Është dita e Presidentit Trump


#629

Jam dakort me ty per kete. Po per ata me green card qe u ndaluan cfare mundesie kontrollo mungon?

As of 4:30pm yesterday afternoon, Muslim GREEN CARD holders, that is resident LEGAL aliens from certain countries, were prohibited from reentering the US for 90 days if they happened to be traveling. They were detained at airports and prohibited from returning to their homes.

Do you understand what this means?

It means that if you have lived in New Jersey for 20 years with your family and were traveling for business, you are now not allowed to return HOME for 90 days. You will most likely lose your job. Where will you go in the meantime? Will you stay at a hotel?

Or if you are a mother you happened to have gone to your father’s funeral abroad at this unlucky time and tried to return home to your children, you are now not allowed to do so for 90 days.

Please don’t talk to me about how necessary it is to conduct proper vetting. These people are GREEN CARD holders. A green card holder is a LEGAL alien. He or she has essentially the same rights as a citizen, with respect to residency. They HAVE been properly vetted. These actions against them are 100% ILLEGAL. If it can be them today, it can be you and me tomorrow!

If this doesn’t scare you, you are not paying attention. This is not a democracy.

Meqe me duket ke thene je njeri i statistikave:

If this administration is going to ban people on the basis of the risk of terrorism (1 in 20 million) it best be looking to ban these things as well! I demand to be kept safe!
Sharks (1 in 11.5 million worldwide)
Dogs (1 in 18 million)
Asteroid (1 in 200,000)
Skydiving (1 in 100,000)
Elevators (1 in 10,440,000)


#630

Nga sa po kuptoj nga lajmet ata me green card do te lejohen pasi te plotesojne nje formular.

Se dyti,presidenti gjithmone fajesohet nese ndodhi nje akt terrorist.
Por nese merr masa perseri fajesohet se sulmi nuk ka ndodhur.
Me nje fjale “hip se te vrava,zbriten se te vrava”,eshte kosto qe cdo president e paguan.
Ajo qe zemeron njerezit me komunitetin muslimane eshte apatia ose me sakt mosdenimi dhe justifikimi i terroristeve.
Akoma po pres ndonje miting madheshtor te organizuar nga muslimanet e Amerikes kunder terrorizmit.
Por ne vend te kesaj shohim ne tv vetem justifikime ose distancime me gjysem zeri te lidereve te tyre.
Muslimanet duhet te ndajne mendjen:te jene me shtetin qe jetojne apo me mjekerrcjapet e LM.


#631

njelloj si vendimi i vitit 2011 qe per qytetare qe ishin pjese e visa waiver program, po te ishin dual citizen te ketyre 4 shteteve ose qofte edhe po te kishin udhetuar ne nje nga keto 4 shtete (myslimane si sot) atehere nuk kishin te drejte te hynin pa vize. dhe ne kufi gjithmone ka qene e do jete discretion e policit qe te te pysi sa te doje edhe te te ndaloje nqs ka dyshime.

tani nje arsye ka pas atehere per kete vendim, nje arsye ka kete here per kete vendim qe eshte nje shkalle me lart.

sidoqofte cdo njeri nga te ndaluarit lejohet te kaloje me aprovimin e dhs ose dos.

nuk te kujtohen keto ty para 5 vjetesh qe vune kujen per ate veprim te kerry/obama qe kishte target qytetare te ketyre 4 shteteve te njejtat me keto te sotmet? paten bere namin nga irritimi i diskriminimit.

tashti keto gjera u thane para zgjedhjeve, njerezit e degjun qe keto ishin vendimet qe do merte qe diten e pare. 306 me 232 rezultati. po keto nuk ishin shume vigjilente se e kishin mendjen te miss piggy ashtu sic e kishim mendjen ne te marina santos qe printonte emailet e klasifikuara te hajries.

ka shume prej ketyne shokeve tane te nderum qe nuk i bo shume pershtypje fakti qe krye-■■■-avani jone atje sulmoi presidentin e amerikes me interviste ne media ketu, dhe vazhdon ta sulmoje nepermjet medjave atje…duke lone nji popull me zemer te ngrime atje duke u lut qe ishalla nuk hakmerret mr trumpi.


#632

http://www.rawstory.com/2017/01/steve-bannon-personally-overruled-dhs-decision-not-to-include-green-card-holders-in-travel-ban-cnn/


#633

632…
633 se shpejti


#634

etj. etj. etj.


