Diskutime te lira - Tetor 2020

Ah sa mire do ishte te ishin mbyllur te gjitha sepse na e kane sjell shpirtin te maje te hundes.

Jo, në Tanzani (pa karantine) nuk humbi njeri vendin e punes; ne Kenia, me karantine, po (e për rrjedhoje, plasi edhe uria)

2 Likes

Salianji dhe Balliu jashte listes se PD. Pasi i shtrydhen si laskara tani nuk i vejne as ne liste. Mire ja bene se me antipatike nuk beheshin.

ç’keni o te uruar qe ziheni,

Ja pasojat shoku!

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2020-08-29/bloomberg-new-economy-the-rich-stay-home-while-the-poor-get-poorer

1 Like

ç’keni o te uruar qe trokellini bolet e Marlonit?

Nga çfare ndodhte dje rrugeve te Napolit, tani mu ka mush menja komplet qe konflikti social rreth Koronavirusit ka zevendesuar konfliktin e ngjashem pergjate Luftes se Ftohte.

Stalker ne veprim per çeshtjen e Revolucionit suedez te shtruar serisht per zgjidhje! (bashke me Marlonin tani)

Ja i Motho, shiko ç’bëhet. Kur të them unë ka ardhur koha e Albave me zamete e të ftohura ngambrapa, nuk më beson. Kot nuk i thonë: “Kohë e re, moral i ri”

Kjo shqipja goc me koqe :wink:

Muhabeti eshte qe dikur quheshe i pamoralshem te ishte homoseksual. Tani quhesh po ta quash homoseksualitetin te pamoralshem. Si po vjen puna, nuk do jete e larget dita kur te quhesh i pamoralshem po nuk je homoseksual. Ftohja ngambrapa e Amerikes po u hyn edhe shqipove.

Homoseksual është bythqir???
Në shqip,e kam fjalën,apo

Futja kot, ka te pakten 10 vjet qe thuhet se ne 50-60 vitet e ardhshme gjysmat e puneve te sotme nuk kane per te ekzistuar me ! Karantina nje gje ben, ul numrin e te infektuarve ,nese behet si ne Kine mundeson edhe praktikisht zhdukjen e virusit ! Tani , ju jeni bere te gjithe shkencar e virolog e flisni pa asnje baze e nuk kuptohet cfare thoni , ju mbetet vetem te dilni edhe ju ne rruge me ata qe protestojne kunder diktatures mjeksore !

Kokelopa dhe dashnoret e Albes me zamete dhe te ftohur ngambrapa

Je ne konflikt interesi o shoku. Nqs do kishim institucione te pakten si Ruanda e vitit 1994 do ti kishte vene vene kycin kesaj gazete ashtu edhe asaj te topit.

Se ashtu do ti, Doktor Mortja dhe Ilir Floriri? Dhe te mbajme mediat e Shkerdhenit?

Shet, se Alba me zamete dhe e ftohur ngambrapa is replying

Ata qe me nje cope leter bakalli I japin miliarda euro tendera publike kompanive fantazem po bejne se gjoja iu dhimbset ligji kur nje hallexhi afrikan ka bere ate qe kane bere qindra mije hallexhinj shqiptare rrugeve te botes .ik aman te keqen bej ndonje pompino se nuk jane per mendjen tende debile keto pune.

Mbarove pune per sot? U ngjite lart ures? Apo nuk ke me kellqe. Po te realizohet endrra, e mbushen Shqiperine me dashnoret e tu. Mos rri ne Amerike me? Apo rri prej atyre, atyre, qe nuk denjojne te vijne ne Shqiperi, megjithese jane hallexhinj. Beji një thirrje kokëlopës t’u japë shtetësi edhe atyre që të mbledhësh kockat në Shqipëri, se u mpake në emigrim.

Jane falksifiluar te gjitha tapite e tokave pronave e cdo lloj gjeje tjeter me vlere .mashtrimee qe arrijne miliarda euro e s’ka hyre asnjeri ne burg .nashi gjeten nje afrikan te mjere i cili shtetesine e mori me kerkese te prronareve shqiptare te klubit me menyre qe te mos klasifikohej si lojtare I huaj .Pra thjesht nje formalitet per ti bere nder shqiptareve pronare te klubit se shtetesia e nje shteti qe s’te ofron asgje si Shqiperia nuk vlen as per te fshire bythen e po I bien si e ka zakon shqiptari qe shkel me kembe te dobetin e I ben pompino te fortit.njerez te ndyre si zotrote .