Eurovizion - 2018


#61

Ne fakt nuk e lexova te gjithe artikullin, po me Minatorin me kujtove qe ka qene grupi im i parapelqyer. Kam pasur nje shok kosovar dhe ai me dha nje kasete te tyre. Ishte fillimi i viteve 90, sa kishin filluar magnetofonat. E degjoja cdo dite nga 5 here kaseten. Me shume me pelqenin “Babai im eshte minator” dhe sigurisht, Mihonia, pavaresisht se e huazuar.


#62

ne gjysem finalen e dyte, sot, kenga me e bukur dhe prezantimi me i bukur mu duk Moldavia.


#63

#64

Kenge e mire po shume e gjate. Do sherbente me mire si kenge hyrese neper seri/kartona ose gjera te tilla. Po gjithsesi une them do synojme vendin e peste.


#65

Sot apo neser eshte finalja?


#66

https://www.youtube.com/watch?v=PTjySG7I8m0


#67

Sonte –
Kush mund te na tregoje ndonje link se nuk jam ne shtepi…


#68

#69

per jashte europes (e.g. Trumplandia) por dhe brenda:
https://www.rtsh.al/rtsh-live/RTSH1-HD.html


#70

sa hyra cfare shemtie nr. 16
Australialand bere njesh me Trumplandian muzikalisht


#71

Irlanda + 1
u be per ta levduar, kete prurje melodioze relativisht tmerreve qe u dhane ne skene der tani
obobo qipro


#72

u zgjat shume, ora po shkon 12 e nates dhe rezultatet e para, akoma s’kane filluar.


#73

suedia, cekia dhe portugalia kishin sjelle kenge. te tjeret gimmicks/kitsch. ne mes te dyjave do fusja kengen e Shqiperise qe eshte kenge por dhe pak gimmick.

p.s. parashikoj kengen shqiptare brenda 10-shes.


#74

2 pershendetjet nga Salvador Sobral nje surprize e bukur

perfaqesuesja jone s’para me intereson, si shqiperi flas
tifo bej per Estonine, Portugaline, edhe Suedia
harruar Italine


#75

Suedia gjithnje nder te paret, nderkohe qe kenget e vetme qe u mbahen mend jane ato tw Abba. Sikur i nxjerrin kenget me linje prodhimi qe ti pershtaten common sense.
Budallek te fitoje izraeli, kenge budallaqe. Austria duket si trendi i fituesit kete vit.


#76

fitoi budallalleku Izraeli
jo se kishte alternative te forte afer, me sa quhet alternative qipro


#77

me sa duket fituesi i vjetshem ishte nje perjashtim nga rregulli i eurovizhon.
kenga shqiptare ishte ku e ku me lart se kjo e izraelit. Po eleni e ndezi te pakten, si me qene night club. Jane dy kenge antiteze dy te parat.


#78

Mos u nxito per Suedine, gjysma e kengeve me te cilen je(mi) rritur dhe qe i mban mend domosdo, jane nga artiste suedeze. Kane po ashtu nje nder skenat underground me te mira ne Europe.


#79

po e pranova qe kane industri per muzike pop. Jane mjeshtra te sampling
roxette suedez kane qene, po.


#80

jo vetem pop pra. e njoh goxha muziken indie suedeze dhe jane ‘top notch’. :wink: