Hoyt Brian Yee risjell në tryezë paketën McCallister


#81


#82


#83


#85

e pata shkrujt nje mendim timin qe para disa ditesh ketu; artikulli i javaNews e konfirmon


#86

ahahaha, sot i paska thene PRANÓ edhe ai filozofi i leshit dhe ideator i ‘republikes se re’, alias : ai qe pat shkrujt parathenien e fallxhores Leonora :joy:


#87


#88

megjithe rrespektin qe kam per koleget e djathte ne kete forum, dhe zemerimin per Partine e Rilindjes se Droges dhe te Krimit, por ky njeri, perfundimisht, nuk ka se si te jete njeriu qe te udheheqe te djathten shqiptare dhe te luftoje rivdekjen.

Nuk e kuptoj se si njerez intelligjente ne kete forum, mund te ndjekin pas kete debil.

Ky ka probleme me te menduarit ne menyre koherente. Nuk di ca kerkon.

Standard: Pra edhe njëherë: Çfarë kërkesa keni juve?

Basha: Kjo mund të diskutohet.

Standard: Pra, cilat janë kërkesat tuaja për qeverinë teknike?

Basha: Që partitë politikë të gjejnë një zgjidhje. Këtë e kemi arritur në 1991.

Standard: Po, por çfarë kërkoni ju?

Basha: Një qeveri teknike bazuar në një marrëveshje politike.

Standard: Po, okay, ama çfarë kërkesa keni ju?


Por ajo qe i vuri vulen per mua, qe ky njeri meriton te futen ne burg dhe te zhduket njehere e mire nga politika shqiptare, biles me mire akoma te veje te ruaje lope hollandeze ne Suid Limburg.

Basha: Katolikët e veriut kanë qenë bastioni ynë. Pra zoti Rama ka rekrutuar llumin e veriut, për të shkatërruar bastionin ynë.

yyysht ere dreq se e flliqe fare

http://www.gazetatema.net/2017/05/16/basha-luan-rrezikshem-deklarata-per-der-standard-kriminalizimi-i-parlamentit-fajin-e-kane-katoliket-e-veriut/


#89

Budalla ka qene qe kur pranoje propozimin e sali kriminelit per tu bere pjese e PD-se ne 2004 me duket. Tashme ai e ka gelltitur lugen me corbe te prishur dhe thjesht eshte nje ushtar i bindur, apo nje robot ne duart e kriminelt.


#90

Ueeee kish fillu basha me vrapu nga nje zyre te tjetra si ta kish zene barku . Mediu i qepej nga pas me kronometer ne dore … tik tak tik tak…sa i shkon mediut ky roli i mines me sahat!


#91

thuhet shpesh qe te gjithe perandorite e botes, qe nga fillimi i historise, kane rene nga brenda.
Qe PD-ja te binte ne kete forme, nuk e kisha menduar. Sali berisha te jepte gjithmone pershtypjen se ishte njeri i kthjellet. Po kjo eshte gafa me e madhe qe ka bere ne jete te tij.

PD - ja vdiq. Ndac te degjoj Fugen ndac Nanon. Nuk ka me ilac qe e shpeton.

The te mendosh qe kishte rastin me te mire kete vit te mundte rivdekesit me ate piktorin e ambalazheve ne krye. Te gjitha konjukturat e jashteme do i kishte ne favor. Ca idioti!

Tani do flitet per PDne vetem neper librat e historise dhe dokumentaret si ato qe behen tani per kohen e Dulles.


#92

e hengre dhe ti, te futi gjembi & co ne listen e “rilindasve”

(nje liste me te shqupit ju dridhen duart ta shkruajne vec)


#93

Kshu eshte kur lexon mediat e qeverise, bije viktime e propagandes se tyre e te duken te verteta.


#94

kishte rastin me te mire kete vit te mundte rivdekesit

Je komplet kabim. PD humbi te gjitha zgjedhjet intermediare nga 2013-a ( zgjedhjet Lokale 2015 + votimet e pjeseshme Korçe, Diber e Kolonjë).

Pa vrà baben, s’ke PD ne pushtet (sikurse s’kish PS ne pushtet pa vra baben Fatos)
Ymër Salih, ymer ! (por me duket se Salihi e ben me qellim :joy: )


#95

Nuk hyne propaganda ketu, o Zeqo, mjafton nje mendje e pavarur dhe e kthjellet.

E vertete qe Der Standard e Austrise eshte e majte, po jo e qeverise shqiptare, pa diskutim. Por kur Lideri i Republikes se Re nuk i pergjigjet pyetjeve qarte dhe pa gabime qe i behen nga “armiku”, ka deshtuar.

Se fundi i fundit nuk eshte ndonje zotesi te bindi ata qe jane me PDne tashme. Ushtaret e PD do i vine prapa sido qe te jete. Puna eshte, qe si Gjeneral* qe eshte, te vihet ne krye te ushtrise, eshte t’i drejtoje ushtaret drejt fitores.

Kur nuk e di gjenerali se per ca lufton, ca te thuash per ushtaret?

  • Gjeneral Leshi, ne fakt, por per arsye te shpjegimit me te thjeshte po e perdor kete term.

#96

lere lere. Ja, zere se erdhi. Ka shume traffic ne 5th Avenue, dhe po vonohet, pak.


#97

Ajo qe po ben Rama me blerjen e votes, eshte e paperjetuar me pare dhe nuk ka nje ilac tani per tani. Prandaj e mira eshte, qe Basha te futet ne zgjedhje dhe te bej opozite, pavaresisht se Shqiperia rrezikon te shnderrohet ne nje shtet narkotrafiku, qe nuk u be dot kurre shtet demokratik.


#98

Lexoje mire se maverick qenka, mos o zot, i barazlarguar!

rivdekesit me ate piktorin e ambalazheve ne krye.


#99

çer frojdisti eros-thanatos kompleks Edipi je ti mer jau! pse i le frazat pergjys? po pallimin e nones pse nuk e thu?


#100

barazlargimin tuaj e ka marre lumi me kohe gjembe, mos e ze me goje kot

@maverick ja tek erdhi, sapo beri miremengjes


#101

nuk ka barazlargim, eshte nje iluzion genjeshtar intelektualesh ngambrapa, ka vetem trokellitje bolesh prane qendres majte ose prane qendres se djathte. Sigurisht ky eshte aktiviteti real i feleve te intelektualeve ngambrapa.
Kjo eshte e vetmja e re qe ka sjelle viti ngambrapa 1989.