Imami që tronditi rrjetet sociale


#142

Inkuizitori s’ka problem me ato cfare thote ai , biles i ka ngel merak teknika e ngritjes se felava ngambrapa gjate faljes se namazit


#143

Kurse ti je teper i trashe se nuk kupton dot as ironine.


#144

Tironc, te sjellesh nje link si reference per dicka qe ka te beje teresisht me temen per te cilen po diskutohet nuk eshte propagande apo hile. E-zani per aq koh sa ishte aktiv ishte krenari e besimtareve, dhe mbushi nje boshllek te thelle ne paraqitjen e nje opinioni te artikuluar musliman per ceshtje si to komunitetit dhe te shoqerise me gjere. Me vjen keq qe nuk eshte me aktiv se nevoja per te eshte e madhe.


#145

Un nuk merrem me çfare thote hoxha dhe prifti, nuk jam marre kurre dhe videon e postit nuk e kam pare e as kam per ta pare kurre. E riperseris, per mu Krishterimi dhe Islami jane personi i Jezuit dhe i Muhametit.

un kom marak me krishterimin pa ndalesa, per fene laike te Marlonit qe jua ka hipur me teleskop te lebetiturve modern bitcoin:


#146

Ku ishte linku dhe referenca jote se cuditerisht me paska shpetuar ?! :face_with_raised_eyebrow:


#147

Po nuk je ti qe i percakton sa te medha jane nevojat per nje opinion te artikuluar musliman ne komunitet. Problemi me i madh i joti eshte qe percepton edhe talljen me te vogel te merituar ndaj nje Imami si Islamofobi. Po ne tallemi me te gjithe, me politikane, shkrimtare, artiste e futbolliste, me prifterinj katolike e prifterinj ortodokse kshu qe i bi te jemi Mbi-Fobik. E keqja fillon kur vershojne ne rrjetet sociale fetaret sepse sado qe te mundohen te behen bashkekohore mbeten primitiv.
Po mir me ky Imami pse nuk merret me Dashurine, respektin, vllazerine, meshiren e sakrificen ne Martese po merret me deshirat seksuale te papermbushura ne Cift? Po ne me Seksualitet jemi te bombarduar dhe bombardojme njeri tjetrin 24 ore ne dite, edhe ne Qishe a Xhami do trajtohet Seksi?
Ky Imami eshte Cipidhs si puna teme dhe e ka mendjen si une gjithe diten tek Dafllaku por nuk e do mbi peshe. kshu e kexo nje si une kurse ti e shikon si shenje islamofobie.


#148

Keni bo ene ju perparime…me hapin e kohes MbrapaModerne


#149

i trashe apo i holle, varet si e preferon ti.

komenti yt nuk ka asnje ironi te dukeshme, ndoshta ka ndonje ironi te trashe te padukeshme. Por ketij te trashi gjeji venin!


#150

Po kur nuk merresh pse e kthen feloren ketej nga ne ?

Ke hall se nuk arrin teleskopi deri tek ti , jep kordinatat e do e ndjesh brenda :wink: :stuck_out_tongue:


#151

tironsi lebetit tallet edhe me familjen e vet, e quan pederaste kristiane, jo po mos te tallet me çdokush tjeter.


#152

http://www.miamiherald.com/news/nation-world/article177371746.html

Evropa avash avash po rikthehet ne identitet, sa me kenaqi ndjenjat islamofobe ky lajm :wink:


#153

nuk tha kush qe imami na del pa faj ne kete mes, dhe shkrimi qe solla nga Spanca eshte shum kritik. Por doja te vija ne pah fushaten e inskenuar mediatike ndaj imamit, qe i perngjet modelit qe eshte ndjekur ne Kosove me kohe tani kur grupe te ndryshe germojne ne youtube per ndonje deklarate te tille bombastike hoxhallaresh dhe pastaj dalin dy apo tre gra, shpesh nga ndonje shoqate femrash, apo gazetare, dhe bejne namin. Nuk kam gje me ballafaqimin e traplliqeve qe leshojne imamet e hoxhet, se besimtaret vete kan kohe qe ankohen per nivelin e diskursit nga foltoret e tyre, (une personalisht kam muaj te tere qe nuk degjoj nje hutbe te hajrit gjate faljes se te premtes) por nuk ka si te mos verej se keto fushata qe behen nuk jane spontane por te mireorganizuara dhe me axhende nga mbrapa. Kritika me e vlefshme ne keto raste eshte ajo qe vjen ne menyre organike nga brenda vete komunitetit dhe ata qe ia duan te miren muslimaneve do gjenin menyra per te bashkepunuar me keta kritike te brendshem per ta bere debatin me konstruktiv dhe jo lincime publike klerikesh


#154

Familjen tende Kristiane te hapur jo Pederaste por ne Evolim me kerkesat e kohes MbrapaModerne. Munde te themi me plot goje qe po reflektoni.
P.S. Injoronti i Mesjetes, si eshte ajo teoria jote se 90% e komentuesve i ngjajne Familjes…ti ku e gjen veten me Familjen tate ne foton e mesiperme, tek 10% apo 90%?


#155

çer te merrem ju, e kush po merret me ju, ju ja fusni edhe vetes, dhe hingellini nga qefi.

çer kordinatash do, ti vetem kordinatet e vrimes tende laike teleskopike te interesojne.


#156

Nuk ka ironi se je pra i trashe prape!


#157

Edhe cifut edhe laik, e ca ka bo kaurri tha…


#158

akoma nuk u ngope ingeborge xhanger xhunger sumer trasher?


#159

Po ju kur nuk gjeni terezi mes vetes, keni perplasje e kritikime pse merziteni kur te njejtat gjera iu vijne nga jashte ?


#160

ja ku e ke i/e dashur


#161

o armir, ta kam thene edhe nje here tjeter, mos hyr ne debat me bordellon se ajo fiton. Leri te hingellijne nga qefi, se nuk dine tjeter.

ja e shef se si pederasti lebetit hingellin e te dergon 1 pelqim nga bordelloja!?