Diskutime të lira

O Arban u aktivizove ?? ske faj Maji vjen shpejt… se edhe ti si Endri je… thjesht nuk ke mbaruar Harvardin edhe kontaktet i ke deri tek segretari pare i fshatit :rofl::rofl:

ky do te jete pa tjeter nje nga 10 blogjet intelektuale shqiptare ku diskuton edhe Kazzo intelektuali:

Vasil Laci

29 Nëntor 2022, 20:34

O endri shabani , te qif.ha motren gruan dhe cte mban pragu, kush I financon keta rrope shkerdhyerit qe ju behet kaq shume jehone ne media?

Përgjigjjuni

 1. I

I Madhi Morricone

29 Nëntor 2022, 22:54

Sipas nismes se shaban homos tani do I vij radha dhe skenderbeut qe vrau qindra turq qe pushtuan shqiperine per 400 vjet. Po ai evgjiti para teje mos ishte race osmane o shaban ottomani Apo e kam gabim o moterqira te shthurur!

 1. O Endri Shabani, merr leshin e pidhit të satëme dhe të pidhit të sat shoqeje, THUR një triko dhe vishe duke qelbur dynjanë nga era e shurrës se femrave të tua të cilat të kanë futur shurrën në tru dhe je bërë si shurrtore grashë……

Përgjigjjuni

 1. F

Fener Zizi

29 Nëntor 2022, 23:10

Vasil Laçi, kurte mbarosh Ti, Milej mua tja Shkerdgej dhe Une Motren dhe Gocen e Xhajes.

Përgjigjjuni

 1. S

Spond Saurreli

30 Nëntor 2022, 02:29

Te lutem zoteri , mos hy pa rradhe. Pyet nje here kush eshte i fundit.

Përgjigjjuni

 1. K

Kokmodhi

30 Nëntor 2022, 07:38

Fis qire patronazhist

Përgjigjjuni
3. P

Poshte komunizmi!!!

29 Nëntor 2022, 23:23

Komunistat ne litar!!!

Përgjigjjuni

 1. L

LALA, shoku i Kiços, në kurbet.

30 Nëntor 2022, 04:19

Jot ëmë me këmbë përpjet!

Përgjigjjuni

 1. N

Neritan Ceka

30 Nëntor 2022, 08:00

O ■■■!!

Përgjigjjuni
4. Z

Zagali

29 Nëntor 2022, 23:38

O Endri muti na ngenç mutin.

Përgjigjjuni

 1. B

Baba

30 Nëntor 2022, 07:39

Gjyshen ne ■■■■ o zizu

  1. Kajo

30 Nëntor 2022, 11:44

Dhe te na rosh ti hahahahaha grua qir …mallkuar ara fara vrima nga doli bima.

Përgjigjjuni
2. K

Katolik i vjeter

30 Nëntor 2022, 07:37

O vasil o kurve mashkull por adem jashari po avni rustemi po gjasme uçk a nuk jame si xan çaushi ne vaftit??? Ju vjen inat se shabani thote te verteten per te gjitje ju jazexhite dhe haxhi qamilistat islamik. Patronazhistave socjalistave rilindsave dhe komunistave duhet qire edhe te vdekmit se te gjallet deri ne fund. Ptuuuuuu korrak islamik

Përgjigjjuni

 1. B

Bassilicum Vitae

30 Nëntor 2022, 16:02

Si thu ti të mbash rradhën e mos bësh a gëk as mëk . O të tredhim ene tia .

Përgjigjjuni
3. I

Illyria-Shqiperia

30 Nëntor 2022, 08:18

Mero, te lutem hiqe kete turi mi, se na i beri nervat kaçurrel! Ketyre njerezeve nuk u duhet dhene asnje lloj hapesire! Per mua si qytetar eshte ofendim i ndenjave te mia patriotike te degjoj keto shtremberime e manipulacione dhe ofendime te heronjve te vendit tim! Liria ka kufi!

