Diskutime te lira - Dhjetor 2019

image

Zogu I tiranes (arbani) duhet ta lexoje kete.

nese nuk kuptova se çfar the, nuk kam pse te ndjehehem i ofenduar nga nje gje qe nuk kuptoj.
Pastaj Rama eshte kryeministri im po aq sa eshte i yti.

Nersa i kujt eshte Rama si person, as e kam diskutuar ndonjehere ketu, e as kam per ta diskutuar ndonjehere ne boten virtuale. Ne boten reale eshte tjeter gje, por duhet te takohemi realisht bashke e te pime nje kafe. Atehere, ndermjet te tjerash, mund te bisedojme edhe per Ramen.

O sulltan o baba
Hajde prape se beme shaka
Ku nuk te con halli.Pune mooti qe na duhet te pranojme ndihme nga erdogani i cili per kurdet eshte si Milosevic per shqiptaret.

1 Like

Çpune kane shqiptaret me kurdet??? O mortje, ,

40 milione te ndare ne 4 shtete duan dhe ata shtetin e tyre halldup efendi ashtu si shqipot dikur .

1 Like

Po ti je kunder shteteve kombetare,ç’ne qe te zuri dashuria per kurdet??? Te “integrohen” atje ku janë,do te prisja si qendrim nga ty! Neper vilajete!

po i thosha nje kushurire ne tel sot se Austria ka premtuar 600 mije euro ndihme termeti. S’kane vene shume , tha, 600 mije euro jane vetem 10 shtepi. I thashe, nuk e dinin qe pazari shtepive ne shqiperi eshte baraz me te austrise, dhe mbase kane menduar se duke u ngritur shpite nga qeveria me aq para mund te strehosh shume. Me mori 3-4 min vetem shpjegimi.

Borxh nuk na e kane .sado te japin beraqaves .pergjegjesia eshte e shqiptareve vete

1 Like

" Dude, I don’t mean to be gross, but if you have to double digit flushes, you might as well pick " IT " out of the bowl and throw " IT " out the window … "

  • Michael Che.
    image
1 Like

Do nxjerrë përgjegjësit zbuluar

Sali Berisha

“Lidhur me hetimin ndërkombëtar theksoj dhe një herë se qëndrimi kriminal ndaj pasojave potenciale të tërmetit të 22 shtatorit ka në bankën e akuzës narkoekzekutivin shqiptar. Mirëpo në një vend ku kreu i meduzës kontrollon të gjitha pushtetet është absurde dhe naive të pretendosh se ai dhe mafia e tij e drogës në pushtet do të hetojë veten e vet. Në këto rrethana mendoj se vetëm një hetim i pavarur ndërkombëtar është rruga e vetme për të nxjerrë të gjitha përgjegjësitë për tragjedinë e paralajmëruar të 26 nëntorit të Thumanës dhe jo vetëm asaj.”

Ne kete mesele jane te gjithe me faj kapo pavaresisht se muti plasi nen hyqmin e rames ashtu si piramidat nen hyqmin e berishes .

Grande Kapo, di gje pse Lulthimja nuk i del ne takim Gjigantit? Ka gjetur dashnor tjeter thua?

Ja Grande Kapo

masi u konsultova me gugllin, “prosjak” kosovaja e perdorka sic perdorim ne fjale e re ardh prej brigjeve italiane, - “barbon”.