Diskutime të lira

Kjo eshte mendje e partizaneve te 44tres .ne democracy zgjidhjet behen me vota jo me hu .

I barastundur,do jete kryeqytetari Stresi ne protesten e 6 dhjetorit,apo do te te lere vetem ty me Qimin?Thone qe e ka zene frika qe kur nisen tia eliminojne shoqnine nje nga nje

problemi qendron kur nuk njihet vota?? kur blihet?? kur shitet? kur vidhet? si i behet? Si ka then ai babi kombit qe jeton ti? “Kur vidhet vota, kapet pushka”

Ndyshe nga ty qe te blen kryetari koperatives me koken qe si merret vesh forma… une besoj qe kudo kur pushteti precipiton ne radikalizem duhen jo protesta si ajo qe ben Berisha dhe Luli, po si ato jelek verdhet qe e dogjen 10 here Parisin apo qe para disa shekujsh i prene koken mretit qe kushdo qe do vinte mbrapa ta mendonte mire…

Beso cfare te duash pavaresisht se ato qe thua jane ne njefare mase te verteta arsyeja qe PD s’fiton eshte se i ka mbetur sahati ne 1991.strategjia qe i beri te fitonin ne vitet 90 nuk funksionon me .ata qe kane lindur ne 1990 jane 32 vjec ,e nuk e kane njohur fare komunizmin .ata te lindur ne 1980 jane 42 dhe mbajne mend fare pak .ne 30 vjet shqipot kane mesuar te mos presin gje nga qeveria por te ikin prej shqiperie nese duan te bejne hair .si rrjedhoje nuk ka ndonje interesim te madh per te permbysur qeverine me dhune se e dine qe populli i thjeshte nuk fiton gje .nese doni te fitoni pike beni lufte institucionale .behuni aktive ne parlament ,propozoni ligje te forta kunderkorrupsion etj

  1. Po me flet sikur une jam me PD. Une jam opozitar… Kam folur per PD njesoj sic flas per PS tani me pare. Te jesh e bindur ti qe une jam nga ato qe besoj qe 91 ne Shqiper nuk e solli as PD edhe as Saliu porbishte fundi i nje epoke. Qeveria nuk duhet permbysur per shkaqe ideologjike por per shkaqe jetike… Shqiptaret nuk ikin sepse nuk presin asnje gje nga qeveria (asnjehere se kan pritur), por ikin se qeveria po ja ben te pamundur qendrimin aty.Ne 30 vite ka patur njerez qe kan punuar edhe kan mbajtur familje edhe pa ju dhen shteti 1 lek, po ndryshe tani shteti nuk i le te punojne, ka monopolizuar nderitimet, aq sa nje cift i ri qe do te ndertoje nje shtepi ne token e gjyshit e kan me te thjesht te largohen se sa te hyjne ne burokracite e injoranteve te zyrave te shtetit. Po i cenove tjeterit pronen, punen si ngelet gje tjeter vetem se te iki.

RRUGA INSTITUCIONALE?? Ku ishin institucionet dje kur shpertheu hoteli i atij te news24? ( Ai mund te jete njeriu me i keq qe ekziston ne historine e njerezimit), por ne vendet ku ndiqet “rruga institucionale” edhe krimineli me i keq, ka te drejta edhe i nenshtrohet gjykimit.

318106232_10230732263114751_4646968179502233499_n

Për herë të parë në historinë time të Peshkut kam filluar të marr në konsideratë teorinë komplotiste se peshqit janë janë personë të vënë ose të paguar për të diskutuar. Nuk ka si shpjegohet ndryshe kjo ardhje e papritur mbas një zhdukje totale, për muaj të tërë kisha mbet vetëm unë që shkruaja ditar për veten time.
Mëkat se më në fund kisha gjet vetveten time.
:joy:

E di e di,ndryshe nga une qe me blen kryetari i kooperatives,ty te shet segretari i partise.Paske vendosur ta lesh penën që ka bërë atë 1 artikull e te marresh pushken te besh revolucion,ta marresh pushtetin me dhune me duket.Po Doktori me Qimin dine gje,apo ke vendosur ta besh ne koken tende,madje edhe pa ndihmen e kryeqytetar Stresit.Ah vec mos ardhte Doktori ne pushtet,se cfare ka per te hequr nga nje opozitar i barastundur i perhershem si ti. Po ta qaj hallin,se ia paska qejfi robit te jete ndonjehere ne pushtet e te gezoje salltanetet. Keshtu qe kur te vije Doktori ne pushtet mos i bjer fort,te kam rixha,kurseje,se mos ta shperblen.

sa ju paguan Rama? me ore pune apo me rreshta?
:joy:

1 Like

ignacy-bulla-6

:+1:

immagine

Une ketu kam qene gjithe kohes thjesht skam komentuar se skam pare ndonje teme interesante… Pastaj kur oash qe erdhi ky komunisti qe kishte ja 2 vjet qe nuk dukeshe… thash ta baj nje koment

te vetmet tema interesante, dhe shume me teper se interesante, jane shkrimet e mije qe nuk i interesojne asnjerit, perveç Katrorit - qe vjinte te komentonte dikur në shkrimet e mia duke zbrazur nga zorra e tij te trashe topa muti amerikon perzjere me bajga lopçari nga kooperativat e Fierit -, dhe Mirjamit qe ve here pas here ndonje zemer. Por keshtu siç kane ardhur punet, jam shume i kenaqur me kete gjendje hiçi te pastert ne temat e mia, sepse deri tani ne diskutimet e tjera interesante kam pare te fluturojne ne ajer veç topa muti interesante të dala nga vrima e bythes interesante politike.

E shikon qe e bera nje te mire, e ktheva te barastundurin, se eshte vlere e Peshkut. Eh, i barastunduri vertet me ben te them: "Ah, si iku oidriso dhe grupi OCimo, cfare spektakli do kishin bere me te barastudurin opozitar te perhershem qe tha “Po e la edhe une 1 koment aty”

E gjuajte grushtin per sot?

#dojadalim

immagine

r.v.
thash dhe une te botoj nje foto:

1929_10335017_0

Tu dhimbs segretari i Partise?Sa larg ishe?Me Qimin.apo vetem?