Përgjigjjuni

 1. J

Jemi te gjithe AVNI RUSTEME VASIL LACI

30 Nëntor 2022, 09:58

Ju a shkerdheft Faren VASIL LACI e c’ju permban Pragu gjithe juve Bij Kurvash Anti- shqiptare . Do vij dita do sqarohet . E dim mor fisiqira Esadiste e Kryekurves se Kombit shpellarit saleh hamuti ,qe shiteni si trima ,ktu ,pas Monitorve , por Me 97 -en ju morem Zvarre sa ishit gati me na Lepi Carin ,t’ju falnim jetem ashtu shtrire rrugeve te Shqiperise , duke u dredhur si bij Kurvash qe jeni e duke share saleh Putanen serbe dhe nuk e perfunduam Misionin e Patriotit Shqiptare ta merrnim Zvarre Kryekurven shpellare dhe ti vinim LITARIN ne SHESH ,qe te mesonit mire ju Bij Kurvash Antishqiptare se cdo te thot Atdhe ! - Por me sa duket Zoti po ju sjell perseri ,aty ku duhet per t’ju shkuar ne Helle me radhe gjithe Ju Bijt e Kurves Esadiste .Nuk ka me shpetim per asnji bir kurve qe nga saleh Hamuti e ilyer Mutaj e deri ke gjithe ju Prostitutat e Medies

vazhdon po kjo pune me kilomentra e kilometra te tera:

Shqipja eshte gjuhe e bukur per tu share me miletin mbare e prape ,prandaj edhe naimi kenonte:
Sa e bukur eshte e sa hije
Mu si gjuhe perendie😀

I barastundur,ç’thone sondazhet qe ke bere i ulur ne gju te zyra e Qimit, do ta beje ish-segretari i Partise mitingun kunder imperializmit evropian.Ah qerrata,ta ndiej xhelozine per Harvardin,se duket.qe ti dhe Qimi jeni mall Ogsfordi

More Inkuizitor i Madh. Po te shkruaj se me kishte ardhur nje email nga ky sajt qe me thoshte se me kishe permendur dhe se dija se pse dhe u futa ta kontrolloja. E para, nuk e mora vesh pse ma kishe nderruar nickun nga Kaso ne Kazzo aq me teper kur une nuk te isha drejtuar kurre me sharje se edhe nuk e kam zakon meqe ra fjala. Por kur pastaj u futa pak me thelle e pashe historine e komenteve te tua e mora vesh qe ti je nga ato robt e deshperuar per muhabet qe jane gati te shkojne e te kafshojne edhe qenin qe pastaj qeni ti ndjeke per ti kafshuar e ta kuptojne qe jane akoma gjalle. Nejse, se une nuk jam ne nivelin e atyre qe ofendohen nga individe si puna jote e as nuk kam ndermend te te shaj nga gruaja apo nga motra si ato ne komentet qe ke sjelle se une s’ta kam pare as gruan as motren e po te premtova qe do te ti shkerdhej do me duhet qe ta mbaj fjalen edhe po te mos me pelqejne, e une ne keto pune kam ca standarte se pune qejfi domosdo. Po thjesht po ta theksoj qe nuk do marresh me pergjigje nga une edhe sikur te shkumezosh pas komenteve te mia ketej e tutje sic edhe jam i sigurte qe do besh se tipa si ty jane standarti dhe jo perjashtimi i blogosferes. Perjashtimi jane tipat si une. Tani bej si di vete.

E qarte se kush eshte standardi i shekullit te shkuar i nderuari @Kaso, e morem vesh kete çudi qe ndeshet kudo ne formen: “kush je ti e kush jam une”, “te njof mire se kush je”, “sa kom pa un si ty” etj, tani me mbetet te tregoj Standardin e Shekullit te Ardheshem, Tre Urdheresat e Dekalogut Modern te Don Kishotit pa Sanço Panço:

1-Kurre mos sulmo i pari, nese duhet luftuar, lufto gjithnje ne mbrojtje i motivuar nga parime.

2-Kurre mos shkerdhe gruan, motren, nenen e tjetrit, edhe sikur te te pelqejne, bile edhe sikur atyre tu pelqeje, sepse eshte me se e vertete parulla qe “njerzit jane vellezer e motra”, dhe si pasoje nese shkerdhen gruan, motren, nenen e tjetrit ke shkerdhyer automatikisht nenen dhe motren tende, dmth ke kryer inçest, je kenaqur shume seksualisht, prandaj inçesti - tabuja baze e çdo lloj civilizimi - ne shekullin e kaluar zhduket si tabu, edhe juridikisht, per here te pare ne historine e njerzimit.

