Ilir Meta bëhet President


#164

As the prime minister of one southeastern European country told me, in no other region of the world do the words of American leaders carry greater weight or have a greater chance of spurring meaningful action toward progress. That is why sustained engagement and more frequent visits to the region by high-ranking U.S. officials to the region are so important.

Kush te kete qene ky prime minister? Basha … u harrova KM ne cader nuk quhet! Ja sa te vije Trumpi tani edhe e shofin keta kamunistat. :hibiscus:


#165

ky ka qene plan me qitje te largt i socialisteve qe kur u nda likja nga ps’ja … ata jane thjesht te majte dhe tani bejne pozite/opozite … eh mer sal mer sal


#166

a mundet tani lsi te mos hyje ne zgjedhje e ti fuse gishtin rames?


#167

Kryeministri e quan presidentin hajdut, kurse presidenti nga e tij i thote:

Por keta skane faj, te pamoralshem jeni ju qe perkrahni pamoralesine dhe vini ketu dhe na lodhni koken me jo saliu,jo lulzimi, jo cadra, jo shqupi, jo kazani.


#168

Jo se nxorri kandidatet per deputet ne te gjitha qarqet per zgjedhje. Gishtin nuk e ha Rama kesaj rradhe. Nuk e them se kush do e haje, Se jan tu qajt tek Cadra. Dite e Zeze thote Basha, me rrejti Likja.


#169

Kjo ishte ne vitin e larget 2011 B.C :smile:


#170

Nuk ka mbaruar loja akoma, Meta nuk e ka harruar momentin kur Edi Rama publikonte montazhe te tilla duke e kercenuar:


#171

ndyrsirllik

cuni tirones na felliqi, ja hypen te gjithe

hajde mer lul, cuni lagjes heroike te Tirones qe zbythi ramizin bllokmenin, zbythi edhe i here sic i zbythe nga bashkia, ti ja mer erzin.

je brez i ri me shkolle, te tako me shume se ketyne palacove fallco


#172

Arber Zaimi:

Nëse protesta e 21 janarit 2011 ishte e drejtë, atëherë Ilir Meta nuk është i pastër dhe nuk bën për president.

Ama nëse Ilir Meta qenka i pastër dhe bën për president, protesta e 21 janarit 2011 paska qenë mashtrim i popullit, organizuar kryekëput për pushtet, duke mos pyetur hiç për jetët e viktimave.

Une do te shtoja: mos ndoshta zgjedhja e Metes si President eshte pjese e vetingut te famshem?


#173

ku ishte “racizmi” aty? nuk kane qene kineze parardhesit e Lu-se? apo te thuash kinez eshte diskriminim?


#174

He mer Maks, keni mor fund. Ne keni merak per Edvinin rrisni bole e merruni me te …mos prisni Like Floririn te qisi pushk per ju si DORAS kanuni. Edhe nese Likja nuk ja harron montazhin Palloshit… prap Likja si kopil do ja fusi Idiotit te fshatit. Gjeje kush eshte…


#175

e kishte shashtis dhe Bernin, kishte kujtuar megjithmend se ai ishte “yes we can”… 200 ripte Hilari, dyfishin ky tjetrin pa i bere syri terr


#176

Gjembi mos bjer viktime e genjeshtrave Shqiptare …ILIR META DOLI ME DOSJE TE PASTER SIGURIMI… kaq. Likja nuk ka qen bashkepuntor i sigurimit te shtetit dhe ndryshe nga Notari kualifikohet per President.

Nuk doli me dosje te paster korrupsioni thuj Arber Zajmit. Nderkohe, Presidentlliku, me te drejte do jete mbrojtje per akuzat per korrupsionin ne te kaluaren dhe te ardhmen. Po Shteti duhet te beje detyren si kudo.


#177

ti e kupton qe tani do djegin kavajen apo jo? Likja ka ootencialin ta dergoje ne penaion edhe ramen, ashtu sic beri me nanon dhe berishen


#178

Kush do djegi Kavajen mer? I njef Kavajotet ti? Preshin kan per ti fut shokeve te Tritanit qe gafuren si gjela deti.
Kavaja i theu hunden Ramiz Alis e Hekuran Isait e jo mo Palokes, sperme e degjenerume Sigurimi. Kavajsit jan tu bo nxemje dhe me zi po i presin Beqirat e Shqupit. Per me teper zgjedhjet po su bon ate dite bohen edhe javen tjeter…me shume lek ka per te lon Zeni per autobusat me militante nga Korca e Poradeci deri tek Kavajotet. Presh mor presh.


#179

kavajsit jane edhe ata qe kane votu saliun me 90% te votave. kesaj rradhe basha do luaje all in, se ska shanc tjeter, duhet me i leshu karrigen xhuzepines pastaj…


#180

leje se edhe Bernie qeka racist :))


#181

E paska lebetit peshkun i lebetitmi sot.


#182

Te gjitha figurat politike ne shqiperi jan te lidhura me krimin e organizuar nderkombtar, duke perfshir edhe presidentin e sapo-zgjedhur Ilir Meta. Sa rendsi ka kjo per njerzit ne shqiperi apo per shqiptaret nderbot esht ceshtje tjeter. Per administraten e presidentit trump Shqiperia eshte pak me shu mse nje republik bananesh e falimentuar me ne krye nje kriminel qe akuzohet te ket urdheruar vrasje! Kjo eshte sipas te dheneva zyrtare, qe gjenden te shfaquare ne internet, jo sipas fjalve te mia! Ne klimen e sotme politike qe po vlon ne ballkan me kaq shum tension etnik fetar etj,. nje zgjedhje e till eshte shum e gabur. Shqiperis i duhet te fitoj disa me shum besuershmeri ne arenen nderkombtare jo te zgjedhi figura te deklasuara si zoti Meta, per president.


#183

Ni gja kisha me ju than or burra;Shqipnia,atdheu yne i dashur,kishte me qan ma mire me Ilir Meten ne burg,se sa me Ilir Meten president. Ky asht rasti emblematik,ku gjanat ne ket venin tone, shkojne ekstremisht ne drejtimin e kundert me rrugen e drejte. Politika ktu asht shndrru si rripat e transportierit ne nje fabrike minerali,ku minerali jemi ne populli ne gjenje amorfe,qe na qarkullojne neper ingranazhet e tyne,t’u na perpunu me na dhane formen qe dune per ineresat si t’ju doje qefi. Po ni pis milet si puna jone,nuk mund te prodhoje vecse haram politikane si kta qe kemi.Si ne kohen e Enverit,po m’duket se po humim aftesine me menu,prandaj dhe zotat tane atje nalt,ne tempullin e se keqes,e kane krejt kollaj me na dhan formen qe deshirojne. Ni ven qenef me ni popull mut, ket president ka me qit.