Imami që tronditi rrjetet sociale


#122

Partia myslimane Atdheu eshte e regjistruar ne Shqiperi.


Diskutim i lirë - tetor 2017
#123

Me pare se te jemi shqiptare dhe fetare, ne jemi Pidha dhe Kare te prejardhur nga fisi i lashte PidhKar! - i Modhi :grin:


#124

Kete video te imam Visit e ka komentuar me se miri kjo vajze muslimane, Fjolla Spanca nga Mitrovica, para nje viti kur doli ligjerata per here te pare: http://tesheshi.com/nga-fjolla-spanca-perse-tradhetojne-burrat/
Kjo ka qene botuar tek e-zani.com (tani .org) dhe mesa duket e kan marre dhe portale t tjera me rindezjen e temes.
Por fakti qe kjo ligjerate mori dhene e u kthye ne histeri plot nje vit pas daljes ne youtube, nderkohe qe muslimanet mes veti e paten komentuar e kritikuar tashme, sikur tregon nje fushate t qellimshme anti-fetare, por gjithsesi s’ka keq nga debatet e imamet le tu dalin vete per zot traplliqeve qe leshojne here pas here si lopa bajgen.
UT, kam frike se n komentet e tua verehet nje islamofobi e theksuar dhe per kete me vjen keq


#125

Po keqkuptohet ky debat. Nuk behet fjale per tolerance fetare, e tolerojme apo jo ne Islamin po per rolin e gruas gjoja sipas Kuranit, sic pretendon Elvis Naci. Do me beheshe qejfi nese do perfshihet ne kete debat nje njeri qe e njeh shume mire fene islame, po fatkeqesisht ketu tek peshku nuk ka. Keshtu shkruhet ne Kuran per gruan? Nese po, atehere mund te them qe qenka nje fe shume sodomazokiste per nje grua (Nese jo, te me falin atehere besimtaret). Po per rolin e burrit ne familje cfare thuhet ne Kuran apo kjo eshte e parendesishme per E. Nacin? Kam pershtypjen qe zoterine e ka marre malli per ato martesat si ne kohen e Tanzimati, qe ia vinin gruan perpara kembeve dhe mund te bente me te cfare te donte. Jo me kot nje pjese e madhe e mbeshtetesve te tij jane meshkuj, gati rreth 90% e tyre, se normale u plotesohet ajo utopia e tyre seksuale: tradheti kur te duash e nje grua tjeter te re kur te duash.


#126

katunar teleskopin e paguan lobi çifut shqiptar qe te komentoje ne Peshk bashke me katunarin e lebetit!

keshtu qe hiç te mos te vije keq, por te vije keq qe komenton qyl ne Peshk, e s’ke i lek n’xhep!


#127

Ata nga ajo perfitojne , se nuk njihet ende teologjia si shkence e dege studimi per publikun e studiuesit jofetare,ne emision pas acarimit te Nanos Imam Naci permend pervec Haditheve e Kuranit permend dhe ligjet e islamit , kushtetuten e Sheriatit, qe te gjithe e dime si e cfare eshte te pakten e kemi pare me shembuj konkrete te legjisluar ne vende si Jordania, Jemeni , Siria , Egjipti ,Pakistani ,Irani etj.

E tha mire @machitewa Ky eshte thjeshte figura e kuruar komerciale per te shtyre ideologjine dhe besimin mysliman ne publik, me ate paraqitjen e tij te qete, te edukuar , jo teper konservator. Po po i hyre ne diskutim , ta lesh te hape gojen e jo ti ulerasesh si Muc Nano, mund ta zesh ngushte, se nuk del dot nga kornizat e sponosorizuesve.


#128

Ato qe them une , se di nese e ke ndjekur me vemendje diskutimin nuk jane kunder fese muslimane, por fakte e pyetje jetike, qe cdo vend i botes i trajton , ka agjensite e inteligjences e anti-terrorit, psikologe,studiues,gazetare investigativ qe merren.

Nese une dua qe pas 20 vitesh mos ta shohim Tiranen si Kabuli me gra e femije vajza te mbuluara ne mase me burka atehere po , jam Islamofob,se nuk eshte kulture e jona,s’kemi pse te luftojme per te tjere e te shtyjme politikat e vendeve Islame , kur ti ke 20 vjet po troket ne dere te Evropes.


#129

Mua me duket shume e thjeshte…qe nga momenti qe nje grua ose burre deklarohet musliman…ato jane rregullat me te cilat jeton. Dmth eshte me e pranueshme qe nje grua te jete objekt zbukurues I pambuluar dhe te diskutojme keto qe mbulohen si te vuajtura kur ato nuk ankohen?
Cdo fe veten e deklaron si feja me e mire, do ishte absurde te thoshte ndryshe. Po ndoshta nuk paski pasur gjysher fetar ju.


