Flisni pra shoke, a eshte faj te thuash te verteten?


#61

Duhet nga ihere per te hap debat, ja psh Stalkeri te kenaq me kto linket qe sjell, pa keta nuk do kish lezet blogu :grinning:


#62

:joy:


#63

kete huffpostin as stalkeri jone nuk e beson, nderkohe qe huffposti paska dhene 98.2% stalkeri jepte vetem 60%


#64


Shikojeni pak. Gazeta italiane online e cilson Edvin Kristaqin si kryeministrin me aktiv ne politiken e jashtme qe nga shpallja e pavarsise.
Bravo Edvin Kristaqi!


#65

https://peshkupauje.com/t/viva-trump/1646/23?u=korriku


#66

ta thote kte nje portal italian qe lajmet i merr nga agjensi maqedonse e lajmeve, duhet te jete nder i madh


#67

normalisht si gjithmone qe nuk merr vesh nga ato lexon …


#68

Ti c’ke qe merzitesh i here?! Gezoju a derbardhe,gezoju ! Gezoju qe ardhi dita qe te kemi nje lider, qe lefton per te mbrojtur interesat e shqiptareve kudo ku jane.


#69

Pjeter, kot lodhesh edhe ti.
Qe ta kesh te kjarte:
Dikush qe ua don te miren shqiptareve nuk behet dot kryeminister i Shqiperise. :slight_smile:


#70

Mire thua Pjeter. Lefton dite e nate lefton dhe kur lodhet lëçit permbledhjen “Tregime te moçme shqiptare”.


#71

Doni qe per inate te vjehrres te flini me mullixhine? - mire, puna juaj.


#72

Bilali me Edën

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/11/25/AR2009112504113.html


#73

Ajo qe ka bere Rama ne prag te zgjedhjeve ne Amerike eshte jo vetem gafe dipllomatike, por nderhyrje e qellimshme per te favorizuar njerin rival (zonjen Clinton) karshi tjetrit (zotit Trump) jashte cdo norme nderkombetare te sanksionuar deri me tani. Per mua, vetem nje i marre dhe megalloman mund te beje gjera te tilla.


#74

identik si Shkullaku per ambasadorin Lu ke folur :grinning:


#75

Ca ka ndodh mor aman.sa panik behet andej nga Europa.


#76

Edhe nje premtim tjeter i mbajtur :

"I will build a great wall and nobody builds walls better than me, believe me.And I build them very inexpensively. I will build a great, big , beautiful wall on our southern border ". said the asshole in chief.

"Parts of border wall will be transparent. There will be the physical wall and then parts of the wall that you can actually see through because it will rely on sensors and other technology.” -said his chief of Homeland Security, John Kelly.

Kjo osht pa fillu muri akoma. Me duket se do perfundoje i gjithi transparent dhe very, very inexpensively … like fucking free. Can you hear the suckers cheering …?


#77

Lol, Huff Post, niveli i 55 te Fahri Balliu.Biles me keq. Nga rubrika: Te dhjefsha ne Journalizem.


#78
                   DO IKIN SI MINJ

“Të zëmë sheshin, të betuar që s’do të largohemi pa shpëtuar vendin nga këta banditë e t’u tregojmë vendin që këta meritojnë”. Me këto fjalë, ish-Kryeministri Berisha u bëri thirrje qytetarëve dje të ngrihen në protestë, ndërsa tha se revolta popullore në sheshe është zgjidhja e vetme për t’i dhënë fund banditokracisë që po qeveris vendin. Berisha tha se vendi sot është i kërcënuar më shumë se kurrë ndonjëherë më parë në historinë e tij. Ish-Kryeministri theksoi se kur ekzekutivi është organizatë kriminale, fuqia e krimit është e pakufishme, pushteti i krimit është i pakufishëm dhe penetron në çdo skaj të territorit, në çdo institucion, në çdo qelizë të jetës së vendit.
“Beteja me banditokracinë është betejë e hapur dhe do të bëhet pëllëmbë për pëllëmbë, do të bëhet hap pas hapi, do të bëhet në çdo etapë. Vendi sot është më i kërcënuar se kurrë në tërë historinë e tij.
Zgjidhja është sheshi! Qytetarë dhe qytetare, lufta me bandat është lufta më e vështirë, por ju garantoj për një gjë. Bandat vërtet i kanë të gjitha, kanë para, kanë eksploziv, kanë armë, por s’kanë një gjë që keni ju; ata s’kanë guximin që keni ju, ata janë të parët që ja mbathin si minj. Ndaj të zëmë sheshin, të betuar që s’do të largohemi pa shpëtuar vendin nga këta banditë që votën tuaj e shndërruan në pushtet bandash, në mbështetje të krimit, e shndërruan në krim, e shndërruan në izolim. Ndaj dhe të mblidhemi. Këtë betejë do ta fitojnë ato gra dhe burra, djem dhe vajza që do të betohen për të mos iu ndarë protestës deri në rrëzimin e këtyre. Kurrë ndonjëherë në histori, një protestë e zgjatur nuk ka dështuar dhe të jeni të sigurtë që do i shihni këta si do ja mbathin si minj, s’do të gjejnë vrimë ku të futen. Do i shihni se si do të kërkojnë azil politik në vendet përreth. Ndaj dhe thirrja ime më miqësore për çdo shqiptar pavarësisht nga bindjet partiake, që bie dakord se kemi të bëjmë me një bandë; të bashkohemi me guximin tonë t’u tregojmë vendin që këta meritojnë”, u shpreh Berisha.


#79

O kapo po tani qe po shohim estrade me mongolin e babes do hedhim qeverine ne? Apo i ka ardhe veza kryq komandantit dhe do rremuje si ngahera te shpetoj sumen e tij dhe te trashgimtarve te tij. Se per popllin e ka treguar me kohe e me vepra Ay qe s"e rrun fare. Perkundrazi.


#80

Po nje rruge e dy pune o vlnjato, popullit i ka shku thika ne kocke e nuk ka se cfare te humbi vetem fiton nga keto situata :blush: