Ilir Meta bëhet President


#44

Eeeeeehuuu sa vjet u bon me ket muhabet.
Ne burg e kishte vendin dhe Florini yne apo jo?
Boni gati gati thaset me mjell thuj, se poplli do petlla per zgjedhje :smile:


#45

A jane gati shoket e Tritanit per Presh nKavaje???


#46

Edhe 21 janarin shikoje se nga frika hundsqapi vrau 4 shqiptar te pafajshem dhe nuk u mor me kundershtarin. Doli dhe foli percart nga frika per cadra pistolet dhe thika me helm. Nuk te ve faj se 2 muaj tolluma te cadra te ngrejne sheqerin. Merr si pushka jevgut pastaj.


#47

Diktature, por diktature e mire, diktature qe e do perendimi dhe qe do e coje shqiperine te bashkohet me BE-ne.


#48

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/27/flet-rama-do-ta-mbaj-n-zyr-foton-e-ilir-met-s-si-president#.WQJRUBkpDqA


#49

President ma me PD,s’patem ku me e gjet.

  • Edvin Kristaqi

#50

Tironci ; " …Zgjedhjet pa Opoziten e Salukut jane Te Ligjshme…ambasadori Lu e firmosi dhe e vulosi…"

Po-po, po keshtu ka ndodhur gjithmon edhe me perpara, amerikanet japin okejn per te parin e vendit (dikur per presidentin, per kryeministrin), e me pas dalin kundra atij. Me duket se edhe kesaj radhe keshtu do ndodhi.


#51

Pjer pse nuk ke Shprese tek Partite e reja Opozitare? Do fitoje me shume Blushi, Bojaxhiu e Bamiri. Do te kemi nje opozite Reale e jo te kriminalizuar. Nuk dalin Amerikanet pro Cunit te Sheqeres e Talibaneve te tij, mblidhe ate mendje. Pastaj Palloshi po i tha Amerika hik se ashtu eshte nje Pune e bo ai se ska vra ne gerdec e 21 janar. O nene o nene po ku jan gafur shoket e Tritanit per Presh ne Kavaje?
Hec Urime ne nje Shqiperi pa Kriminele ne opozite.


#52

Se sa do mbyllja kompjutrin se vajti ora 23,30. Per PD s’me ha meraku shume, per partite e tjera te vogla, do gezohesha te dilnin ne krye, keshtu qe nuk me kuptove tek ajo qe kam shkruar. Une thjesh risolla ne kujtese amatorizmin e politikes se ambasadorve amerikane ne Tirane. Kaq.


#53

Pier, tani qe PD-ja nuk do te futet ne zgjedhje, une nuk kam ndermend te votoje fare. Por, nese ti ke ndonje merak per ndonje parti te vogel, ma thuaj dhe une shkoj e votoj per te. Nje shishe vere nga ato te vjetruarat besoj se e meritoj. Hajt gjume te embel tani.


#54

Gjynah se metes kohet e fundit I ka rene nje nur presidencial prej babai Te kombit ,duket si 70 vjec :smile:


#55

Zv minister Te kujt do Te bejne pas zgjedhjeve?:smile:


#56

Nuk ke nga shkon a shpeton, ktu me ke mue tue cyt shoket e Tritanit qe po bohen gati per presh ne Kavaje.

I lebetitmi nuk ka cmim. Po ty te paska mbetur ne mendje posti i zv-ministrit. Rri rehat aty ku je se Zv-ministrit ne Shqipri a ja bo ngoje Ministri …se pe s ie perdhunoji Mrika ate copen e trashe Hila kur ishte zv-minister i Mbrojtjes? Aq shume i dhembi sa cuni i ish-sigurimsit famekeq e mbajti frymen tek Cadra… Nuk ta keshilloj por ti bej cte duash … Mendja kokerr Meli…mu ktu mke as mos enderro


#57

Ai post eshte per njerezit qe i zgjidhin hallet njerezve.


#58

Te jete katandisur keshtu edhe ai miku yt thua :smile:


#59

Nuk ta keshilloj…duke qene mir e bukur aty. Nese do te besh Shen Thomajin…yxhym.

Ai miku im qe thua ti eshte duke vrare mendjen se cfare dhurate do i bej Presidentit te Ri dhe Mones. Nuk i ve faj se te njejten gje do beje edhe ti… nuk ke nga e lu se ka pjell BURRA ai vend.


#60

Kjo mazhorancë me këtë qeverisje 4-vjeçare nuk ka kurorëzim më të bukur se sa t’i dhurojë Ilir Metën president shqiptarë. Meta është ai që iu dha protestuesve “kokë pa larë”, është personi që u kap me bllok në dorë, është ai që u tha se vjedh vota. Kush Meta brenda mazhorancës? Është njeriu me forcën e tij politike që rilindjen e ka akuzuar se ka mbushur me drogë vendin, njeriu që i ka akuzuar se po përdorin policinë për të vjedhur vota, ai që ka kundërshtuar disa reforma, ka goditur arrogancën e pushtetit. Po të kthesh pultin nga Tv thua: Ore si ka mundësi që mazhoranca t’i japë votat këtij? E gjitha kjo duhet te një pazar i thjeshtë interesash”


#61

Ueeeeee…
Po tani?


#62

ky e di mo lla, si bohen leket, me laps, me bllok e me leter, ca kane keto te tjeret neper bote me shume:

Obama’s $400G Wall Street speech leaves liberal base stunned


#63

Ti qe ke thene kete xhevahirin lart e te tjera si ky, del e leshon keto perdellitjet fetare me mekatare universale? po fjales turp ja di kuptimin?