Ilir Meta bëhet President


#184

Urime per detyren e re Z. President, dhe shume shpejt me nje K/minister te ri, si Z. Basha.:v:


#185


#186


#187

Meta president eshte dhurate nga cadra


#188

https://www.facebook.com/JETAOSHQEF/videos/vb.290723563370/10154829917073371/?type=2&theater


#189

Se e kisha harru ket perlen e oratorise…flm Makso


#190

Meta president i republikes !! Triumf i kapitalizmit !! E duam shqiperine si gjithe evropa o popull anti-komunist qe rudhni buzet e shtremberoni surratin…i ka kapitalizmi keto…shshshshshstttttttt !!! p.s. hej akoma te cadra ata te tjeret? Kur do veshin opingat e do dalin malit?


#191

Eshte…interesante konfidenca qe rrezaton rilindja nderkohe qe gazetat e huaja pershkruajne krize politike dhe nje vend te infestuar nga kanabisi. Si tha, “Shqiperia qendron si shkemb”?
Per t’iu pergjigjiur Pjetrit, Meta meriton nje Shqiperi qe ka merituar Ramen…dhe Berishen me perpara.


#192

ky stan këtë bulmet ka! nqs shqipëria do kishte parti të djathtë ps-pd-lsi do ishin bashkë! tani zgjedhja është midis hajdutit dhe hajdut-antishqiptarit! kështu që çeta përjashtohet automatikisht!


#193

Po je hajdut je dhe antishqiptar, ne fund te fundit cdo gje behet per me shume pasuri dhe pushtet qe sigurohen ne kurriz te mireqenies dhe prosperitetit te te gjithe popullit.


#194

Tiranc, une kam veshtiresi te kuptoj, se si mund te flisni ju per moral e mbeshtetje, kur ju mbeshtesni nje kryeminister, qe pervecse nuk ka demonstruar asnje aftesi per te permiresuar jeten e qytetareve, ne vitet e gjata me pushtet ne pozita kyce, ka destabilizuar keqaz vendin pet pushtet, ka bere nje montazh te shemtuar kunder atij qe do te krijonte aleance me vone duke e promovuar deri president. Nga ana jone mbeshtesim nje jurist te shkolluar ne perendim qe pervec thashethemeve tuaja nuk ka asnje barre morale per te qene drejtues i vendit.


#195

Urime, urime


#196

Nje pyetje-analize kisha une, a ka njeri ti pergjigjet;
Pse merremi me Meten neve, gjithmone anatemojme ate, dhe nuk merremi me; Se kush e zgjodhi, kush e ofroi ate. Dy jane figurat qe e ofruan dhe zgjodhen ate ne pushtet, dje ishte Buall Mavria dhe sot ishte Palloshi, te cilet e donin thjesht per interesat e tyre, jo te Metes, per te zgjatur pushtetin e tyre.
Tani ne vend qe ne te mirremi me keto dy figura, me keto dy forca politike qe bejne e ofrojne pazare te pista, ne bejme gabimin e mirremi me Kok-tulen, nderkoh qe ky i fundit thjesht perpiqet te qendroje mbi uje nga keto pazare.


#197

jo,nuk është kështu! edhe gruevski vjedh,por kur vjen puna tek interesat e mëdha kombëtare i gjakos shqiptarët dhe është gati të bashkpunojë me kundërshtarin maqedonas! nuk ka dhuruar kush territor në këmbim të mbështetjes politike. vetëm saliu me lulin tek ne dhe isa mustafoviçi në kosovka-metohija japin troje për karrige. hajdutë ka pas plot ky vend,por hamza kastriotin,esat pashën,dhe sali berishën e ka vënë tek vendi i qenit!


#198


#199

e çdo të thotë kjo o boro-ramiz! e gjakosën si tradhëtar të sllavëve që bashkpunon me shqiptarët! oferta e gruevskit për zaevin a si e ka ky shqiptari i sllavizuar,ekziston. është njëlloj sikur(të kishtë halla koqe) thaçi ti binte mustafoviçit tënd për listën serbe! rama po fiton pikë se është në një farë mënyre një lloj gruevski light,kundra lul berishës me vangjel dulen. kapishi!! dhe flisni kundra sorrosit pastaj ju që jini klonër 100% të tij në realitet.


#200

Per Gruevskin eshte shume e vertete thenia: " Nacionalizmi streha e fundit e maskarait"


#201

për një habitem unë me ju cituesit e ljubos! si ka mundësi që në shqipëri kemi 0% nacionalizëm janë të gjithë maskarenj,pavaresisht % së maskarallëkut! e shpegoni dot ju jonacionalistët?


#202

Maksi shiko se cfare ke shkruar vete me siper. Ju prisni ti bien koqet dashit duke pritur qe Ilir Meta tja fusi Edvinit sepse ai e ka shajt nga nona e motra. Po si jeni katandisur keshtu mo ju te PeDit qe mbani shpresat tek Likja. Perderisa Mona eshte e kenaqur Likja ja ka falur te gjitha Palloshit dhe anasjelltas. Rregulloni punet per here te pare ne obborin tuaj.
Edvinin nuk e ke votuar ti KM por Shqiptaret. Ne se punon keq Shqiptaret do e heqin me shpejt me mire per ju. Hec aty 70 dite ne cader t upergjigju cer do boj Likja.


#203

Jo vetem kaq, por punojne e mendojne nen lejtmotivin “sikur te kishte halla koqe”. Keshtu psh sot ne mengjes u gdhine “krenar” dhe deklaruan se data e dorezimit te kandidaturave per deputete ne KQZ ka skaduar/mbaruar qysh dje, keshtu qe nese dorrezohen sot jane te pavlefshe, ndaj duhet te shtyhen zgjedhjet duke filluar procedurat nga e para. Shiko ku jane katandisur! Por keata keshtu sic jane bere, kellira per cfare duhen si mdebutete? Keta jane bere turp i kombit!