:

Mire Valbones , Osumit dhe Erzenit por ja ku e degdisi Rilindja ate vend .

Europe, go home. You are drunk …
Gjykata nderkombetare e Hages nuk ka leju deri me sot as edhe nji te pandehur te fusi ne sallen e gjyqit : litar ose carcafe te lidh nyje, benzine dhe cakmak, thike per prerje damaresh, ndertese 3-katce e lart, nga mund te hudhesh me koke, arme zjarri , brez me eksploziv etj. Vigjilenca e popullit hollandez eshte per t’u marre shembull…

1 Like

" Veterane te luftes national-clirimtare ne Shkoder ashtu si cdo 29 Nentor kane kryer homazhe prane varrezave te deshmoreve, por mes tyre me entuziasti ka qene nje veteran i moshuar" …ndryshe nga ata veteranet e tjere adoleshente.

Po ça behet kshu ne Tirane ? Nuk do jene qytetare 2400 vjeçare keta qe bejne keto gjera. Ncq ncq vk,qr, pz lol

http://www.gazetadita.al/video-si-me-torten-e-pavaresise-shihni-cfare-bejne-me-domatet-ne-tirane/

Rri ti ne kallkanistan.

Ne kohen tone njerzit hanin torte, gje luksi, me rilindjen domate! eh ku e çoj rilindja ate vend, gjynah😟

Ore se mos ka qene ky berberi qe ka vjedh damotet se ay eshte ankuar qi nuk ka ven damote dhe trangull ne goje qi kur KM eshte EKR-ja.

1 Like

Nuk e besoj, nuk do i bente keq rilindjes ai me gjeste te tilla.

Kam dyshime zeqo se kohet e fundit ka fillu me e kthy pllaken. Nuk i zihet bese berberave ka thene nje magazinier ne nje liber .

dikur knej nga ne,i luteshin zotit qe t’mos u falte cuca,se kishin frike qe kur te rriteshin u mernin erzin,t’u u ba kurva.
po ja qe paska edhe ma keq,edhe ma keq,shume ma keq,perdereq! :frowning:
https://youtu.be/r6AQ_85U7Q0

22 vjet roberi o mjera ameriqi, gezohu se te ka ardhur dita…

Rend o rend o Rekordmen… rend…rend…rend…

O feste te madhe ka sot Amerika

Daku Xhonsi me 24000 petrita

1 Like
2 Likes

the sky is the limit…

E lexove kte 46&2-sho?
Shife shife ça bohet.
24000 po po 24 mije Dakuxhonsi:

Kallo mer kallo po i zejn mollezat e gishtave te Lebetitmit tu numru dollaret :smile:

2 Likes