3-Kurre mos vrit sepse ekzistojne lidhje te ndersjellta ndermet krimit dhe shkerdhimit (pika 2), kenaqesise kriminale dhe kenaqsise seksuale, formula “eros-thanatos” e psikologjise se thellesise; bile krimi dhe shkerdhimi identifikohen, politika eshte misherimi i ketij identifikimi, social dhe blogjet “tema” jane kufoma e ketij identifikimi.

Po te kihen te qarta keto tre pika, atehere e kupton se çfar ndodh ne gazeten Tema, ne Peshk, ne dhjetra blogje te blogsferes shqiptare ku diskutohet me edukate njerzore per çeshtje kulturore, shkencore, letrare dhe albanologjike e ne gjithe boten mbare. Dhe vetem atehere tre pikat permblidhen ne nje te vetme:

ËSHTË TURP TË JESH NJERI hë pë hë, te jesh njeri hë pë hë do te thote me perkufizim te jesh shkerdhate i shkerdhyer dhe mbahesh per superior per vete faktin se ne vetvete je i ndergjegjshem qe je shkerdhate i shkerdhyer. Eshte kjo e vetmja shprese per shpetim, kjo ka mbet nga Origjina tek ky turp i kozmosit qe quhet njeri.

Cilat jan direksionet per daten 6 shoku Arban… Do e vazhdojme perrallen Ruse?

I barastundur,e sheh Kupen e Botes,apo gjithe kohen ne krye te detyres i ulur ne gju te zyra e Qimit?

jean-gourmelin-2

16cb710

Po pra Toro na can t…kur fitoj zvicra… Sikur fitoj Shqiperia… Zvicra jep leket edhe ngren flamurin Shqipot festojne…

Thua i barastunduri te tundet nga Palloshi kete here. Se thone qe Doktori e akuzoi Palloshin pse nuk festoi per Zvicren. Jo se gojet e liga thone qe i barastunduri tundet me shume nga njera ane,meqe rri gjithe diten i ulur me gju te zyra e Qimit.

Shoqëria e lirë bazohet në lirinë për të qenë kundër si detyrë për të qenë kundër në mënyrë që shoqëria të lirë të funksionojë. Për herë të parë në histori sistemi funksionon në sajë të të qenurit kundër vetvetes me moto mallkimin e plakave gjirokastrite “hënksh kokën tënde!”; sistemi fagociton vetveten pa mbetje, riciklon plehrat, thënë shqeto: ha gjithçka pa mbetje, përfshirë edhe mutin e tij. Prandaj vetëvrasja është rituali religjioz modern, “kufoma është muti i fundit i të ndjerit” që hanë të pranishmit në Darkën e Fundit.

kampioni i intelektualit t’modh qe mban me dore peshen e kafkes se tij mbush plot me mendime te shumta

Po qe derdhin lot kur humbi gjermania :joy:

Keto “ta rrezojme Ramen me protesta “ a maarrin parasysh se i imponojne vullnetin e tyre me dhune ndaj atyre qe votojne per Ramen si psh burri 80 vjec i tezes time .rob i urte qe nuk trazon as mizen e vetem voten ka mjet per shprehur vullnetin e tij se nuk ka takat te dale ne shesh per tu rrahur me miletin .

Ligj eshte ligj po ku ishte shteti ndersa resorti po ndertohej .saraje te tilla nuk eshte se ndertohen brenda nates , kaxqene nje ndertim 1-2 vjecar ne sy te gjithe mexhlisit .disa milione euro te shkuara dem qe mund te investoheshin diku tjeter nese shteti do e kishte ndaluar sapo te kishte filluar ndertimi .

Po nqs vota do ishte mjeti i duhur per Shqiperine pse jo… por kur vota vidhet e shitet thuaj burrit te tezes mallin qe ke per ate kohe ktheje ne force shtrego sumen edhe dil e mbro Edi Ramen sic beje dikur ne male