Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend


#81

qr cfare histerikeje monika
imagjino qe na ben si zonje e pare dhe flet per integrim ne BE nje shtaze kaq primitive
dhe ai leshkoja qe ka per burre ben si president


#84

Nc,nc, nc. LOL


#85

Qëndrimin e Artës dhe betimin e saj në ato kushte, Andi Bushati e quan rrëmbim nga rilindja. Ka disa të tjerë që e quajnë tregues trimërie. Në këtë pikë, më duken të dyja në bashkëekizstencë.


#86

Nuk eshte per qeshur ne fakt po une gjithmone kam patur pershtypjen se po te konsumosh mediat shqiptare vertet budallallepsesh.


#87

Si po Qante Martirja Monique???
Me dorezoni ate kepucen qe hudha se kushton vetem ajo 460 evro plus TVSH :joy::joy::joy::joy::joy:

Nejse Pulicia a ka fisheke? Se duhet me u barazu ato 1500 fisheke qe u shtine ne turme ne 21 Janar. Pastaj flasim prape.


#88

image


#89#90

Ajo qe nuk kupton Shkullaku eshte se mundesi per t’u terhequr kane te gjithe, por sidomos ne arenen politike e sidomos ne arenen politike shqiptare, terheqja = zbythje dhe jep sinjalin qe opozita apo kundershtari mund te beje c’te doje se ti e ke frike. A nuk kishte ne dore opozita te bente keto zullume neser ose kur prokurorja te mbyllte ndonje dosje te madhe sic presupozojne ata? Kishte, por ja qe s’e bene se ajo eshte tregim force me shume sesa indinjate popullore. Kush e ka rrembyer me dhune opoziten?

Une tani perfytyroj Edi Ramen si Latif Agen te “Liri a vdekje”:
-Po jeni nje grusht more jeziter. Ne hanxhar do t’ju shkoj.


#91

Ti Kapo nuk e tregon historine e vertete. Kartat elektronike te deputeteve socialist u vodhen nga deputetet e LSI. Keta te fundit nuk paten mundesi votimi dhe vodhen kartat e deputeteve demokrate. Me pak fjale pune hajdutesh.


#92

po rimerr kartat qe i mori Monika o genjeshtar. Nuk ju del censura dhe manipulimi nga gjaku e? si ne kohe te xhaxhit


#93

Protestuesit nga rrethet thirren në komisariatet e tyre, ja ç’po ndodh në Divjakë

Ja çfarë tregon deputeti demokrat Myslim Murrizi sot në Fb:

Drejtori i Policisë Tiranë, Ardi Veliu, një “enverist i sëmurë”, arreston protestuesit pa urdhër prokurori. Për pjesëmarrje në protestë, ky fundërrinë shërbetore, plehër i komunizmit, mendon qe nuk lejohen protestat. Nën urdhrin e këtij drejtori janë arrestuar: Manol Priti, Igli Hasani,Elvis Hajredini nga fshati Rrapëz i njesisë Kolonjë, Lushnjë.

Po sot me porosi të këtij fundërrine të regjimit mostër të komunizmit, janë thirrur në Policinë e Divjakës, Agron Sopjani dhe disa protestues të tjerë. Të drejtën e protestës, shqiptarët e kanë fituar më 8 dhjetor të vitit 1990, more pjellë e pështirë e komunizmit. Shumë shpejt do ta merni atë që meritoni, o fundërrina të enverizmit, nga i pari tek i fundit. Nuk ka kopil çadre apo kinez hibrid që mund të ringrejë diktaturën në Shqipëri."


#94

Murrizi eshte Hard-Liner i devotshem. E meriton ta haje koqen e plumbit i pari, por kursesi i vetmi, se as sa nje spermatozoid i Kinezit Arvizu apo Lu nuk vlen, per ne Amerikont si edhe per Presidentin Trump.
Faleminderit zoti Trump :pray::pray::pray:


#95

Nikoll Lesi: Ngjashmëria historike, fatkeqe; dhjetor 1996, dhjetor 2017…Në janar do jetë shumë vonë, ndërhyni tani!

Edhe dje ajo çka bëri PS-ja, tashmë në role të kundërta me PD-në e dikurshme, duket si një rikthim në atë fundviti, por në një dhjetor digjital. Por sot nuk ka piramida nga pushteti, por ka drogë, mafie, ka media të korruptuara me shumicë, ka oligarki, ka marrje të gjitha pushtetëve nga kryeministri. Edhe viti 1996 para se të fillonte stuhia kishte një ambasadore amerikane e cila nuk fliste keq për qeverinë, derisa qeveria vodhi zgjedhjet e 26 majit 1996. Kur filloi rrokullisja e vendit dhe e pushtetit edhe ambasadorja amerikane sulmoi qeverinë dhe Presidentin Berisha. Asokohe Presidenti kishte kompetenca kushtetuese të gjithëpushtetshme e jo si sot, që këto pushtete i ka marrë krejtësisht Kryeministri.

