"Harvey" bashkon Amerikën ?!

usa
fotolajm
harvey
hurricane

#83

Eshte e veshtire ta besosh por nese te ka takuar te shikosh sfilatat e fundit do e kesh vene re.


#84

Je qe je botoi edhe komentet e te majteve,qe Texasi e pesoi se votoi per Trump.
Shko ne faqja zyrtare e Trump ne FB dhe do te gjesh me shumice.
Eshte e turpshme qe nje ngjarje e tille po perdoret nga e majta per politike,aq me teper kur kane nja 35 vjet qe qeverisin qytetin.

Nje gje kam vene re nga majtistet ketu ne SHBA.
Akoma nuk po e kuptojne perse kane ngrene dru ne zgjedhjet e kaluara dhe ne zgjedhjet speciale per kongresmene,ku harxhuan shuma marremendese.
Ose bejne sikur nuk kuptojne.
Vetem Bill Maher ja u ka thene njehere te verteten por edhe ai heshti me vone…
Nejse me keto tru qe kane po ja shtrojne Trumpit rrugen deri ne 2024.


#85

edhe mua me pelqejne takat me majuce


#86

Majtisti qe e tha ate u pushua dje nga puna.

Nejse me keto tru qe kane po ja shtrojne Trumpit rrugen deri ne 2024.

Pse vetem deri ne 2024? Ta ndryshojme kushtetuten. President for life!

Ndonje ndihme per njerezit qe po vuajne nga Harvey do japesh?


#87

Harrove dhe 9/11


#88

Pse mor ca jam une? Meksikani jot? Je qe je bej dhe kete thote. Beje vete se ty te ngeli koka te prapanica e Trampit. Edhe kur ta nxjerresh qe andej, shko ne ndonje shelter a ndonje stacion policie dhuro ndonje kanace a ndonje batanije. Le qe kujt i them dhe une, te ishe nga ato miza e kishe bere vete.


#89

#90

#91

#92

Student ne Convict…


#93

E ve me bast qe as korent statisticjeni nuk e ka idene qe Obama nuk ishte president gjate Katrines.


#94

Me siguri do jete ndonje lidhje e fshehte ndermjet kesaj video dhe Harvey por une si ngadalsire (tm shkeraba) nuk po e kap dot. Ma shpjego dot me fjale te thjeshta?


#95

Obamen me duket se e akuzojne per uraganin Sandy qe ndodhi gjate presidences se tij dhe qe kapi New York, New Jersey dhe per nje stuhi tropikale qe ndodhi ne Luiziana ne vitin 2015 ose 2016 qe gabimisht e quajne Katrina.
Katrina ka ndodhur gjate presidences Bush ne 2003 dhe ishte rasti me I bukur kur strukturat vendore bene mish mashin duke raportuar ne qender qe masat i kane marre,gjendja e digave ishte normale qe te mund te perballonte uraganin dhe dhe do te kishin nevoje per FEMA-n por jo ne shkalle te gjere dhe kuptohet faturen e pagoi presidenti Bush.
Per fat te mire kjo nuk ndodhi ne rastin e Huston-it ku edhe humbjet njerezore deri tani,jane minimale.
Nderkohe qe populli afrikano-amerikan i New Orleans (se ata mbeten pas uraganit) tregoi se bar hante dhe nje republikan apo nje demokrat te bardhe nuk do ta zgjidhte si kryetar bashkie kur rizgjodhi ne kete post Ray Neggan te njejtin person qe ishte pergjegjesi kryesor per demet e uraganit qe u mori jeten nja 2 mije veteve kryesisht nga komuniteti afrikano-amerikan.
Mos bej gare me mua per historine dhe sidomos per figurat politike se do te dalesh e humbur.
Personalisht Obamen e vlersoj gjate 4 vjecarit te pare,por ne 4 vjecarin e dyte me vjen keq por e menderosi fare.
Nejse kjo eshte teme tjeter.
Besoj se ju pergjigja pyetjes tende keshtu qe mos ver bast kot.


#96

Manaxhim teper i mire I situates nga te gjitha palet. Mirenjohje presidentit Trump qe punon shume dhe flet pak. #shikojipunen #mosshikogunen #amerikaeshtesishpirt


#97

Nuk ka lidhje me Harveyn, eshte video qe ka kohe qe qarkullon , por me doli para e mu kujtove ti meqe te pelqen ideologjia e majte dhe i mbron here pas here ketu.


#98

:rofl: me vjen mire qe ju dini ideologjite kaq mire. Prit ta gjej: e majta eshte PS dhe e djathta PD.

Nejse, je i ri (ketu) e s’ke si ta dish tamam cfare ideologjish kam mbrojtur une. Nese te kesh dhembshuri per nje qenje tjeter humane quhet ideologji e majte sipas teje, ashtu qofte.


#99

Behet fjale per te majten tuaj, te majten globale jo keto tonat :stuck_out_tongue:

Me aq sa kam pare ne diskutime me persona qe kane qendrime te ndryshme , s’ta jep shume pershtypjen si person i dhembshur po nejse.

Nisur nga fakti qe kalove ne vetmbrojtje , dhe nuk e more ne konsiderate te komentoje fenomenin ne video do te thote qe diku e ke ate krimbin e SJW edhe pse e fsheh ose e shfaq ne menyre te pavullnetshme.

Paqe ne Bote :v:


#100

Nuk shkruaj dot koment per videon sepse s’me ka ardhur ende ceku i rradhes nga Soros.


#101

Pas Harvey do te vije Irma…


#102