Ilir Meta bëhet President


#224

A mund te ma shuaje dikush kureshtjen: si e beri cadra président? Edhe me logjike te me pergjigjeni, nuk ka problem.


#225

me demek ky ka koqe te zgjidhe krizen, e mbushe mendjen berishes te futet ne zgjedhje

fakti qe eshte ishi i pd e ben me influence dhe konsensual


#226

Pershendetje. Me mbani mend ? Peshqit e vjeter besoj se po Te rinjte duhet te dine se jam larguar nga ky blog kur Ilir Meta tradhetoj Ramen dhe ja dha qeverine Berishes. Soristet e ketij blogu me ofenduan, me tallen me ate snobizmin e eltiave injorante vetem se thashe ate qe kam e thene e them edhe sot Se e tere klasa jone politike eshte nje klase kriminale dhe keto jane lojra . Erdha perseri pas 8 vjetesh por nuk do te qendroj gjate.Erdha thjesht tju kujtoj se qesh m emire ai qe qesh i fundit . Ta gezoni kriminelin president pjese e klases politike kriminale shqiptare Shnet


#227

Kush nuk te mban mend ty o ACDC?!


#228

Pershnetje Toko,

te maj mend une, vetem se mendjembajtja ime eshte i çik me e modhe, ajo mban mend gjithashtu se nuk ka mbet njeri ne kete blog (dhe pertej) pa thene: “sot e tere klasa politike eshte nje klase kriminale”.

I vetmi qe nuk kam thene jam une, meqe jam fuks 5-leksh qe flas i bazuar ne Teorine e Kallomit, dhe jo ne studime akademike filozofike, politike, ekonomike, publiçitare terr-terr-terr nate e dite.

shet e ngambrapa t’forta!


#229

Floriri shperblen gjyqtaren Shpresa Beçaj e cila i fali burgun

LSI propozon kandidate për deputete vajzën e ish-kryetares së Gjykatës së Lartë
Përpara se të largohej nga kreu i LSI-së, Ilir Meta hodhi firmën për listat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 18 qershorit. Kukësin e kryeson Selvi Beçaj, vajza e ish-kryetares së Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj. Kjo e fundit ishte në detyrë në kohën që në këtë gjykatë kaloi procesi i shumëpërfolur i videos Meta-Prifti për të cilën kreu i LSI-së u shpall i pafajshëm me një votim unanim 5-0 të gjyqtarëve Ardian Dvorani, Majlinda Andrea, Guxim Zenelaj, Ardiana Fullani dhe Gani Dizdari. Selvi Beçaj ka pasur një përvojë punë ne ministrinë e jashtme te fituar po nga Ilir Meta.


#230

I dashur Toko, po ku je o burre i dheut, mirseerdhe :yum:
Lexoje kete materialin, se perse Palloshi zgjodhi Kok-Tulen.
http://www.syri.net/op-ed/60703/synimi-i-rames-per-elemiminin-e-lsi-hellip/


#231

Shprehën pakënaqësi për Metën president/ Shkarkohen nga puna gazetarët

Dy gazetarë janë shkarkuar nga puna pasi i kanë lejuar vetes të shprehin pakënaqësinë e tyre rreth zgjedhjes president të Ilir Metës, kryetarit të Kuvebndit dhe partisë LSI. Në akt reagimi ndaj këtij akti, nëpërmjet n jë deklarate Partia Demokratike e ka dënuar: “shkarkimin nga puna të gazetarëve Simon Shkreli dhe Eliona Shkreli, nga pronari i televionit “Channel 1″ në Shkodër”, duke vijuar të thotë se: “Agron Cela, që është deputeti i Ilir Metës dhe një prej oligarkëve të mazhorancës, për shkak të një statusi në facebook të gazetarit ku ai shprehte pakënaqësinë për zgjedhjen e Metës president.
Kjo është nje formë e re dhe e prapranueshme e censurës, ku pronarët e lidhur me qeverinë kërkojnë të kontrollojnë dhe hapësirat personale të gazetarëve siç është Facebook.


