Gati për 'Botërorin'?

boteror-2018
rusi-2018
futboll

#135

Te ecen po te perpiqesh e te mos jesh i ngathet. - proverbe Koreane.


#136

po humbet edhe serbia e albës-maqitewa! ikni dëgjoni lepa brenën tani bashkë me ca gogozhelë shqiptarë! ngushëllime edhe ilir toli ç-it!


#137

Po shqiperia jote efendem nga behet ne kete kampionat :blush:


#138

Kush njeh ndonje tifoze gjermane me tipare te kendshme qe ka nevoje per ngushellim?


#139

E mallkuan ata tifozet suedeze qe qanin me qashtersi. Sa keqqe kete vit nuk qelloi prape me Brazilin…do kisha dashur te riperseriteshin ato 7 golat e 2014.


#140

Dje Xhemajli. Radha e Januzajt sot. Po te kishte ndonje cmim per gola te shenuar per skuadra te tjera nga lojtare me origjine te njejte, besoj e kishim kapur. Cope 4 deri tani.

Deshtaket e emigracionit.


#141

Januzaj ka mundesi te behet kampion bote me belgjiken .ekipet e medha deri tani duken Te leqendisura .


#142

Imagjino Gjermania te kishte shkodran mustafin. Sipas ketij trendi kalonte grupin dore me nji.


#143

Duke patur parasysh qe Shkodrani eshte mbrojtes… ndoshta jo. Por me pelqen entuziazmi yt.


#144

Shqipot qe shkruaje artikuj me tituj:fiton zvicra .kualifikihen shqiptaret ?! Duhet Te mesojne gjeografine se keta shqiptare luajne per boten ,shqiperia vete s’fiton gje .


#145

Po nuk dine moj aman,nuk dine! Eshte nje lloj si nje amerikane si ty ta quajne padrejtesisht shqiptare


#146

Mbrojtes ishte dhe me 2014 kur doli kampion. Ideja qe qe te kesh nje nga djemte tane ne kombetare sjell fat, po hajt mo ka ardhe hesapi per cdo postim me shkru 18 sqarime pasuese :slight_smile:


#147

Ka naj tifoz te Skenderbeut https://www.gofundme.com/te-ndihmojme-dy-pleqte-e-braktisur


#148

Sapo dhane per Xhaken dhe Shaqirin, te japin edhe per pleqte tani?


#149

#150

Sqarimi i 19: ti po flisje per shenime golash apo per mbrojtje nga golat? Plus qe, me cfare mbaj mend une ne 2014 ka qene ne stol dhe u fut 2-3 here per te zevendesuar. Gjithsesi me vjen mire qe e kemi patur nje perfaqsues te gjakut tone arjan dhe ne Gjermani.

Duhet te jete vertete fat te kes nje nga djemte tane ne kombetare. Sikur 44jemte tane t’i sillnin fat dhe kombetareve te Kosoves dhe Shqiperise do ishte shume mire!


#151

Ti ndoshta nuk kishe lindur hala kur jonuzaj e kerkoi kombetarja shqiptare dhe I jati I tij e dridhte muhabetin dege me dege : u thashe po s’me Thane I fola po s’mu pergjigjen


#152

Megjithe keto talente ,kosova merr trainere Te tipit sul starova nga shqiperia qe iu japin mend kosovare ve sikur e kane shpikur ata futbollin .


#153

Me shume gjase behet fjale per “qarkullim” leku. Po te jap vetem nje hint: pronari i skenderbeut eshte edhe pronar kampionit te vjetme te kosoves (qe i shiti te dy lojet e para ne chl).


#154

Kjo para pak minutash. Trajneri nga Gjilani, pa asnje lojtar te huaj.