Flisni pra shoke, a eshte faj te thuash te verteten?


#81

Dakort dakort. Une me ty ne terezi e kemi ketej po a don populli ne memethimje te ngrihet? Se si i thone asaj fjales “hiqe shul e fute lloz”.


#82

si tha i nderumi president; ‘What the hell do you have to lose?’

Prokuroria në sulm/ Arrestohet shefi i policisë në Tepelenë

Një tjetër shef policie është arrestuar me urdhër të prokurorisë së Krimeve të Rënda, për bashkëpunim me kultivuesit e drogës. Bëhet fjalë për Gani Abazin, shef i specialistëve të zonave në komisariatin e policisë së Tepelenës. Gani Abazi arrestohet për të njëjtin operacion, ku u prangos Shefi i Rendit në Vlorë, Haki Hasanbegaj. Dyshohet se shefat e policisë dekonspiruan aksionet për kapjen e kanabisit dhe bashkëpunuan me trafikantët.


#83

Amen kapo amen. Do zoti peshq me te medhenj!


#84

Te zeme sheshin. Ze leshin e ketij timit. Nuk ngrihet njeri mer Sal toci se gjysma e dijne qe alternativa eshte me mut se ate qe kane. Do hudhin i pale degjenerata dhe do e morin ne dore hajdutet e pare. Shtoji qe gjysma e asaj gjysmes tjeter e kane kap nai ven pune dhe pjesa qe ngel jane tipik shqiptare dhe jane te kenoq qe thika nuk iu ka arrit kocken. Se mos iu thyu njeri pasqyren e fuoristrades qe te kapin armet… ? E vetmja shprese eshte qe mr.Trump ta gradoje Donaldin kinez e ta boje kryeminister. T’i dergoje edhe qeverine dhe parlamentin qe knej per nja 5 vjet dhe kismet, po u bo gjo. Deri at’here fshini jarget me cicat e Bleones dhe nigjoni pordhet deputetve nga vendet e thella malore.


#85

Bleones e ia ka vu syrin DJT ta ben nën/sekretare per çeshtjet e kultures. Nuk e con ne shqp ai jo.


#86

Ju shok kerkoni pergjigjen e pyetjes: Po ai qe vodhi nuk kishte faj fare? :joy: Ehhh kohe te veshtira na presin! Ne lufte per jete a vdekje me kapitalizmin, komunizmi e komunistet vendosnin te miren e perbashket mbi ate vetjake,duke justifikuar me kete lufte anti-kapitaliste lloj lloj shkelje te drejtash personale te individit! Sot kapitalizmit i mjafton te humbas disa vende pune i ti fshin direkt keto te drejta,nuk ka nevoje per lufte!Te drejta e liri qe kokboshet qe popullojne kete bote mendojne akoma edhe sot qe jane dhurate e jo rrjedhoje e nje historie lufte qe ka kushtuar lumenj gjaku kudo ! Ja pse Trump eshte president…shpresojne qe kapitalizmi te vet-korigjohet,se ne dore te tij jemi ! Shkojne e nuk na japin vize pale…:sweat_smile:


#87

Jemi ne 2017,dhe sipas almanakos njehere ne 10 vjete ndodhin mrekullina ne shqiperi


#88

Hej, kije inot po jepi hakun. Bleona te pakten i ka bo me djerse ato qe ka. Nuk e di sa seriozisht e kane ket pune kto vllezrit amerikane, por sapo me tha njoni, disi i besushem knej qe kishte bo muhabet me i mik ne Dep US Shtetit ( long ster longu me i fjale) qe dun me i hy me themel asaj pune. Kane lista dhe info te sakta per gjithe bijte e sorres qe kane vjedh e plackit ate vend. Bile edhe keta qe dhane doreheqjen dhe i falenderon Kryemiserabla per ndershmeri ne dorezimin e detyres, e kane mas qafe. Te shofim. Kur ta shof me sy do ta besoj. Por jane aq shume sa duhet me iu rujt atyne se mos cohen ne protesta kunder imperializmit amerikan. One can only dream … ( Disregard the sentence before last … I’ve got kids. haha ).


#89

Hahaha Qemolo, mire thua ti. Keta skuthat hajdut jane aq shume sa ka rrezik bejne revolucion ne shqiperi. Po do zoti ( se hunshkabat sysqifteret shqiptare shikojne larg deri ne usa por jo ne shqp) vihet pak dore sa te cahet pak thesi se fillojne dhe e shqyejne vete njeri tjetrin ata.


