Ilir Meta bëhet President


#22

Ah mor lula mor lula; kam kaq kohe qe ju terheq vemendjen se Likja po tall leshte me ju, por ju hic.


#23

Bravo Rama - s’ma merrte mendja vallahi te ishe kaq i zoti. Urime edhe per keto 4 vjet edhe me krah te lehta vetingu. Thank you Mr. Prime Minister!


#24

nga fitorja ne fitorje
Si tha kur e pyten per koalicionin me Liken pasi i tha hajdut: fajin e ka sistemi, jo Iliri


#25

Urime per berberin tone i here.
Masnej te shkoj ta pleqnoj i here me ket komshiun tim socjalist safi se kishte ble i tabaka te re mora vesh.
Nderkohe, lutjen e perjavshme:
Kush te mundet te hiki prej Andej sa kane 40-30-20 vjet jete. Ashtu urte e bute palose dinjitetin qi ke rujte per dite te keqe, rrase ne valixhe dhe orvua.


#26

Gjynof se ishte mpref Mrika.


#27

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, sot, ka deklaruar se mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme pa PD-në dhe opozitën, çon vendin në diktaturë.

Me anë të një shënimi në Twitter, Manjani shkruan se kjo është më e rëndësishme se emri i Presidentit të Republikës.


#28

po Taku o zeqo, qe ngeli duke bertitur neper studjot e Tv se Meta do shkoj ne burg pas vetingut :stuck_out_tongue_winking_eye:


#29

Shqupi u fut ne nje rruge pa krye dhe fale Rezistences ne te drejte te zotit te Edvin Kristaqit, me sa duken bathet do kemi opozite te re ne parlamentin e ardhshem.

Partite e vogla opozitare do kene me shume perfaqesim se e meritonin por me ne fund Shqiptaret do te kene nje TV pa Salukun, Kaqin e Mul Noken. Po ndodh me ne fund, Shqiperia po shpeton …e klika e Kanibaleve do kthehet ne OJQ anti-europiane e amerikane.

Zgjedhjet pa Opoziten e Salukut jane Te Ligjshme…ambasadori Lu e firmosi dhe e vulosi


#30

Vidh 700 mije dhe behu president. Ska turp me te madh. Ne te njejetn kohe ja futi keq dhe PD, tani cadres si ka ngel me asgje. Lu i pranoj zgjedhjet dhe pa opoziten.


#31

Ndoshta eshte gjeja e duhur…
Te pakten dhe institucioni merr peshe.


#32

Dikur ju ka quajtur kokpalare , apo ska problem.


#33

Le te hedhi gurin e pare ai qe eshte i pafajshem…
Por per modesti une nuk hyja te kokepalaret.
Pastaj une levdova levizjen politike, qe eshte autentike per ti dhene vendit stabilitet, fundja ai ate mision i ka dhene vetes, ne kete pike duket koherent, prej kohesh madje, kom nje dyshim qe eshte marreveshje e vjeter.


#34

E kuptoj , nuk ishte personale por ketu debati eshte me interesant dhe i kuptueshem me " ju " dhe " ne " se ndryshe do na hante shume kohe debati kush jam une dhe kush je ti .


#35

Pse me kaq pesimizem merr jahoo, jepi nje mundesi rilindjes, se ajo vete ka qene zemergjere me ju te gjathtet.


#36

Tani per Meten , une mendoj se nuk eshte ndonje fatkeqesi qe Meta te jete President , biles mendoj qe per momentin eshte nje zgjedhje e mire , pse , eshte momenti qe Meta duke qene President do te mundohet te pastrohet dhe me pastrim kuptoj se do i kundervihet Rames ashper vetem e vetem qe vendi te mos shkoje ne zgjedhje pa Opoziten , pra do ta detyroje qe te bindet per Qeverine Teknike dhe nuk do te lejoje qe ne Kavaje te ndodhe ajo qe po pergatitet ( larg qofte ) , pra zgjedhja e tij ne krye te Shtetit me jep nje fare shprese qe gjerat do shkojne mire .
Me mire Meta se sa NE , se me ne do ishte teper vone dhe Maqedonia do te dukej Lule .
Fjala ime ne vesh te Perendise.


#37

president qetesia e dashurie

sa vota lerr leshei me krietarin president?


#38

4 vjet qe po i jepet mundesia. Apo e kam gabim?


#39

Po ça thu mo Albano, ai ven ka qyqkur qi e ka marre rrugen e metës… :smile:


#40

3 e gjys., Po nuk quhet pa drejtesi te reformume.
po startin filloi nga minusi vec.


#43

Pse nuk cuditem me shfajesimet? Nga cfare minusi e nisi?