Është dita e Presidentit Trump


#609

Nuk quhet. Ja pyet korentin, krimbin e bardhe, Adin, etj.


#610

Fituesi nuk gjykohet!!!


#611

Ku eshte ndryshimi mes Bill Clinton dhe Trumpit?

Kjo eshte me e bukur:


#612

#613

pershnetje bredho


#614

Patjater qe nuku quhet se refugjatet tane te gjithe ishin te diplomuar me PHd gjuhe te huaja .vajten me viza pune te ftuar u priten krahe hapur dhe asnjehere nuk e thyen ligjin apo rregullat e vendeve ku vajten.:grinning:


#615

He mo ustallaret e Tra(m)pit, po u bene zullume andej nga vatani, si I behet muhabetit?


#616

Aty po u rreh trapisteve,trapistet i kane ende tangat te lagura do thoshte Shkaba nga iluzioni se do tu sjelle cunin e Sheqeres ne pushtet.


#617

Do te doja te jeni burra te pohoni qe keni qene gabim,kur Shqiperia dhe Kosova te dalin fituese gjate presidences Trump.
Por deri atehere do te gjeni nje pretekst tjeter per te urryer Trumpin,sic bete me Bushin qe ndonese I dha Pavaresine Kosoves dhe futi Shqiperine ne NATO e keni share me rob shtepije ne kete forum.
Thjesht si 80% e shqiptareve jeni mosmirenjohes.
Serbet e greket jane te hurit e te litarit por nuk tradhetojne aleatet e tyre,sic beni juve o kameleone.
Jeni me fat qe keni nje pakice te betuar pro perendimore ne atdhe dhe qe gjeopolotika eshte ne anen tone,se te ishte per juve sot do te kishim kryeqytet ose Mosken ose Pekinin.


#618

Ashtu eshte kllufi,po mirenjohja shprehet ndaj atyre qe kane bere dicka per vendin tend,jo qe ti me fallin tend mendojne se do bejne.Apo je pjesetar i ekipit te politikes se jashtme te Trapit dhe e percakton ti politiken per Ballkanin.Ne thame se si patriot 24 ■■■-atsh qe je,ti do votoje per Hillary nga mirenjohja,po na doli se do votoje se “ashtu ishte nje pune” te kompania ku punoje.


#619

situata gjeopolitike ne bote eshte permbysur duke u krahasuar me nej muaj me pare. brexit fitore e trumpit zgjedhjet ne europ qe me 100% do i fitojn ekstrei i djath ne te gjitha vended pamvarisht ca thot media.
ca do ndodhi nuk i dihet, por esht mir qe politikanet shqiptare te bejn sa me shum per te siguaruar interesat e popullit, se tani keto jan kohe kritike nuk esht kohe zakonshme.


#620

Ti qenke legen burre me thene te drejten se sa here te kundershtojne me fakte apo te vene para pergjegjesise, terhiqesh me bisht ne shale dhe pastaj pas 1-2 ditesh fillon flet prape sikur s’ka ndodhur gje. Une te bera nje pyetje para nja 2 javesh dhe akoma s’ma ke dhene pergjigjen: "Nese pas 3-4 vjetesh del qe Trampi eshte aq I lig sa c’e bejne dhe qe do na vijne te keqiat, ti do jesh burre te thuash “e kisha gabim”? Se une jam nga ata qe e pranoj kur jam gabim dhe nese vertet behen gjithe keto te mira qe thua ti dhe keta gangot e tjere, une do jem i pari qe do them “na dolli I forte Gjinua”.

Te thashe nje here qepare qe e ke shenjestren keq se mua s’ma ndjen as per Edin as per njeri tjeter ne Shqiperi pervec familjes sime po kokederr qe kokederr mbete. Ato komentet per mosmirenjohje dhe kameleonizmat you can shove them where the sun don’t shine se s’me rruhet as per ty. Llafet I ke te shumta, po kur vjen puna te patriotizmi vetem llafe ke se po te ishe nga ata qe bejne ndonje gje do te te njihja personalisht. Dukesh qe nga komentet ca robi je, s’ke argumenta dhe e kthen debatin personal. I ben llogarite me xhep e jo me mend “votova Trampin se fillova pune tjeter” thua, po per femijet e tu qe do trashegojne natyre dhe arsim te shkaterruar si pasoje e votes tende, nuk ta ndjen hic.