#232

Uau! Kjo lloj zgjedhje presidenti kaq e shpejte meriton te hyje ne librin Gines te rekordeve, per shpejtesine e procesit! Edhe ne kur ishim femije, do te grindeshim per nje kohe shume me te gjate, para se te fillonim nje ndeshje futbolli. Paradoksi tjeter eshte se shqiptaret dallojne per ngathtesi punesh, ndersa ketu kane fluturuar!


#233

Clidhje kam une me Toko-n?


#234

Akoma i matur Lubonja?


#235

tani, kta gagacet e peshkut duhet t’ja thone ne sy motres se Meta doli i paster nga verifikimi i figures

Motra e Ziver Veizit: PS s’mund të shkelë mbi gjakun e tim vëllai

Trëndafile Muhametaj, motra e një prej demonstruesve të vrarë më 21 janar të vitit 2011, Ziver Veizit, ka reaguar dje pas lajmit të dhënë nga mediat për një aleancë të mundshme mes Edi Ramës dhe Ilir Metës. Në një intervistë për Tema TV, ajo e ka konsideruar anormal bashkëpunimin e Partisë Socialiste me Metën, i cili sipas saj i quante demonstruesit e “21 janarit” kokëpalarë dhe huliganë. Muhametaj u shpreh se vëllai i vet u vra pikërisht për shkak të videos së Ilir Metës më 21 janar. “Jam tmerrësisht e befasuar nga ajo çfarë na dëgjuan veshët për një qeveri me LSI, po të jetë kjo e vërtetë, atëherë nuk është për të votuar më për PS, megjithëse jemi të majtë”, - tha motra e Ziver Veizit.

Sipas saj Ilir Meta është përgjegjësi kryesor për vrasjen e vëllait të saj pasi ata dolën në demonstratë të thirrur nga PS, pikërisht për të denoncuar bllokun e tij të korrupsionit në videon e fshehtë të publikuar. “Tani që Ilir Meta na dalka nga qeveria e Berishës, u dashka bërë hero? Jo, kjo është e pamoralshme, sepse nuk mund të shkelë mbi gjakun e vëllait tim të vrarë nga regjimi PD-LSI. Vëllai im, sipas Ilir Metës, ishte një prej kokëpalarëve që kishin dalë në bulevard për të protestuar dhe nuk ka kurrfarë morali që të jetë në një qeveri me socialistët që janë të ndershëm. Do të doja me të vërtetë që kjo mos të ndodhë, pra një qeveri me LSI, pasi na trondit zemrat dhe shpirtin që na është vrarë në këto vite nga ky pushtet që na vjedh dhe na vret dhe një protagonist si Ilir Meta kërkon që të bëhet faktor duke na vrarë për së dyti herë? Jo, nëse PS nuk ka moral, nuk jemi ne të pamoralshëm dhe le të gjejë njerëz me këtë moral që i ka me shumicë tek LSI”, - ka përfunduar rrëfimin e saj motra e Ziver Veizit, Trëndafile Muhametaj (BalkanWeb)


#236

Si tha Tak Ngjela kur ishte mrehur per post perpara se ta linin me gisht ne gore:ju nuku merrni vesh nga pulitika e niveleve Te larta .


#237

Taku ishte xhindosur sipas shtypit sot. Vej bast qe nuk do ta citojne me kta shoket e majte ca kohe. U ka share baben…


#238

KJV

And I sought for a man among them, that should make up the hedge, and stand in the gap before me for the land, that I should not destroy it: but I found none.


