Diskutim i lirë - shtator 2017

@Vlonjat & @Br3dharaku, me ju te dy e ka Aqua, se tjeter perrveç Pjerit s’ka ketu!

1 Like

Po çfare ke me ne zonjushe e nderuar? Ne ju respektojme dhe me sa mbajme mend nuk ju kemi bezdisur ndonjehere.

1 Like

Kemi pas dikur mes nesh nje vajze te mire , Dora Noli u ka pas qujt , di gje njeri se nga behet ?

S’kane c’ti bejne gomarit e i bijne samarit thote xha thomaji :stuck_out_tongue: Me Pjerin s’hahen dot e i bejne karshillik me biseda e darka “bilaterale” , e hedhin ndonje grep larte e poshte tek peshqit e tjere…Se ke marr vesh ti qe nuk ekziston mesazhi privat ne peshk , ose facebook , email etj :stuck_out_tongue: te gjitha transparente ketu per te miren e PPU e te Shqiperise

Te ishit te respektushem e te nderuar ju kishit marre Pjerin me vete aty…jo ta zilepsnit nga ekrani.

1 Like

Nuk e kuptoj , ku eshte lidhja midis bisedes sime me Labin dhe Bredhin me Pjerin sepse po behen shume aludime , te pakten ne biseden e sotme , une per vete nuk shikoj ndonje lidhje , ne te kunderten nqs do shikoja se ka tendenca terheqeje bisede tedencioze dhe intrige , ne varesi te miqesise me Pjerin me e pakta qe mund te beja nuk do u perfshija. Besoj se u sqarova.

1 Like

Me vjen shume keq per paragjykimin :grin:( meqenese nuk njihemi personalisht) qe na ben. Ne jemi njerez te thjeshte dhe pa pretendime. Jemi shume te qarte në gjithçka bejme, shkruajme apo themi. Tani se na keqkuptojne te tjeret nuk eshte faji jone! Aaaa te lutem!

2 Likes

Ke shume te drejt dhe je sqaruar sakt fare. Edhe une doja te shtoja se pavaresisht hamendjeve dhe insinuatave per rregull treshi ne diskutimet e mesiperme ne asnjehere nuk jemi bere me pak se kater qe do te thote se probabiliteti i nje supozimi jashte kontekstit ne fjale eshte me i vogel se nje dhe me pak i madh se zero. Linja ne studio!

1 Like

Per ata qe u gajasen dje me.nje te shtypur butoni!
Ordineret qe kane guxim te gjykojne te tjeret:

Sa te kete gjalle nga keta nuk behet Shqiperia

Vetem pak muaj perpara zgjedhjeve (seksioni i fundit i shkrimit)

http://opinion.al/corriere-kush-eshte-agron-shehaj-biznesmeni-qe-zbarkoi-ne-itali-me-anije-ushtarake/

Meqe solle Alfred Lelen, i ftoj peshqit te gjejne sa fjale shqip ka ne kete “fjale” te akademikut te modh mer jahu Naim-cum-Henry Cili. Kush e gjen ka nje shishe vere te vjeter nga te Pjerit. Thanks.

Nje bie, qindra ngrihen, po thuaj mire qe keputem qafen e ikem, te presesh sa te behet Shqiperia ke ik per lesh, nje jete ka robi.

Leji xhajet ta shijojne rakine e mjesit , po shiko kete tjetrin , ish bankier , shkrimtar ,poet me 22 libra te papublikuar sesi me ngjan konkurent i forte i mikut tone Pjer :stuck_out_tongue: ps’ video duhet hapur ne youtube , se nuk e lejon top channel te shikohet ne faqe te tjera , si peshku

1 Like

Tani qe e hapa shkrimin , e pashe si fytyre mu kujtua kush eshte , se nuk i kam ndjekur lajmet keto dite.

Ky eshte ai biznesmeni i madh , qe futi skllaverine e call center’ ne Shqiperi e na shet sikur po ben researche nanoteknologjike per mbareshtimin e mizave :ok_hand:

Naym Cili , para 2 vitesh , ishte prag zgjedhjesh lokale , kandidonte Grida ne Durres si kryebashkiake , e mblidheshin pernate tek hotel Palace , pinin vere e kuvendonin deri ne 3 te nates bashke me Zhejin , Saliajn e burrin e Grides kur vinte i shkreti me gjithe cunin te merrte gruan ne shtepi :sweat_smile:

Po te shohesh tani ia dolen , si Grida si Salianj jane te deputete te devotshem te partise se SHQUPIT, e normalisht do ia lepije tullen Alfred Leles , se ne nje vend hajne e dhjesin te gjithe. S’ka gazetari investigative, analiste te pavarur te gjithe e zhysin lugen ne nje tas apo tjetrin , specie pa shtylle kurrizore

Vari le$$$ht. Edhe thuj pastaj po deshe qi nuk ka nji plan B

Dështakët :smile:

Kushedi sa i ben te kruajne koken korenterat e te tjeret qe e kane idhull.

Jam nje ekonomiste/ mesuese 30 vjece!
Kam nje hall te madh.
Punova ekonomiste 4 vite, me hoqi kryetari I bashkise per te futur nje person te vetin… Tani I cova punet ne te rregulluar pothuajse per te hyre mesuese, se pse del prap ne skene ky kryetar per te me penguar, nuk ja kam idene fare.
Nuk kam fare te bej me te, thjeshte kemi bindje te ndryshme politike.
Ju lutem ndonje mendim/sugjerim se ca te bej, se sma la vendin kund.
Do kisha shkuar per ta takuar, po sme le burri.
Flm nese e postoni.
Anonim

O zeqo tek ti e qan hallin populli ? Se kam dhe une 1 komshije qe si fshin mire shkallet e pallatit