Diskutime te lira - Mars 2021

!!!

Megjithate peshe edhe pa COVID nuk e di se si i ndjeri merrte fryme .Per arsye qe une s’mundem ti kuptoj ne Shqiperi obeziteti konsiderohet hala nga poplli si shenje e shendetit te mire ?!!

Ja Grande Kapo, s’kemi frike nga bora, s’kemi frikë nga shiu e kovidiu, jemi racë e fortë, racë PDhi-u. Shpejt e shpejt lexoje, e di ti, se @i barastunduri i ka gati jo vetëm kyçet, por edhe prangat

Ja dhe nipi i Hysos Grande Kapo

Spanjollët qenkërkan kara

Mendova per nje moment qe universi i te mothit i degjoj lutjet e mia por mesa duket jo :frowning:

hyri prilli
ore kopan
çeli qershia
e ti s’bzan

ahahah :joy:

Hyri prilli shkriu bora…

Urime Shqiperia​:grinning::coffee: Ky qe i binte dajres si paska perfundu​:thinking::thinking:

S’ka gje se i paguan 50 centi me leket e Meros.

Ne keto ore te para te mengjesit Korean nje pyetje me la pa gjum. Keto nga Bangladeshi me 400 USD tha ai por qe realisht duke njohur pak realitetin atje 300 USD si detyrim ligjor - 30-40 USD sigurime shoqerore-shendetesore te cilat i paguan punemarresi + 100 USD qe duhet ti kthej mbrapsht pronarit. Si do ta blej ate shtepine me vlere minimale 1000 Euro m2? @Arban mendoj qe ti mund te kesh nje ide deri sa ja ke dal me 50 cent

Mire une me 50 cent, po vras mendjen dhe mbetem pa gjum, @i barastundur, ti qe e ben falas, si ia ben mor aman. Apo te paguan Qimi per sondazhet gju me gju te zyra?

Jo vetem presidenti e Komandanti, por edhe @i barastunduri po lëngëzon, kënaqësi të tillë nuk e ka ndier as duke bërë sondazhe gju më gju më Qimin.Unë në fakt kujtova se Palloshi ndoqi udhëzimet e @të barastundurit dhe i vuri kyçin Beketit, po nuk paskërkakërkësh qenë kështu.

110 meleone euro eshte para e madhe .Bexheti beri me teper para nga gjyqi(nese e paguajne) se sa nga biznesi.Arban pederasti do I duhet ti beje pompino gjysmes se Kines i varfri per ta lare kete borxh .:joy:

1 Like

Ose te coje makinerite ne Bangladesh.Makina qepese jane .
Merr bangladeshllinj se shqipot te cajne menderen thote AI .Sa do jete idhnu jarani i tij Arban pederasti.
Rama: Katër vjet duam ne ta bëjmë 40 mijë lekë.

Pronari: Nuk ka fuqi punëtore.

Rama: Unë e di që kjo është bisedë e rrezikshme për ne se na hidhen në fyt dhe pastaj kur u tregojmë këto thonë se kjo nuk është punë, është skllavëri, është poshtërsi. Më vjen shumë keq për ata që nuk kuptojnë por nuk kemi çfarë t’u bëjmë. Ne e kemi kaluar ligjin e ri për të huajt që është shumë i thjeshtë, nuk ka fare më ato procedurat e tmerrshme. 7 ditë është procedura për të marrë punëtorë të huaj dhe po të them me këtë pagë që ke ti e ke të garantuar, kanë filluar të marrin edhe të tjerët, punëtorët e huaj nga Bangladeshi, nga Pakistani, India.

Pronari: I kam porositur 300 në Bangladesh, 400 dollarë paga. E kanë të përfshirë edhe fjetjen.

Rama: I ke pronto, nuk dinë as shqip të merren me thashetheme.

Pronari: Do të bëj një kat apostafat për ta.

Rama: Kur të fillojnë të mësojnë shqip fillo dhe ndërroji se fillojnë thashethemet, u hyn krimbi, jo politika, jo demokracia, jo liria.

Pronari: E kishim mbyll për të ardhur më herët po na ra pandemia. Po tani do të vazhdojmë ti marrim. 400 dollarë duan ata.

Rama: Janë punë, punë dhe nuk ka llafe.

Pronari: Janë punëtorë që punojnë tamam në makinat që duam ne. Janë profesionistë.

Mbi ç’fakte e mbeshtet hipotezen tende qe une jam ushtar si puna jote por pa pagese?

hyri prilli admin/e , mbylle marsin,

1 Like

e mbyll, e mbyll admini qe po priste “ku ku - ku ku” te kukumjaçkes se kurdisur çdo fund muaji si sahatet e murit zviceran ne vakti.