Ilir Meta bëhet President


#204

Nje pyetje Pier kopetenti:

  • Si mund te zgjase pushtetin e saj PS-ja duke zgjedhur I.Metaj president? Pra, cfare ben presidenti qe x parti te fitoje zgjedhjet? Faleminderit per pergjigjen kur te mundesh.

#205
  1. Duke i dhene postin e Presidentit, i ka dhene njekohesisht edhe besimin per bashkqeverisje, i ka dhene mandat qeverises, orekse politike, se nuk flitet vetem per nje post, por edhe per poste ministeriore e zv.ministeriore, pa llogaritur qoshet e tjera te administrates.
  2. Me mos-pjesmarrjen ne zgjedhje te PD, ata PS, e kane te llogaritur fitoren, te pakten keshtu mendojne per momentin.

#206
  1. besimin per bashkeqeverisje ja kane dhene qe para 3 muajve;
  2. Z. Metaj PS e votoi per president, vetem pasi ju lut PD dhe opozites per me shume se 1 muaj qe te ishin ata qe do te propozonin emrin/emrat e kandidatit per president
    Dakort?

#207

Meta president eshte dhurate nga cadra

lol! Dhurate nga cadra me vota nga PS. Po kryetar kuvendi cadra e beri dhurate?


#208

Shkemb graniti ne brigjet e Adriatikut!


#209

Kjo eshte pyetja e shekullit z. Pjer!


#210

Waau waau, ju jeni te pabesueshem. Ju ta lini dobicin ne dere.


#211

AGRON MALAJ
DREJTUESI I GARDËS QË QËLLOI MBI PROTESTUESIT MË 21 JANAR, I DYTI NË LISTËN E PS PËR DEPUTET NE QAEKUN E DIBRES


#212

Edhe ky eshte dhurate nga çadra.:joy:


#213

Eshte strategjike. Strategu qi boni Florinin President do e finalizoje kryevepren kur ta eliminoje politikisht edhe Lulin tu e bo Kryeminister :smile:


#214

Nuk na cudit me asgje o Kapo…


#215

E turpshme nese eshte e vertete sepse 1.duhet te ishte ne burg 2.ka vertetuar qe nuk eshte manaxhues,zgjidhes i mire i situatave…ky do beje gjjthmone cfare thote shefi edhe nese eshte kundra ligjit…si ne rastin e 21 janarit.


#216

Mea di une komandanti i gardes ka qene Ndrea Prendi, ai qe ju nxi syri nga grushtat qe i dha sali berisha, ai qe qelloi me pistolete ndaj demostrueseve, ai qe dhA URDHER PEWR TE QELLUAR ME ARME DHE SE FUNDMI AY BURACAK QE NDROI TYTEN E PISTOLETES PER TE FSHEHUR FAKTET.


#217

Eh çi bere vetes o Lu me ate deklarate!:unamused:


#218

Te vertat jane te hidhura ndonjehere.


#219

Departamenti i Shtetit nuk pjerdh per opinionet e senatoreve amerikan sidomos kur jane te lidhut me Mehdi Gerdecin, Mehdi Kokainen qe qan zyrave te ambasades amerikane.


#220

Mehdiu ka shkuar te paguaje detyrimin financiar per lobimin.(ka shkuar te paguaje pjesen ne te zeze te transaksionit, se nje pjese te pagese ua kane bere me banke :slight_smile: ) Biznes fitimprures ne USA,sidomos kur gjen treg si ky i yni.U pasuruan amerikanet me parate e vendeve pa stabilitet.Mjafton te dale nje X personazh e te beje nje deklarate te tipit aksiome “Duhet te mbeshtesni zgjedhjet e lira” qe politikanet ta perdorin si kapital per fushata.


#221

AL 30 vjet mbas viteve '90:

Presidenti aktual - militant partie, gjytyrym nga trute e ish vullnetar e Enverit.
Presidenti ne vijim - hajdut e mafioz socialist.
KM existues e me shume gjasa edhe ne vijim - “socialist” qe (ka pa mbas) mush hunet
Partite vazhdojne e ia fusin helmin rinise qy kalamonj, si pioneret e enverit njihere e nji kohe.

Ca bohet me? Kush e ma men demostraten e heshtur, ambasadat, e rrezimin e bustit? A kishte njeri atehere qe mendote se ngjarjet do rridhshin kshu si jane sot?


#222

Do ishte interesante qe televizionet atje, tu merrnin mendime/intervista te shkurtera njerzeve per kete fakt, gardistet ne listat e PS e PD.


#223

Per listat e ketyre zgjedhjeve personi ne fjale nuk eshte ne listen e Dibres.Po i japin ne TV listat e plota.