#621

Po do ta pranoj qe kam qene gabim,se nuk jam skllav.


#622

jo duhet ta thuash nje çike ndryshe:

… , se nuk jam skllav si komunistet!

kurse kur Trampi te dale i lig (e sigurte qe do dale, edhe pse nuk ka nevoje te dale, sepse duket qe atje tej qe eshte ne esence i lig, dmth i ka hyre dhe kurre nuk ka per t’i dale), me siguri ke per te thene (mbasi te ndrrosh destinacjonin e pareve te investuara ne banke):

…, se nuk jam skllav si komunisti Tramp!


#623

SHBA “ultimatum” Bashës/ Pastro PD nga sorosianet

Gjatë ditëve që Basha qëndroi në SHBA, zhvilloi takime me kongresmenë dhe zyrtarët të lartë të administratës Trump.

Mësohet se Basha ka marrë një mesazh të qartë nga administrata e Trump, e cila i ka shprehur atij se do të nisë një përballje frontale me Sorors dhe njerëzit e tij.


#624

Pse nuk thuhen emrat dhe pozita e ketyre “zyrtareve te larte”?

Erdhi dita qe dhe Adi te jete ne nje llogore me Bashen. Faleminderit z. Trump!


#625

One of the nation’s top psychologists, John D. Gartner, a psychotherapist who teaches at Johns Hopkins University in Baltimore, Maryland, told US News that he believes Trump has “malignant narcissism,” which is incurable, and different from narcissistic personality disorder.
“Donald Trump is dangerously mentally ill and temperamentally incapable of being president,” Gartner said, citing his movements and behavior, pointing out the president’s tendency for grandiosity, sadism, aggressiveness, paranoia, and anti-social behavioral patterns.

“We’ve seen enough public behavior by Donald Trump now that we can make this diagnosis indisputably,” Gartner added.

The definition of " Malignant Narcissism "

Malignant Narcissists will go to great lengths to achieve their aim. They can be intelligent, high functioning (hold an important job for example) soft-spoken, charming, tearful/seemingly emotional, gracious, well mannered, kind and have the ability to form relationships. They may lie, falsely accuse, dramatize, smear, cheat, steal, manipulate, accuse, blame or twist to get what they want and feel justified in doing so. Because they are entitled, egocentric and desperate, they do not experience it as wrong. They are determined to gratify their wishes and furious if thwarted. Their desire can be so consuming that there is little comprehension of, respect for or ability to empathize with the other. They lack guilt or remorse and tend to feel or pronounce that it is they who have been mistreated.

I AGREE.


#626

Dhe Edvinit i shkoka kjo diagnoza. :grinning:


#627

Fakt ! Nga terroristat qe hodhen ne ere Kullat Binjake ne 9/11 : - 15 ishin nga Arabia Saudite, 2 nga Emiratet e Bashkuara Arabe, 1 nga Libani, dhe 1 egjyptian. Osama Bin Laden ishte qytetar saudit, dhe 2 zv. me te besuar, duke fut edhe udheheqsin aktual te Al-Qaedas, Ayman Al-Zawairi nga Egjypti. Pa perjashtim, asnji nga keto vende arabe nuk figurojne ne listen e " ndaluar " te Kim Yong tRump , sic nuk eshte edhe Pakistani ( nuk para ka terroista pakistanez ) … Gjithe keto vende jashte liste i kane terroristat shembullore … apo osht se il Presidente ka afera biznesi te pa numerta me keto vende ?
…Feeling any $$$$$$AFER ?


#628

Nuk diskutohet 11 shtatori por aftesia e shteteve dhe e ambasadave amerikane per te kontrolluar njerezit qe ju jep viza.
Thjesht keto shtetet e listes,ambasadat nuk kane mundesi te kontollojne njerezit qe ju japin vizen,pasi jane shtete me probleme qe nuk kane kontroll mbi territorin e tyre.