Ho me,e pat'e ?!


#81

Do t’i kete than naj joke Edvini patjeter,se nuk me duket e qeshme si per aparat.


#82

Qeshja e Trapit qenka standarde, po thuj Edvini pse te kete qene aq i qeshm, kur ballkansit e tjere nxijne?


#83

un s’po shof asigjo, vetem qe ne blog ka nje koment ne ore, sepse jan zhduk nga blogu mikrobudallejte dhe makrobudallejte.

Thene kjo me ironi, por edhe me pikellim.


#84

hala se morra vesh , sa e ka cmimin e nje fotoje, Trump ?
njejse …po mendoj !
Une i besoj ksaj gruaje .E kam pa , edhe keni me e pa reformen qe ka me e sjell ne gjithe rrafshin global ,
(nejse kjo fjala -globalitet,hiq i rrafsht ,po qishtu po tingellon ma serioz kur po them )…

p.s.
Inkuzicion , cka u bo ,cka ka nodh…?


#85

Ka ndodh nje gje e tmerrshme dhe pikelluese:

nuk kom bo gjo kto kohet e funit!

(nuk e di nese populli malazes e kap kuptimin metafizik te kesaj shprehje t’modhe tironse)


#86

Pertypen lopet pertypen :slight_smile:
E kaen prefeksjonur sistemin:
rumeni, retikulumi, omasumi, abomasumi. :smile:


#87

Kaposh vazhdojne historite me foto …tu qesh e o a tu qiesh…e jo vetem ne Shqypni. E po kshu eshte kur kauza e opozites shkermoqet nga buzeqeshjet e nje fotoje.

Ene opozita ti maje qiriun Rames me ke del ne foto…nderkohe Qunat trendy te Shqupit sulmojne fizikisht grate ne mbledhje te kryesise…

Paskeni fillu luften civile me verte Kaposh por ne PeD…me siguri tani qe Edvini doli ne foto me Trapin morren fund edhe enderrat e nje nate vere ku Kalorsi i Bardhe do shlironte Shqypnine nga Tentakulat sorosian.
Good luck me luften civile i her e na njofto se si do jene rezultatet e trimoshave
Nderkohe kape i cik luften e Oktapodheve perseri ne PeDi…Santo dhe Funksionarja e shqyer e Pedit ne lidhje Okulte dhe papritur synohet menjanimi i SAJ ???


#88

Dhe te gjithe qeshen me shakate e kripura te Rames.


#89

@dafne,
populli tirons ka edhe nje shprehje tjeter t’modhe, nuk e di nese populli malazes e kap metafiziken ngambrapamoderne te ksaj shprehje t’modhe tironse:

Ho me, e pe bythen e viçit?!

ose ne forme paralajmeruese, perdorur me teper:

ke per ta pa bythen e viçit!


#90

Me keto ritme pas 3 mandatesh kismet kur ta leshoje vete PS pushtetin.


#91

Po kujt do ja leshoj pushtetin kur ta leshoj, prape Salih Qenefit?
Opozitaret kaluan 4 vjet duke fshehur Saline mbas perdes si krietar te vertete te Pedit, ja plasi ene Aleati Dash Shehu…Salih Berisha bashkefajtor per rrenimin e Pedit…Salih Ram Berisha ka bashkeqeverisur me Lulthim Xhelal Bashen keto 4 vjet…dhe dalin te goditurit e thone …Prape me Saliun???
Ja ku e ke denoncimin qe Salih Qenefi nuk u largua kurre ne udheheqja e Pedit:

Jo po ka qeshtje ma thelbesore opozita…a do ja arrij Edvini te boj i resme me Trapin, se poplli jon e do shum uesejn e po e pa shtrember Trapi Edvinin, poplli demokrat sun e voto mo…


#92

ncuk , ne ,malazezt` s kem pare as viq live se lere te pasmet e saj …
metaforen tironase po mundohem ta paramendoj , ndoshta ja qelloj ?


#93

harron Dash Shehu se demokracia brenda partise (ashtu si Demokracia, ne pergjithesi) eshte koncept sorroist, sipas shqupit.
Kush i kerkon BasheBerishes mendim ndryshe, qofshin keta dhe shqupista, ne radhe te pare duhet te bej hesapet me Sorrosin.

perndryshe aty e kishin Ed Selamin,


#94

Edhe pak sa ta parkoje ngamrapjen mire zonja Duma , se eshte e fresket , pastaj kemi dhe gocen e Azemit, ka shprese per Shqupin :joy::crazy_face:


#95

Ne vende te qelbura dhe te poshtra, kam pare edhe me plehra se politikanet tane por ata ruhen shume, mbrohen shume.

Mbajne eskorta te blinduara e truproja shume sepse kane frike nga popujt e tyre.

Ajo qe me dhemb ne rastin shqiptar eshte se keta plehra nuk kane frike nga ne. Ecin ne rruge.

Hane restoranteve te bllokut. Zgerdhihen rrugeve si legene. Njerezit i shajne ne fejsbuk por mezi presin t’u qeshin e t’i salutojne kur kalojne ne rruge. Jemi popull i habitshem.


#96

Popull pellazg😂


#97

Nuk kane frike o Kapo se nga populli dalin , dikur ishin njerez te thjeshte akoma se keni pranuar e kuptuar qe ketu loja eshte njesoj, kush ta kape ta kape.

Nuk kane frike rrugeve, se ne vetvete edhe ata njerez qe i shajne e sulmojne nuk i shajne e sulmojne per cfare bejne por pse jane ata atje ku jane dhe jo ata vete, thjeshte xhelozi,inferioritet dhe ne fund heshtin se i bie te sulmojne veten.


#98

Po per cfare do kete Edvini frike nga ty e nga une Kapo qe ka ndertu vile ne Surrel? Kta politikane nuk bejne asgje e prandaj nuk kane pse te kene frike. Mbas 4 vjetesh vjen dikush tjeter e vazhdon po te njejtat politika te meparshme. Ka lene Edvini ndonje reforme te pa perfunduar te Sales pa zbatuar?
Zhulali e Mimi Kodheli duken yje ne krahasim me ket shokun tat…Minister Mbrojtje tjetri i nje vendi te Natjes…
http://www.respublica.al/2017/09/24/skandal-me-ministrin-grek-të-mbrojtjes-kapet-në-kazino
Kap i cik dhe Italiont, Shqiptaret me kostum Armani si vjedhin viktimat e termetit, dhe nuk shof ndonje emigrant shqiptar te jete ofenduar nga korrupsioni i politikanve;
http://www.respublica.al/2017/09/25/shyqyr-që-ka-ca-thagma-në-itali


#100