Imami që tronditi rrjetet sociale


#162

Po te isha grua myslimane do e lexoja me gjithe qef ,por s’kam kohe teper te lexoj portale fetare…


#163

Ti dukesh qe je pervers patologjik , se pret rastin ku te gjesh dike jashte bordellos tende e ti ofrosh mbeshtetjen dyfelore ngambrapa.


#164

#165

Gjithmon e kam kritikuar regjimin e athershme edhe ne lidhje me fete, mirpo keto vitet e fundit, ku po shihet kudo nje perplasje ndermjet njerzeve, komentatorve, analistave, politikanve, popujve, ne lidhje me fete, po me bindin se E. Hoxha me regjimin e tij, paskan patur te drejte ne kete çeshtje.


#166

E fende fare Pjer


#167

Pjer, na thuaj se per çfare çeshtje nuk ka konflikt midis njerzve, biles ka konflikt edhe midis feleve te vetem nje njeriu, siç ndodh ne rast tend qe te fergellojne felet ne konflikt mendimi dyfelor atebote - tani, njesoj si felet e elektrizuara te E. Hoxhes.


#168

Mire te tha ACDC ne nje koment qe je enverist, ja e tregove prap, kam pershtypjen se je kamufluar disident vetem tu hidhje hi syve belgjve per te marre kartat, gjermanet nuk e hengren ate koqe ulliri.


#169

Kam patur dhe kam respekt per besimtaret (jo fanatik) Amiro, por siç po shoh, a ha, njerzit, bota, po ekstremizohen dhe po shihet edhe nje fenoment tjeter, po polarizohet, nga nje ane njerez qe dalin lakuriq, njerez qe s’kane besim fare, dhe nga ana tjeter njerez qe po kalojne ne ekstrem, njerez qe po mbulojne dhe fytyre, pranjerez jo normale.


#170

I modho, mua me fergellojne vetem bolet, per te tjerat me fuksionon vetem llogjika.


#171

Ke te drejte Zeqo, jam kamufluar komplet qe t’jua hudh juve te gjithve, dhe qe neser te me çirni masken qe te diskretitohem.


#172

edhe logjika fergellon Pjer (eshte vertetu qe ne kohe te Aristotelit), sepse fergellojne edhe 2 hemisferat e trurit. Keshtu çdo gje e krijuar fergellon njesoj si dy felat e sumes tende dhe te Enverit, qe, sipas feleve te hemisferave te trurit tend, paskerkesh pasur te drejte.


#173

Je i diskretituar tashme, masken e ke çjerre vete, ti thua neser!?


#174

Po-po, ne qe jemi ketu me emer e mbiemer, qe njifemi publikisht, e qe flasim te drejten, jemi te diskretituar, ndersa ju me pseudonime, te prapaskenes e qe flisni sipas oreksit dhe interesit, ju jeni engjejt. Zeqo, nuk e dija qe kishe marre kaq goditje te rende.


#175

Aman ca budalliqesh u beka nje emision i tere per 2 veta qe jane perplas me njeri-tjetrin, nje islamofob dhe nje imam qe sic duket ska gjet menyra me pak te bujshme me implantu idete e veta. Dmth debat koti qe ste shpie askund behet teme emisioni gjeneron vatra diskutimesh. Pika qe s’u bie ktyre. Kush eshte ajo bjondja me kacurrela aty n’preview. Fytyre e pare.

@Pjer qenke ne ‘dhembe per dhembe’ mood sot…me sakte mosekrunimeplakun-mood.


#176

Emisioni ishte per idete e fjalet e Imamit , me pas ndodhi perplasja …

Ajo eshte fatma , shoqja aulones :stuck_out_tongue:


#177

Ahaa jam keqkuptu kshu eshte kur lexon vertikalisht :stuck_out_tongue_winking_eye:


#178

Duke nisur qe nga emerimi imam ka nje poshtersi . deri ne 68 i quanin hoxhallare pronaret e xhamive. 2000 vjet pushtet absolut fetar,80 vjet pushtet fashisto komunist ne kete rruzull ,tani tentim rikthimi per pushtetin fetar nga lindja. Na can trapin. Nga lind kjo deshire per udhezimin e njerzise deri ke si ta fshijn meneren duke ja faturu cdo budallallik qe nxjerrin nga goja zotit? Pushteti absolut qe duan pushtat se te tjeret i zgjedhim vete me vote. Prisni dhe pak sa ta marri veten kisha


#179

Dhe kthehemi ku ishim


#180

Kete punen e “kontekstit” e kane trajtuar edhe ata te ashtuqujturin "musketiere te ateizmit, Hitchens, Dawkins e me radhe, domethene qe keta kleriket, jo vetem te Islamit, tjeter gje thone kur jane me “grigjen” dhe tjeter kur jane me njerez te mencur, pra nuk besojne vertet qofte edhe se Krishti u ngjall ose se Muhabeti fluturoi me kale. Megjithese edhe kjo ha debat, sidomos kur vjen fjala te keta mazllumet e fese se paqes. Me kujtohet si ia hoqi petllen Dawkinsit ky trapi i Al-Jazeera-s, qe me duket se ka mbaruar edhe ky Oksfordin, kur i thote qe e beson fluturimin e Muhametit, jo me presh ne mendere (fjale me edukate, sic tha dhe ai imami tjeter kur ishte puna te Skenderbeu), po me kale. Ja ku eshte ketu: https://www.youtube.com/watch?v=XUTJKJHs4dQ
Sidoqofte, detyra e nje imami eshte besoj te jete njefare mesuesi e udheheqesi i turmes, e jo pjese a bisht i saj qe u thote ate qe duan te degjojne, sidomos kur eshte fjala per frenimin e ketyre instinkteve seksuale dhe theksimin e shpirterores, meqe duket sikur feja ka marre frenat ne dore per keto pune. Keshtu qe ky imami ne fjale, ne vend te thote qe gruaja nuk duhet te jete 150 kile e te bjere ere gjelle, duhet ta mesoje ate turmen burrerore qe t’i duan grate e tyre e te mos u shkoje mendja per te tjera, sepse pikerisht ngaqe merren me kujdesin per shtepine e familjen, me gatimin e me the e te thashe,nuk kane kohe te shkojne ne palester e bien ere gjelle e jo parfum.


#181

@armir, kape kte shprehjen e modhe:

Debati me bordellon eshte gjithnje i humbur, bordello fatalisht fiton sepse debati pa qene dakord per parime baze te paveneshme ne dyshim dhe te panegociushme eshte bordelloja dora vete, eshte shkaku i krijimit te bordellos dhe i ekzistences se bordellos - i Modhi :smile: