Diskutim i lirë - shtator 2017

Cfare nuk ndodh sot …shiko cer bo vaki ne Durres…i merr plot 60 milione leke pa e takuar asnjehere por duke i derguar foto erotike te femrave te tjera qe ajo do ti ngjaje. Burimi i parave …dergesat e vellezerve nga emigracioni…


Nuk e kuptoj cfare ka ndodhur. Do jete ndonje gabim teknik qe s’po e kuptoj. Une s’e kam mbyllur temen megjithese del sikur e paskam mbyllur une dhe i paskam hequr dhe te gjitha mesazhet. Nese e kam bere pa dashje, kerkoj falje.

per te vazhduar nese mundem ketu ku dole:
thone njerez te mencem qe njeriu nuk mesohet me te keqen (ne kuptimin 'getting used to it").
Por rraca jone kam pershtypjen qe, ne mungese te mencurise ka ka gjetur per alternative, pikerisht “getting used to it”.
Si ia kane arritur kesaj?!!
Po ja , sic bejne njerezit e pamencur: duke e pranuar, duke e kualifikuar si “acceptable” moralin e se keqes. Qe dmth kur e keqja ndodh, kur nuk funksionon kundershtimi i pare, kalojme ne justifikim te pranimit te saj: he mo se njerez jemi, ndodhin keto.
Cfare vjen pastaj eshte hierarkizimi i te keqeve derisa pranohen edhe me te rendat moralisht.
Gjithsesi, dukuria perfundimisht ka te beje me inteligjencen, me shume se “palcen kurrizore”. Me paaftesine per te germuar per rrugedalje, logjikisht.

1 Like

Po kur gjejne emigrante deshtake qe ua zhvatin parate shqipot superiore, qofte edhe vellai, mire e bejne.

E ke bere me dashje (duket tek pergjigja qe i ke dhene shokut tim Zeqo me siper) dhe kerkesa e faljes nga ana juaj nuk eshte e ndjere.

Pranoje qe je Control Freak dhe ne do te meshirojme si :peach: ne dileme

3 Likes

Nuk ka nevoje per protesta nga Femrat dhe Vipat kunder dhunes ndaj Femres sepse kane filluar te duken permiresimet e para. Ja si premton ky Burri Live qe ndonese NUK E KA RRAHUR GRUAN AQ SA THUHET…

Po per burrat qe i rrahin grate pse nuk flet njeri , duket qesharake po sa ka neper zona te thella ose provinca qe i kane martuar me zor , burri derdemen gruaja burrneshe e fut e bjer :stuck_out_tongue:

Shume e cuditshme kjo Gjemb, platforma eshte solide, si ka mundesi qe ndodhin gabime te tilla teknike ?

Nuk flitet sepse ndonese eshte e padrejte qe nuk flitet fatmiresisht per cdo burre te rrahur nga gruaja ka 131 000 gra te dhunuara nga burrat…fatmiresisht thashe urbano sepse jemi ne AVANTAZH TE THELLE

1 Like

E pranoji para 10 minutash qe e beri per hir te pastertise se Blogut nga Burra tipike Skipetar si ne…

Dhe pastaj genjeu Kthupin e Sinqerte dhe Shpirtemire, pa ju dredh qerpiku fare. Ene besoji ksaj :peach: te te tregoj te verteten se a po ta dredh me ndonje Jaran :zipper_mouth_face:

Aty qendron ceshtja si mund te kerkojme/kerkojne drejtesi kur ne te njejten kohe i shkelin te drejtat dhe shperfillin ata burra te shkrete ,qe vuajne edhe me shume psikologjikisht nisur nga etiketa morale dhe sociale qe burri eshte shtylla e shtepise etj etj.

Nese duan te ndalojne dhunen ndaj grave, te fillojne me dhunen ndaj burrave meqe numri i rasteve eshte me i ulet dhe burrat do ndihen te vleresuar dhe te respektuar e ndoshta do i meshirojne grate, e do lajne enet :stuck_out_tongue:

S’dihet , Gjembi eshte teper e paparashikueshme po ajo tema ishte e lezecme , vertete ndryshe nga te tjera pa ofendimet e sulmet e zakonshme te blogut. Hajt se do ia marre doren avash avash, do i rezistoje tundimit te censures dhe kontrollit.

Gjembi eshte komplet e lexueshme e nuk ka asnje shprese per permiresim. Se pari Gjembi si admin eshte sjelle gjithmone pra de-juro ka qene tip fshesaxhije e kontrolluese. Se dyti perjeton dilemen e forte s icdo femer nese eshte Murgeshe apo Perendeshe prej Mishi e Epshi. Si kontroll freak ka zgjedhur te paren dhe gjithe frustracionet qe ka ja fshikullon Cunave me te mire te Blogut.
Une mundohem ta shpupulis e tormentoj Gjembin me shume nga forca e zakonit e jo se kam ndonje shprese te madhe per te.

Ndoshta nxjerr mllefin e dufin e pjatave qe lan gjithe diten :sweat_smile:
E ka peshkun si stress relief therapy ose takimet AA ,
se fundja te gjithe ketu pervec blendit e pjerit me pseudonime jane

1 Like

Nuk duhet ta mohoj qe gjembi me ka dhene edhe like me shume.:grinning:

1 Like

Gjembi eshte e stabilizuar mire ekonomikisht e nuk ka pse te laje pjata. Por fatkeqesisht Ka iluzionin qe mund te kontriboje si ju qe jeni ne shqiperi per vatanin si edhe fale edukimit te forte shtepiak individe si puna teme i shikon si deformime njerzore qe duhen adresuar nga ajo dhe shoket e saj.

Sa per Duf e kush femer nuk ka qe te mos kete ajo…fatkeqesisht gjen targetin e Gabuar per ta shfryre. Ene ty Urbo jan tu ta vizatu rrethin e kuq mduket…shume dasi vendali - emigrant ka Peshku

Merak m’ka ngel ai/ajo “X Person” , si perfundim cfare platforme zgjodhi per te investuar ne Apple e Adobe po Gjembi ketu eshte e do te jete , ne krye te detyres.

Rrethi qe vizatojne ata vertitet vetem rreth vetes, e kane te veshtire te gjejne rrezen qe t’me preki mua :wink: :slight_smile:

Mbarove se shfryri?

Mire te tbehet. Kshu me ndodhi me ex bf mu, vete broke up i pari se njohu “dashurine e jetes” u feju, sot e ksaj dite vazhdon me can derrasat 2 here ne jave me oferta. Si nuk lodhet iher. Debili.

1 Like

Je e njeanshme. Une i ve faj ex-it tend per shqetesimin dhe ofertat (cfare fjale, qe e degjova aq shpesh ne Shqiperi, po per oferta telefonike), jo per “breaking up”. Sa respekt qe paske per te.

Ja nje lajm nga keto qe i pelqejne Tironsit: