Ermal Meta fiton cmimin e pare ne Sanremo

disa komentues me te cilet rashe dakord, kengen MetaMoro e cilesuan populiste dhe deri banale.
shume shpreheshin pesimiste se kenga e duhur do arrinte te dilte ne krye dhe parashikonin se fitorja si zakonisht do i shkonte nje krijimi medioker.

Asnjeri nuk mund ti di dije ca gjera, ashtu eshte ne fakt, ja shiko sinqeritetin e atyre aktoreve qe treguan pas 20 vitesh bemat seksuele te H. Weinstein. Shume te sinqerta…pasi kane kapur majat e fames ankohen ja krejt papritur…paskan patur nje monster ne mesin e Hollywood-it. Kush thote te verteten e kush genjen…hajde merre vesh…

1 Like

Kenga fituese e Sanremo 2018 qenkerka kenduar njehere ne 2016 nga kengetaret Ambra Calvani e Gabriele De Pascali dhe kenga titullohej “Silenzio”.

Nuk i di aresyet se pse u riprodhua perseri ne 2018 po kesaj radhe nga 2 persona te tjere. Sidoqofte, edhe ajo kenaqesi qe ndjeva ne fillim per fituesit e gares dhe vecanerisht per Ermalin, mu venit si kripa ne uje.

Shikoni edhe kete se eshte duet

Ok ne vazhdim te asaj qe lexova me vone, kenga qe ju thashe “silenzio” eshte paraqitur ne jurine e festivalit te Sanremos 2016 per tu pranuar/futur ne vestival dhe qenka skualifikuar. hahahahahahahahahahaha
Dhe, nderkohe ironikisht mbas 2 vitesh fiton cmimin e pare!!! Dhe e fundit s per info kjo kenge edhe ne 2016 nuk ka qene krijuar as nga Ermali dhe as nga Fabrizio Moro.

Besoj se kjo eshte ceshtje qe s’e zgjidhim dot ne por juria e Sanremo.

1 Like

Jo, jo, nuk eshte ceshtje e shtruar per zgjidhje, por akoma me vjen te qesh me faktin se po kjo kenge para 2 vjetesh eshte shqelmuar nga juria e pranimit. Mere me mend sesa te bukura do te kene qene kenget qe u pranuan ne 2016! lol

ermali eshte italianizuar tashme. fitorja sherben per te luftuar disa paragjykime. po aktualisht sanremo duhet te jete komercializuar me teper se sa festivali rtsh, qe gjithsesi mbart disa vlera autentike.
me beri pershtypje vetem nje deklarate e ermalit ne fillim festivali qe prononcohej se kenga ishte bere per nje kauze te caktuar dhe jo per te fituar san remon. zakonisht robte theksojne te kunderten e asaj qe realisht mendojne.

Ore ACDC,

Me që më përmende “Vakêfet” e malësisë (së Korçês - në mos u gabofsha!), më shpjego të lutem meqë kam një jetë që s’kam qenë adejza,

Këto “Vakëfet” bien nga ana e Moravës, apo nga ana e Ivanit?

E megjithate, nga gjithe kjo histori, duhet thene : lum ajo nene per djalin qe ka!

(sa ne planin artistik - meqe ajo vete ka qene violiniste-, aq edhe moral)

1 Like

Keto bien në komunen e Vithkuqit.

Nga ana e babait jam nga Stratoberdha,qe se bashku me Treksen,Trebicken Orgocken e ndonje tjeter perbejne “Vakefet”.

Une nuk kam qene asnjehere në kete zone,sepse skam me te aferm (kemi levizur qe para 150 vjeteve) por di qe jane mbi 2000 m mbi nivelin e detit.

Nuk jane as nga Morava as nga Ivani ,por nga ana tjeter.

Ka mundesi te mos ofendosh?
Se po qe per te ofenduar di te ofendoj une po aq mire sa ti.

Tani e shoh mirë nga qënkërkan…

Le që, me një 1 më pak apo më tepër, kjo bisedë është bërë edhe në 2016, gjatë Kampionatit Evropian të Francës (në mos gaboj)

ja se u ‘‘sqarua’’ kjo puna dhunes nga kjo ‘‘interviste interesante’’ me te ‘‘atin’’ e Ermalit…

-Corriere: Si erdhët në Itali, me gomone?

-Babai: Jo po me not. Po jo o vlla, ça është ky muhabet që gjithë shqiptarët vijnë në Itali me gomone? Me autobuz që hipi në traget erdha.

:joy:

3 Likes

Kush e ka bere kete interviste o Belul?

komenti im nuk te eshte drejtuar personalisht ty, pavarsisht se kam perdorur fjalen “vakef”. Shif se shprehjen tende lumsi baba qe te ka, e kam montuar me shprehjen e Stalker lumsi nena qe e ka.

Komenti im mund te jete fyes per kedo, majtas dhe djathtas, te ideologjizuar politikisht deri ne helmim. Pra si shum komente te tjere pergjithsues.

ahahaha :rofl:

Corriere: Çfarë këngësh preferonte Ermali të dëgjonte kur ishte i vogël?

Babai: Këngë popullore. Dëgjonte shumë këngët e grupit të Sheqit të Madh dhe Lapardhasë. Kur u rrit pak, pëlqente Kozma Dushin.

:joy:

e ka sajuar njefare L. Hasani , ACDC.

1 Like

Po ku eshte i ati ne fakt?
Në Fier apo Itali?

eshte aty ku eshte nona e kengetarit, ne menyre qe te vazhdoja ta dhunoje, bile tani me teper qe i nxorri bojen çuni harram.