#130

eshte akoma me e thjeshte: urbanteleskopi, i lebetituri, dhe shume te tjere te ketij kallepi, jane perfaqsues histerike dhe historike te nje kategorie antifetare te kohes se Iluminizmit, te cilet jane kunder çdo feje, ne çdo forme dhe emer qe te paraqitet. Duhet bere e qarte qe kjo kategori eshte kunder ndalesave fetare, sepse ndalesat jane thelbi i fese. Pa ndalesa nuk ka fe.

Gjasme mbeshtetja qe kjo kategori i ben krishterimit (ke me siper nje koment bishtdredhur ku ngrihet ne qiell Nene Tereza, nderkohe qe nga ana tjeter perbuzen ndalesat historike te krishterimit, Nene Tereza eshte produkt i ketyre ndalesave), behet per fakt se krishterimi nuk ka me efekt mbi shoqerine; krishterimi nuk ekziston me nga kjo pikpamje, tanime eshte kufome e ngordhur, e treguar nga vrasesit e tij si shembull model per çdo fe tjeter pa perjashtim (brenda ne thes edhe feja hebraike e shoqates te çifuteve shqiptare qe financon Peshkun :stuck_out_tongue:).


#131

Atrox melior dulcissima veritas mendaciis :fleur_de_lis:


#132

dy katunaret modern t’lebetit ul m’sheshbesh, te çliruar nga çdo ndalese fetare:


#133

E kam ndjek temen dhe prandaj po te them qe hilete e tua islamofobe nuk shpetojne pa rene ne sy.
Ti thua a esht ky networku i imamit qe sulmoi Skenderbeun per Kurban Bajram, nderkohe qe s’kishte kurrfare networku e perpjekje te tille per Kurban Bajram nga ana e muslimaneve por kishte nje network e fushate te fuqishme skuthlliku anti-mysliman e anti KMSh.
Nejse, te hyj t analizoj traplliqet e tua tani nuk besoj se i ben kujt noj dobi se ti e shpall hapur se kush je me ato qe thua e t tjeret me siguri jan lodh me keto tema te perseritura ku islami vihet ne banken e te akuzuarve e vijme nje a dy si un e mundohemi ta mbrojme.


#134

Hilete e tij islamofobe nuk jane me te moralshme se hilete e tua Islamike apo te Injorantit te Mesjetes qe trajton si Ndalesa Fetare predikimet liberale te nje Imami te pashkolle dhe seksualisht te mbingopur.

Kush ta jep ty te drejten te na besh propagande islamike me ezanin tat qe na e fut ne cdo rresht qe shkruan. Propaganden islamike shko e boje ne foltore e jo ne rrjete sociale si Imami qe eshte kokrra e Idiotit.
Po te lexoje me kujdes komentet fjalet e tija jo te nxjerra nga konteksti por ne nje kontekst te shpifur do ishin turp si nje papu ashtu edhe per nje hoxhe po ju e boni veshin shurdh. Ndersa ne do vazhdojme te tallemi se Imami eshte per tu tall.


#135

S’po zgjatem as une te analizoj sulmet e pabaza ne ato cfare shkruan ti ,mjaftohem e me vjen mire qe je koshient qe jeni 1 apo 2 :wink:


#136

Moet Chandon apo domixhon rakie ?!


#137

Pra fajin e paskan njerezit qe komentojne pas nje viti dhe jo personi qe tha ate cfare tha para nje viti? Diferenca kohore zhvendoska fajin?


#138

Nuk ka ndalesa ne Katolicizem. Nje grua mund te martohet e te beje femije, te beje shtepiaken e me vone nese mundet punen. Po mund te beje ama edhe jeten “shterpe” te Nene Terezes: t’ia kushtoj jeten me te dobteve (sot shterpat gjenden neper zyrat e firmave e Universitete e jo me ne manastire). Katolicizmi eshte goxha i emancipuar. Pyes veten se per cfare u hyne ne pune feminizmi grave sot?:grin:


#139

Katolicizmi nuk ushqen urrejtjen ndaj njeri tjetrit kurse feminizmi ngjall MISANDRY …urrejtjen ndaj burrave deri diku me te drejte.


#140

ingerborgen xhanger xhunger dunger danger sumer byther,

ti edhe thu ne nje koment me siper qe nuk ke kulture fetare, edhe po na tregon se kush eshte katoliçizmi. Keni nje mendjemadhesi dhe arrogance te paimagjinueshme.


#141

Po mir me Injoranti i Mesjetes ku i gjen ti Ndalesat Fetare tek ky Imami qe ngjan me shume si seks terapist apo opinionist i Anabelit. I degjon te pjerdhurat qe nxjerr nga goja apo te duken xhevaire kur i leshon vete?