#635

Perktheja njoni Pjerit kte me se ai eshte usta:
https://a.msn.com/r/2/AAmpR1M?m=en-us


#636

Po kete si nuk e raportoi CNN?


#637

US president is just being true to his campaign promise. Only “feminists, lawyers, dwarfs and ballerinas are against it”
Maurizio Gasparri, Forza Italia

“He is consistently implementing his election promises point by point. In Germany, we would first set up a working group, then a test group and then a further implementation group.”
Horst Seehofer, the chair of the Christian Social Union and prime minister of Bavaria,

The frontrunner in the Dutch election, the far-right populist Geert Wilders, was the clearest supporter of Trump’s actions.

He tweeted: “Well done @POTUS it’s the only way to stay safe + free. I would do the same. Hope you’ll add more Islamic countries like Saudi Arabia soon.

“No more immigration from any Islamic country is exactly what we need … Islam and freedom are incompatible.”

Edhe kandidati kryesor per president te Frances, Francois Fillion kerkon bllokim dheniesh vizash per vendet salafiste gjate nje mitingu ne La Villete


#638

Se ia perkthej une per nji shishe vere te vjetrume. Po c’ar ti thom kur te m’pysi se ku e gje kohen me firmos gjithe kto gjona ? Apo during the commercials … ?

Most mornings, Trump flicks on the TV and watches Morning Joe, often for long periods of time, sometimes interrupted with texts to the hosts or panelists. After the 6 A.M. hour of Joe, he’s often on to Fox & Friends by 7 A.M., with a little CNN before or after. He also catches the Sunday shows, especially Meet the Press. “The shows,” as he calls them, often provoke his tweets. The day of our interview with him, all of his tweet topics were discussed during the first two hours of Morning Joe.


#639

Ka lezet ka lezet si Perenia dv… Diten e pare boni… Diten e dyte boni… Ditn e trete boni…
Gjersa te boje Fjuçër Uorlldin.


#640

Paralajmërohen të gjithë shqiptarët në SHBA: Mos dilni nga Amerika për 4 muaj, shihni çfarë do t’ju ndodhë

Një shqiptar në Amerikë ka paralajmëruar të gjithë bashkëkombësit e tij që të bëjnë shumë kujdes sidomos ata që janë të pajisur me “Green Card” që në 4 muajt e fundit të mos dalin nga Amerika sepse kjo mund tu sjellë shumë probleme.

Jo vetëm kaq, ai është i bindur në komunikatën e tij, madje ka kërkuar që ajo çfarë ka thënë të shpërndahet shumë dhe nuk është një shqptar i thjeshtë, por Doktor Shkencash :flushed:


#641

Tom Brady ka nje barre te rende mbi supe. duhet ta mbylli lojen qe pjesen e pare se presidenti ka pune nuk ka kohe te shofe gjithe ndeshjen.


#642

pse kaq enigmatik ky o kapo,
se qe i anulluam planet per te levizur tani afer, u mor vesh kjo pune pare cfare po ndodh


#643

:smiley: I zgjidhi te gjitha ky, tani po zihet edhe me Papen.


#644

Ky eshte vetem fillimi. :smiley:


#645

Po kur them qe eshte Enverist ky dhe ndjekesit e tij…e quan Papen Pawn…te lene peng…tek kapitali Meksikan


#646

Make vatican great again, mr Trump.

Kane dhe ate problemin me pedofiline etj, e di ti vet mo


#647

Nuk e di se c’duhet te behet qe njerezit ta marrin vesh ca robi eshte ky. Mbase duhet te hedhi ndonje bombe atomike ne Yemen. Bushit ju deshen 3 vjet qe te arrinte approval rating nen 50%. Ketij vetem nje jave i mjaftoi.

By the way, ai agjenti rus qe i dha materialet anglezit per ate dosjen e ketij, u gjet i vdekur ne rrethana te dyshimta. Nuk e di pse robte cuditen, ajo pritej, ishte thjesht ceshtje kohe sa ta gjenin se kush ishte. Prandaj dhe anglezi u zhduk se e dinte sa thelle kishte hyre. Si tha Putini" Jane gjepura ato, s’kemi dosje ne. Then why did you kill these guys?


#648

Mos krijon concentration camps per Lesbians dhe Muhamedanet pa kujt i plasi per Yemenin. Ne Siri kan vdek aq sa me hudh 3 bomba atomike dhe robt shofin nga krahu tjeter se sbo mo pershtypje. Putini ja heq breket nga koka sa here ti teket Potusit tone te lumnueshem.