Diskutime te lira - Janar 2021

mir Dafne mir, vetem kujdes se mos ngaterrosh mbijetesen me nenjetesen.

Pse Adami edhe Eva nuk rane fizikisht edhe shpirterisht sipas teje?

skam se si i ngatrroj , bile bile as qe po me kujtohet definicioni i nenjeteses ,Inkuizitor ?

jeton nenjeten, do te thote jeton vetem per te honger e per t’i shebyer Marlonit. E vetmja gje “mbi” eshte jeton edhe per te bere komente dhe muhabete antikomuniste antifashiste.

Indkuizitoro te kujton gje emri Dafne?

jo nuk kujton gje, jam bllokuar tek muhabeti qe nacionet i krijoi arroganca e Kulles Babilonit te cilen e krijoi Renia, e cila s’kishte se si t’i krijonte nacionet kur ne Babilonin modern greku eshte pa syze, turku pa sandalle, serbi pa kapele republike dhe albaneze di merda senza lettera igenica.

1 Like

Ishte kulla e Babelit qe mund te jete e ndryshme nga kopshtet e varura te Babilonis edhe Kulla e Babilonit qe supozohet qe e shkaterroj Aleksandri i Moth gjate pushtimit. Po gjithsesi c’rendesi ka kjo? Arroganca nxiti zemerimin e Zotit i cili i ndryshoj gjuhet edhe ato u shperndan ne baz te gjuhes se vet.

e mes kesaj katrahure ndasish gjuhesore lindi Dafne ,apo ? dhe sot e ate dite vervitet mes jush …

Daphne Caruana Galizia

1 Like

Ku ta hedhë fjalen i barastunduri me kete këngën vallë? Se ne pre-modernët e kemi të vështirë t’i çkodojmë post-modernët pa parti dhe të papolitizuar, aq më tepër që nuk na e përtypin me atë 1 artikull që kanë shkruar.

ç’paska qene ky zoti mër jau, vetem per te prish punë!

Nuk eshte shume e veshtire te kuptosh ato qe ka thene Dr.Flori.

po pra, shume e drejte

problemi eshte se nuk e ka te drejte Marloni, e ka ne forme grepi qe nuk del dot.

image

Ja Grande Kapo, udheheqesi i varfer me kepuce te prishura per popullin. Lexoje shpejt se po afron revolucioni i te barastundurit dhe kryeqytetarit, Stresit, qe do t’i vere kycin mediave fake news

Kundershtaret ne Europe po ju luftojne, shyqyr nuk i keni te gjithe miq ne bote

Nuk vjen dot luli në pushtet ,sado ta ndihmojë lobi grek o kaposh,

E. Rama deklaron: “Nuk presim BE-në, kemi Turqinë”.

Shumë mirë, me 25 prill do merret vesh nëse ky popull dëshiron hyrje në BE apo binjakëzim me Turqinë. Nuk kam gjë kundër Turqisë por për 1000 arsye jemi më mirë me Bashkimin Europian. :grinning: :joy: :face_with_raised_eyebrow: