Ja,urno!

@Katror, ku je?

eshte si taktika e Murinjos ne futboll qe kur ka probleme apo nuk hecen ekipi , provokon kundershtaret apo grindet me shtypin etj per te terhequr vemendjen te ai…

edhe ky ka kohe qe perdor te njejten taktike per te terhequr vemendjen nga skandalet… shan gazetaret , provokon apo nuk e ka per gje te beje edhe KaRagjozin me veshje te tilla… vetem se nuk po e kupton qe ketij i ka dale boja e eshte bere i shplare mu si ajo xhaketa qe ka veshur.

1 Like

Yamamoto shquhet per elegancen e veshjeve qe krijon dhe rrobat kane nje kontinuitet dhe fluiditet qe jo secili mund t’i vesh. Fatkeqesisht, kryeministri me cfare ka veshur ne teresi ka krijuar nje ‘look’ harbut, Shrekesk, larg, shume larg elegances se Yamamotos. Sigurisht, veshja mund te personalizohet, te shnderrohet ne teresine e shprehjes qe do te transmetosh, dhe nuk eshte e thene te vishesh copy-paste nga sfilata e x rrobaqepesi, por shpirtin e krijimit origjinal duhet ta ruash, ndonese edhe terthorazi.
Them qe edhe reagimin ndaj njerezve qe e kane tallur (hamendesoj) per veshjen mund ta bente ndryshe. Humori eshte arma me e mire. Po nejse…

çer nesje, kte e kan kuptu te gjithe, pranej ne jetojme ne nje epoke humoristike ngambrapa. Tani s’ka nevoje te kesh humor, thuj ndonje gje edhe harbutshe, keputja ne tym si loqja hushamoto rrotototo, humoristike ka per te qene gjithsesi, sepse punon epoka ngambrapa per ty:

Zot, ne dore te kujt kane rene shqiptaret…!

1 Like

ingeborgen xhangerxhunger, shqiptaret kane rene ne dore te hushamoto rrotototo ngambrapafutjarroto, njesoj si skandinavet dhe parizianet qe lexojne francezet:

I think perfection is ugly. Somewhere in the things humans make, I want to see the scars, failure, disorder, distortion. If I can feel those things in work by others, then I like them. Perfection is a kind of order, like overall harmony and so on. They are things someone forces onto something. A free human being doesn’t desire such things - YOHJI YAMAMOTO

i modh, vallaj i modh, shum i modh!

Para ca kohesh jam nrru ne rr e Durrsit me Robert Aline. Kishte vesh do strece si ato te grave. Vazhdova rrugen t’u murmuru me sharje neper dhame.
Mire Robert Alija qe i duhet t’i kete hik adolishenca per lesh dhe po perpiqet me e rikuperu tash m’ket moshe,po ky qe me aq sa ka ofru shqipria,i ka pas gjithe jeten te gjitha?
Megjithse keta jetojne ne te ardhmen dhe sotshmja jone asht e shkuara per ta.

Hallall!Hallall!
Ja kush eshte buRRe!:grinning::grinning::grinning:
http://www.foxnews.com/sports/2017/11/08/wrestling-legend-ric-flair-had-15-drinks-day-slept-with-10000-women-documentary-reveals.html

ky paska pallu gjith Hollivudin, me gjith Devollin bashke! hallall sumen e devollijve te djathte qe i kane vene lekat majtas ne banke!

1 Like

I madh je!
Hahahaha!
Thashe ta nderrojme pak temen se memedheu vetem merzi eksporton.

Kjo puna e veshjes se Rames eshte si ajo barsalata kur babai i thote te birit qe “del nga dollapi” se “Gay eshte Elton John kurse ti je nje cope bthq”. Mbase ndonje nga keshilltaret duhet ti kishte thene Rames qe Yakamoto jane ato qe veshin japonezet, kurse keto qe ke veshur ti jane brekushe.

Kur kalojne kete krizen e moshes se mesme burrat ti Pjeter, secili e shfaq me menyra te ndryshme. Ketu ne Amerike psh 50 vjecaret blejne Corvette ose ndonje motor, ose bejne gjera qe s’i kane bere ne rini. Ne Shqiperi veshin pantallona regamoto ose sterce. Varet si te merr domethene. Ja do na vije dhe neve ora avash-avash.

1 Like

ne fillim ketij i thojshin si Kizi i Pazarit, po tashti osht bo tamom Kimi (Jong) i Pazareve.

1 Like

jo mor djale, ne krizen e moshes se mesme tani buRRat divorcohen, pastaj blejne Corvette dhe viagra dhe inamorohen si adoleshente me penis te fishkur.

Ne Shqiperi nuk divorcohen. I mbajne edhe grate edhe dashnoret. Natyrisht qe duhet Viagra me shumice qe t’ua dalesh te gjithave. Ama po qe se gruaja kerkon dashnor, nuk falin. Me cfare t’u dale perpara, sepata, thika, kacavida, koka zbare. Se ashtu e do nderi.

E kemi thene qe ai qe shpiku Viagren eshte shqiptar? Ja e themi prape qe te kenaqen patriotet.

ne Shqiperi nuk divorcohen sepse Shqiperia eshte akoma mrapa - e ka lene turku dhe komunizmi mrapa, nuk eshte bere akoma ngambrapa. Do të bënet edhe Shqypnia ngambrapa pa hë!

Mbaju ngapara nene mos ki frike, se ke djemte ngambrapa ne Amerike!

Edhe Shqiptaret e Italise e kan Zet Divorcin:

Njoh njerez qe dergojne nga ato ilacet ne Shqiperi per miqte e tyre te padivorcuar te cilet sigurisht nuk i duan per grate. Ja, urno!

Kur te mbaron municioni politik per te qeverisur vesh citjanet e plakes qe te marresh ide bythe…
Albanistan kryeministror… Po Sajmirit I veshe ndonje pale citjane o edushka…

Ajo ishte 30 vjec, cifti thuhet jetonte prej 19 vjetesh ne Italy? Sa vjec u martua kjo me kete? Ja per keto gazetare merhuma flet Rama, copa mishi, lol

1 Like