Ilir Meta bëhet President

Eeeeeehuuu sa vjet u bon me ket muhabet.
Ne burg e kishte vendin dhe Florini yne apo jo?
Boni gati gati thaset me mjell thuj, se poplli do petlla per zgjedhje :smile:

A jane gati shoket e Tritanit per Presh nKavaje???

Edhe 21 janarin shikoje se nga frika hundsqapi vrau 4 shqiptar te pafajshem dhe nuk u mor me kundershtarin. Doli dhe foli percart nga frika per cadra pistolet dhe thika me helm. Nuk te ve faj se 2 muaj tolluma te cadra te ngrejne sheqerin. Merr si pushka jevgut pastaj.

Diktature, por diktature e mire, diktature qe e do perendimi dhe qe do e coje shqiperine te bashkohet me BE-ne.

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/27/flet-rama-do-ta-mbaj-n-zyr-foton-e-ilir-met-s-si-president#.WQJRUBkpDqA

President ma me PD,s’patem ku me e gjet.

• Edvin Kristaqi

Tironci ; " …Zgjedhjet pa Opoziten e Salukut jane Te Ligjshme…ambasadori Lu e firmosi dhe e vulosi…"

Po-po, po keshtu ka ndodhur gjithmon edhe me perpara, amerikanet japin okejn per te parin e vendit (dikur per presidentin, per kryeministrin), e me pas dalin kundra atij. Me duket se edhe kesaj radhe keshtu do ndodhi.

Pjer pse nuk ke Shprese tek Partite e reja Opozitare? Do fitoje me shume Blushi, Bojaxhiu e Bamiri. Do te kemi nje opozite Reale e jo te kriminalizuar. Nuk dalin Amerikanet pro Cunit te Sheqeres e Talibaneve te tij, mblidhe ate mendje. Pastaj Palloshi po i tha Amerika hik se ashtu eshte nje Pune e bo ai se ska vra ne gerdec e 21 janar. O nene o nene po ku jan gafur shoket e Tritanit per Presh ne Kavaje?
Hec Urime ne nje Shqiperi pa Kriminele ne opozite.

Se sa do mbyllja kompjutrin se vajti ora 23,30. Per PD s’me ha meraku shume, per partite e tjera te vogla, do gezohesha te dilnin ne krye, keshtu qe nuk me kuptove tek ajo qe kam shkruar. Une thjesh risolla ne kujtese amatorizmin e politikes se ambasadorve amerikane ne Tirane. Kaq.

Pier, tani qe PD-ja nuk do te futet ne zgjedhje, une nuk kam ndermend te votoje fare. Por, nese ti ke ndonje merak per ndonje parti te vogel, ma thuaj dhe une shkoj e votoj per te. Nje shishe vere nga ato te vjetruarat besoj se e meritoj. Hajt gjume te embel tani.

Gjynah se metes kohet e fundit I ka rene nje nur presidencial prej babai Te kombit ,duket si 70 vjec :smile:

Zv minister Te kujt do Te bejne pas zgjedhjeve?:smile:

Nuk ke nga shkon a shpeton, ktu me ke mue tue cyt shoket e Tritanit qe po bohen gati per presh ne Kavaje.

I lebetitmi nuk ka cmim. Po ty te paska mbetur ne mendje posti i zv-ministrit. Rri rehat aty ku je se Zv-ministrit ne Shqipri a ja bo ngoje Ministri …se pe s ie perdhunoji Mrika ate copen e trashe Hila kur ishte zv-minister i Mbrojtjes? Aq shume i dhembi sa cuni i ish-sigurimsit famekeq e mbajti frymen tek Cadra… Nuk ta keshilloj por ti bej cte duash … Mendja kokerr Meli…mu ktu mke as mos enderro

Ai post eshte per njerezit qe i zgjidhin hallet njerezve.

Te jete katandisur keshtu edhe ai miku yt thua :smile:

Nuk ta keshilloj…duke qene mir e bukur aty. Nese do te besh Shen Thomajin…yxhym.

Ai miku im qe thua ti eshte duke vrare mendjen se cfare dhurate do i bej Presidentit te Ri dhe Mones. Nuk i ve faj se te njejten gje do beje edhe ti… nuk ke nga e lu se ka pjell BURRA ai vend.

Kjo mazhorancë me këtë qeverisje 4-vjeçare nuk ka kurorëzim më të bukur se sa t’i dhurojë Ilir Metën president shqiptarë. Meta është ai që iu dha protestuesve “kokë pa larë”, është personi që u kap me bllok në dorë, është ai që u tha se vjedh vota. Kush Meta brenda mazhorancës? Është njeriu me forcën e tij politike që rilindjen e ka akuzuar se ka mbushur me drogë vendin, njeriu që i ka akuzuar se po përdorin policinë për të vjedhur vota, ai që ka kundërshtuar disa reforma, ka goditur arrogancën e pushtetit. Po të kthesh pultin nga Tv thua: Ore si ka mundësi që mazhoranca t’i japë votat këtij? E gjitha kjo duhet te një pazar i thjeshtë interesash”

Ueeeeee…
Po tani?

ky e di mo lla, si bohen leket, me laps, me bllok e me leter, ca kane keto te tjeret neper bote me shume:

Obama’s $400G Wall Street speech leaves liberal base stunned

Ti qe ke thene kete xhevahirin lart e te tjera si ky, del e leshon keto perdellitjet fetare me mekatare universale? po fjales turp ja di kuptimin?