Edhe në dhjetor ‘96 pushtetarët dhe ofiqarët shikonin me mëri çdo kritikë ndaj tyre. Përdorën vjedhjen e votave me banda të SHIK-ut, rrahën opozitën, gjakosen rininë, siç ndodhi dje në disa raste, por sidomos me të rinjtë e LRI.

Më pas filloi janari 1997. Protesta pa ndalim, dhunë, gjakosje, përplasje me policinë, destabilitet, mosqeverisje dhe dihet tashmë se ç’ndodhi atë të vit të mbrapshtë.

Dikush mund të thotë se ishin kohë dhe motive të tjera, atëhere. Po, por edhe sot kur preket Kushtetuta, atje përfundon, tek dhuna. Ish-presidenti i 3-të i SHBA Thomas Jefferson, ka thënë: Rreziku më i madh për lirinë amerikane është kur qeveria shkel Kushtetutën”. E di mirë këtë thënie edhe ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu. :v:


#96

Ardi Veliu, ky funderrine e komunizmit, ky enverist i semure, ka qene ne shkolle te mesme kur u rrezua sistemi.

Po c’lidhje ka liria amerikane me kushtetuten shqiptare apo pirdh te pjerdhim? Nga njera ane I shani ambasadorin Amerikes, nga ana tjeter e perdorni si shembull.


#97

Vetem ne Shqipri mund te shohesh mbeturinash so edi rama qe me gjith kto qe kan dale skandale kaq direct dhe te medha pa fund te rri ne pushtet. Tishte ktu ne amerike do e kishin heq prej leckash me grusht shteti. Popull injorant dhe I vdekur.
Lu eshte pjese e administrates se klintonit ndaj te fundit qe ju dha leke apo lobby nga sorros prandaj I mban isen dhe sbej asgje. Beja ishte pro klintonit dhe dihen interesat qe ndaj vashdojn muhabetin.

loqe qe loqe neglect shisnu bythen per 5 lel tek kta mbeturina dhe pastaj Duan presbi Pune po ju fut takes nfa cdo drejtim tipik, droge be kulm, shitje e cdo gjeje per dy leke, pastaj duan te hikin te gjithe. Loqe loqe njer su poqe o
Popullin shqiptar


#98

BE mire e ka parimisht, po vetem nje gje nuk e kuptojne e s’do e kuptojne asnjehere as evropianet e as amerikanet, qe ne proteste nuk ishte populli shqiptar , po hordhite qe zbarkuan nga Kamza , Paskuqani , Babrruja , si dhe aleatet e LSI qe i kane hequr nga adminstrata shteterore pas zgjedhjeve te kaluara.

Si tha LU-ja , Vetingu sapo ka filluar, ata po hajne koken e njeri tjetrit,po normalisht do kete dhe specie te prapambetura si zotrote qe merr fjali larte e poshte neper famullinjte e SHQUPIT te Hollandezit fluturues e Baba Saliut te 21shit :wink: Ju aq te mbaruar jeni , saqe festoni vitin e ri e pastaj proteste , po te ishte situate aq alarmante te kishin ndenjur aty ne shesh te burrave greve urie , jo me qofte e tullumba si tek Cadra e Demokracise. Merre pjesen e dyte te emrit tim , dhe me ate shikoni pushtetin dhe per nja 12 vite te tjera.


#99

Brenda dhe jashtë Parlamentit shqiptarët protestuan si në çdo vend europian kur shkelet Kushtetuta dhe dhunohet drejtësia. E gjithë Shqipëria pa se ky vend ka burra dhe gra, të rinj dhe të reja, qytetarë që ngrihen në këmbë, luftojnë, sakrifikojnë dhe nuk e pranojë shkeljen e Kushtetutës nga një autokrat i lidhur me krimin. Rrugë tjetër nuk ka :v::v::v:


#100

Sa bukur qe flisni ju artistet. Asnje fjale nuk te mora vesh.


#101

Tkuptoj por ska problem.


#102

Cpritet nga nje popullin qe prert punen ta marri nga partia dhe voten e shesin per dy leke. Do ngelen vetem kta mbeturina si edi dhe company sepse te gjithe duhan te ikin .Mire tja bejn kri populli kan gjet