Është dita e Presidentit Trump


#568

ca me thone me shume na e keni kput shpirtin…hajde se do ju kaloje, po ate melanine bojeni helaq mos e leni ate pune mas dore se eshte gru eshte edhe emigrante.


#569

Sllovenishtja me serbishten Jane dialekte te njera tjetres :smile:


#570

qari i Edit qe e ka perfeksionu serbishten


#571

Sllovenishtja me serbishten nuk ngjajne fare.
Kishim nje mikun tone ne universitet dhe ishte mjeshter i serbishtes,edhe maqedonishten e kuptonte
Por kur vinte puna tek sllovenishtja nuk kuptonte asgje.
Zoteria nuk ishte njeri dosido pasi serbishten e kishte gjuhen e nenes dhe jepte lajmet tek radio me serbisht.


#572

Aspak. Jane shume me afer anglishtja me gjermanishten.


#573

Shohim dhe flasim kur ta lere dhe t’ia marre gjysmen e pasurise.


Parashikuesit e Peshkut
#574

Jane si Te thuac anglishtja amerikane dhe ajo australiane jane dy gjuhe te ndryshme😄


#575

Dje, - sipas shtypit sot - dy firma amerikane ne Azi, i ishin pergjigjur pozitivisht thirjes se Trumpit per te zhvendosur kompanite e tyre ne USA, duke besuar ne vendimin e tij per uljen e taksave.
Siç duken bathet, keq do e kete ekonomia kineze me keto vendime te Trumpit.


#576

Nuk eshte parashikim, o machitewa, keshtu ndodh me femrat materialiste. Po ti s’e di se per cfare behet fjale prandaj ia fut kot.


#577

Si e palumtur duket ajo ne krah te tij. S’e di ca dreqin do;pare po,pushtet po, apo parja e pushteti s’te bajne te lumtur !


#578

tani mund t’vdes i qete pasi i kam pa te gjitha. Edhe diten kur nji tifoz i Trumpit i doli ne mbrojtje nji emigranti


#579

tashti ishalla po ngjallesh e po ftillohesh mo shok, se trumpi ishte i vetmi elefant ne salle qe ishte martu me emigrante. speaking of who really, but really really loves emigrants.


#580

Wishful thinking?! (nese jo parashikim)


#581

Trumpi e konsideron martese ate me Melanine sa mund te jete celulari im gru per mu


#582

shi shi shi edhe keto harxhojkan kohen duke i rone melanise… strange.


#583

larg qofte ta beje ate Melania!
ACDC ka per ta ekzekutu me duart e tij


#584

E paska ndare serbo-kroatishten ne 2? OK.

Perse po flasim per grate? Nuk jane grate e presidenteve qe diktojne politikat.


#585

I duartrokite ato te Hollivudit qe merren me djalin 10 vjecar te Trumpit,njera e quan autist tjetra I fut epitete te tjera.

Ku e pe ti qe e duartrokita? Apo, ashtu idhylli yt, genjen hapur - me fal, jep alternative facts.


#586

E shkreta Melanie…duron nje te Mete Mendor ta abuzoje sa her i teket… plus qe flet edhe si kalamo 5 viec.


#587

Trego pak me shume respekt per presidentin tend.