Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend

Perkundrazi. Eshte e arritur.

1 Like

Per ju ndoshta

Per te kuptuar e shijuar sarkazmen, duhet t’i hapesh asaj.

1 Like

Hapju vete vetem kujdes mos shklyhesh, e di si i thone ketij fenomenit te diskutimeve ketu ne peshk te pakten qe mesa vehet re te gjithe jane militante partish , emigrante neper bote se shqiptare qe jetojne ketu pervec blendit qe ploteson kuoten mujore e meje s’ka tjeter , mire muti po s’te lejne rehat as mizat :wink:

po ai tjetri qe i njofti ne ajer ca cizmesh ishin,

i pa tu fluturu, keto jane gucci tha :))

1 Like

Ti kapesh me eren ne kete rast. Indinjohesh per? Sarkazma s’ka asgje komike apo estradeske ne komentin e siperm. Ekzpozon realitetin me hidhtesi.

2 Likes

Eren e nuhasim perdite s’na ben pershtypje se na ka zene hundet , por mizat jane te bezdisshme bzzzzz ketu bzzz atje…gjallese e kote ne zinxhirin e natyres, thjeshte mize muti.

I nxoren komunistat çader pistoletat me helm :frowning:

Ouch! Kjo quhet vrasje me sarkazem.

Ja se po hedh batanijen mbi supe

Tashi po, tashi e hengri Tahiri edhe padroni i vet bashke me te :smile:
Ky po qi eshte vazhdim i kontinuitetit ne vijim.
Pararendesi kapi peshkarexhen, kjo kap peshkun

Sa po me merrte malli per shkaben ne hapesiren e zeze te boshllekut qe ka krijuar ikja e tij, kur pashe nje drite te zbehte larg ne distance. Shpresa me ne fund ka mberritur tek ne.

2 Likes

Me vjen mire qe e kuptove qe ishte sarkazem. Ndoshta me vone do e kuptosh dhe qellimin e kesaj sarkazme dhe ndoshta do nderrosh mendje.

Eshte e qarte si uji i Bovilles qe emigrantet e qelbur neper bote si psh une, rasta, kthupi, alba me zamete mbrapa, Beluli, br3dharaku e ndonje tjeter qe s’po me bie tashti ne mend jemi militante partish.

1 Like

Pershendes @urbantelescope. Tani besoj e meritoj damken e militantes apo jo?

http://www.panorama.com.al/pasi-gjuajti-ramen-me-cizme-vjen-poezia-burrneshe-per-kryemadhin/

1 Like

Edhe tymuset ngjyr mavi ja paskan hedh si e ka qejf AY.

Je shume e thelle , une deri aty e kuptova , ndoshta rasta qe hapej e kupton me mire se une…

Ju s’jeni militante me teser partie, po jeni militante ne tru te pakten e pohon me vullnet te lire qe jeni te qelbur , dhe pse nuk e permendi njeri si fjale, ndoshta ka ndonje lidhje me mizat & mutin se vjen ere…

Ika se erdhi uji

2 Likes