#90

Cudi sot gjithe telefonuesit ne nje emision te NPR po thoshin qe kishin votuar kunder Trumpit por e perkrahnin per kete urdher egzekutiv qe nxorri per ndalimin e emigranteve nga 7 vendet muslimane.
Ne NPR qe eshte komplet liberale…


#91

U shqepe duke ndjekur mediat liberale.Kujdes se po te prishin.


#92

Po e ben si Trampi qe thote 's’i shikoj" vetem kur shikon ndonje postim ne Twitter qe thote “CNN said so and so” ose “SNL last night was unwatchable”. :smile: Edhe Arnoldin e sheh, edhe SNL edhe CNN edhe FOX. Ngeli gjithe diten duke pare TV, ben ndonje telefonate e zihet o me Australine o me Meksiken, pastaj hedh nje firme ne nje dokument dhe aq, u be qeverisja.


#93

Jo more zoterinj sot mbadite duke u kthyer nga puna po degjoja NPR.
Thjesht u habita me telefonuesit prandaj e degjova emisionin.


#94

Cudi se dhe une e degjova dhe s’mu duk se ishin te gjithe. Ishte ndonje qe kishte humbur punen, por dhe ndonje i huaj si puna juaj qe shkonte me parimin “kalova lumin te shava kalin”.


#95

Dje permendi ate doktorin nga Teksasi qe kishte folur per CNN.Edhe ate do ta kete degjuar rastesisht,duke ngritur shtangen ne palester.


#96

I sheh qe te marre vesh kush e shan,per t’ua ciceruar ne Twitter.Pasioni i tij per Twitter i ngjan pasionit te Trapit te shqiptareve per Ipad-in,te cilin e kishte deshiruar qe ne vogeli,pa permendur pastaj Facebook-un.


#97

S’kishte ndonje gje te mire ne stactionet e classic rock?


#98

Shume naiv ky Pjetri. Rama tha ashtu atehere se ashtu I thane te thoshte. Tani, zere se Nuk ka thene gje. Shume e vret mendjen o derebardhe,problem ta dredhi prape Rama muhabetin, ’ te verteten’ qe na paska parashikuar. Ah medet. Ju nga Shq dhe Europa Nuk ju informojne mire mediat,beni shume panik. Qetesohuni o njerez,cdo gje eshte under control.


#99

Hë mi hë,ti,naiv ! Ej, po ti pse je trampiste i here,apo je kaure? Berishistat dhe kauret jane me Trampin. Brishiste s’je,kshu i bie me qan kaure. Imagjino te jesh edhe berishist,edhe kaur si puna e ACDC,kulmi i trampizmit.:smiley: Edhe mu me pelqen Trumpi nganjihere,pse me rrejt,me kane pelqy gjithmone tipat pa nuts ne goje,qe nuk sperdridhen,por ta perplasin ate qe mendojne edhe kur kjo mund te kete kosto per ta.Edhe Edvinin prandaj e pata ba shok, dhe tani me ke ngel ne zemer dreqi.:stuck_out_tongue: Une isha me Hillarin,jo pse ishte Edvini me te - edhe per kte :smiley: - por ngaqe mendoj se me Klintonet si shqiptare jemi borxhlinj,edhe pse Hillari me pat lan shume mbresa me fjalen qe pat majt ne parlament.
Edvini vetem Endri Fuges ja nigjon fjalen.S’i jep dot kush urdhera atijt.
Meqe ra fjala,ky racizmi mes emigrantesh i ngjan atij mes zezakesh - ai me ngjyre cokollate perbuz ate me te zi se ai.


#100

Trumpi qeni i Putinit?

Ja reagimi i pare zyrtar i administrates se re

(CNN)The US ambassador to the United Nations offered a strong condemnation of Russia in her first appearance at the UN Security Council on Thursday, calling on Moscow to de-escalate violence in eastern Ukraine and saying that US sanctions against Moscow would remain in place until it withdraws from Crimea.

“The United States continues to condemn and call for an immediate end to the Russian occupation of Crimea,” said Nikki Haley, President Donald Trump’s envoy to the world body. “Crimea is a part of Ukraine. Our Crimea-related sanctions will remain in place until Russia returns control over the peninsula to Ukraine.”…