#239

http://illyriapress.com/emigrantet-te-jashteligjshem-per-postin-e-presidentit-te-republikes-se-shqiperise/


#240

Religion is also to be blamed for the hideous consequences of the masturbation taboo (which also furnished yet another excuse for circumcision among the Victorians). For decades, millions of young men and boys were terrified in adolescence by supposedly “medical” advice that warned them of blindness, nervous collapse, and descent into insanity if they resorted to self-gratification. Stern lectures from clergymen, replete with nonsense about semen as an irreplaceable and finite energy source, dominated the upbringing of generations. Robert Baden-Powell composed an entire obsessive treatise on the subject, which he used to reinforce the muscular Christianity of his Boy Scout movement. To this day, the madness persists on Islamic Web sites purporting to offer counsel to the young. Indeed, it seems that the mullahs have been poring over the same discredited texts, by Samuel Tissot and others, which used to be wielded by their Christian predecessors to such dire effect. The identical weird and dirty-minded misinformation is on offer, especially from Abd al-Aziz bin Baz, the late grand mufti of Saudi Arabia, whose warnings against onanism are repeated on many Muslim sites. The habit will disrupt the digestive system, he warns, damage the eyesight, inflame the testicles, erode the spinal cord (“the place from which sperm originates”!), and lead to tremors and shakes. Nor are the “cerebral glands” unaffected, with concomitant decline in IQ and eventual insanity. Last of all, and still tormenting millions of healthy youngsters with guilt and worry, the mufti tells them that their semen will grow thin and insipid and prevent them from becoming fathers later on. The Inter-Islam and Islamic Voice sites recycle this tripe, as if there were not already enough repression and ignorance among young males in the Muslim world, who are often kept apart from all female company, taught in effect to despise their mothers and sisters, and subjected to stultifying rote recitation of the Koran. Having met some of the products of this “education” system, in Afghanistan and elsewhere, I can only reiterate that their problem is not so much that they desire virgins as that they are virgins: their emotional and psychic growth irremediably stunted in the name of god, and the safety of many others menaced as a consequence of this alienation and deformation.


#241

Sexual innocence, which can be charming in the young if it is not needlessly protracted, is positively corrosive and repulsive in the mature adult. Again, how shall we reckon the harm done by dirty old men and hysterical spinsters, appointed as clerical guardians to supervise the innocent in orphanages and schools? The Roman Catholic Church in particular is having to answer this question in the most painful of ways, by calculating the monetary value of child abuse in terms of compensation. Billions of dollars have already been awarded, but there is no price to be put on the generations of boys and girls who were introduced to sex in the most alarming and disgusting ways by those whom they and their parents trusted. “Child abuse” is really a silly and pathetic euphemism for what has been going on: we are talking about the systematic rape and torture of children, positively aided and abetted by a hierarchy which knowingly moved the grossest offenders to parishes where they would be safer. Given what has come to light in modern cities in recent times, one can only shudder to think what was happening in the centuries where the church was above all criticism. But what did people expect would happen when the vulnerable were controlled by those who, misfits and inverts themselves, were required to affirm hypocritical celibacy? And who were taught to state grimly, as an article of belief, that children were “imps of” or “limbs of” Satan? Sometimes the resulting frustration expressed itself in horrible excesses of corporal punishment, which is bad enough in itself. But when the artificial inhibitions really collapse, as we have seen them do, they result in behavior which no average masturbating, fornicating sinner could even begin to contemplate without horror. This is not the result of a few delinquents among the shepherds, but an outcome of an ideology which sought to establish clerical control by means of control of the sexual instinct and even of the sexual organs. It belongs, like the rest of religion, to the fearful childhood of our species. Alyosha’s answer to Ivan’s question about the sacred torture of a child was to say (“softly”)—“No, I do not agree.” Our reply, to the repellent original offer of the defenseless boy Isaac on the pyre, right up to the current abuses and repressions, must be the same, only not delivered so softly.


#242

Kjo shpjego shume gjona ketu ne peshk e tutje. Fundi i ch6 i CH’s “god is not great”.


#243

hani Peshk e mbani komet per termo o te deziluzionuar se do te hani dhe nje gje tjeter!