Kadare i shkruan Ambasadores Vlahutin


#28

ça lesh komunisti eshte Kadare. mos ja fusni kot. kritikohet aty ku vertet mund te kete dobesi, po jo kot me kot, aq me pak moralisht si njeri. perse duhet t’i bente lufte kadareja komunizmit ?
te mburrte sistemin e asaj kohe ishte minimumi sindical qe t’i te mund te botoje, te mund te punoje, et mund te shkruaje. nuk te linin te vegjelit, jo Enveri, ata me te cilet ti kishe marredhenie ditore dhe qe u krijoje xhelozi sepse kishe me talent ne shkrim.
kadareja kritikohet sot, kur pa pas me te voglin presion, duke qene ne fund te karieres, vepron po njesoj. zgjedh krahun e fitimtareve, kur perendimi kritikohet nga vete shkrimtaret vendas, ata me ambiciozet e me te miret. sepse e meriton kritiken, dhe jo sepse ndonjerit kjo mund t’i vije persmari.


#39

Hahaha


#44

ngaqe nuk lejohen slloganet politike ne stadium prej uefa apo nga fifa. kudo t’i heqin parulla te tilla. lufta civile ne jugosllavi nisi ne nje stadium futbolli ne kroaci ku dogjen flamurin jugosllav. tani ata i fryjne dhe kosit dmth.


#45

#48

Pdista kot e keni, jeni të pashprese. Ok, do terhiqeni zvarre dhe ca, por në fund…


#49

Mirenjohja nuk eshte e thene. Ne fund te fundit, burokrate perfaqesuese e nje bashkesie jo fort te interesuar ne integrimin e Shqiperise ne te eshte. Respekt minimal si e huaj dhe grua, po.


#50

Per momentin ajo dhe Lu jane ndergjegja e kombit .te Vetmit qe po leftojne establishmentin e korruptuar shqiptar.


#51

nje i korruptuar nuk mund te te permiresoje. europa i ka ditet e numeruara. vetem ekonomia e mban per momentin (çifutet qe shtypin paret me shaptiilograf e u japin te gjithe shteteve hua. te gjithe jane te mbytur ne borxhe, qe nuk mund t’i lajne kurre). kur te filloje kriza e vertete (mos kete me leter me shtyp pare), atehere do t’i shohesh keta te moralshmit kur te te leshohen perseri me tankse. ne ty te te vejne tu lash breket.


#52

#53

paqesore identik si thirrjet e myftaraj (a cfare e ka emrin) do jete edhe protesta e se shtunes sic shpjegonte me delikatese zedhenesja e shqupit tek R. Xhaxhiu
Delikatese dhe pafajesi ne tonet e PD :stuck_out_tongue_winking_eye:
c’te jete valle?


#55

vetem pleq do te kete ne manifestim dhe asgje do te ndodhe. te majtet jane agresive nga vete natyra. jane revolucionare. i djathti e mbeshtet vetem tek vetja suksesin. i majti pret t’ja sjelle qeveria, shteti.
juve te pakulturve qe mbushni blogjet e botes me mijera duhet t’u japesh dhe leksione.

saliu dhe ky tjetri i bejne manifestimet per veten, jo per popullin. populli i djathte e mbeshtet vetem te vetja suksesin, jo tek te tjeret, tek bashkesia, shteti.


#56

Ky miti i ambasadoreve ne Shqiperi ka marre nivel qe s’pershtatet me me rolin e tyre. Ka pasur periudha ku prezenca e te huajve, sidomos e evropianeve, ka qene tejet positive dhe konstruktive. Po ashtu, ka pasur perfaqesues qe kane dhene individualisht shume per Shqiperine. Pikerisht nuk e kuptoj cfare paskan dhene ne menyre te jashtezakonshme a heroike te siperpermendurit ne permiresimin e marredhenieve dypaleshe.


#57

#58

te Vetmit qe po leftojne establishmentin e korruptuar shqiptar.
Ta ka sqaruar shume mire Alba. Ti e do me te gjate?


#59

te huajt i japin leket per buxhetin e shtetit shqiptar, pranej dhe i shef nate dite ne TV. shteti shqiptar mos t’i japin monedha ata, bie qe neser. s’ka me rroga e pensione per asnjeri atje, per ata qe punojne ne shtet.


#60

Po, po eshte e qarte lufta.


#62

leket qe paguhen rrogat dhe pensionet si dhe mbahet buxheti shtetit. çfare te japin tjeter. po nuk deshe te huaj ne TV nate e dite, nuk duhet t’u kerkosh borxh per te mbajt ne kembe pushtetin.
ne leket na i japin jo se na duan, po nuk duan t’u pushtojme vendet e tyre me mijera, siç beme pas renies se komunizmit.
se shqiperia kurre nuk ka pasur qeveri te veten, ata e dine mire historine.


#63

Ne tv le te dalin. Ka edhe me keq ne tv.


#66

http://www.syri.net/op-ed/63577/pse-une-dyshoj-per-provokim-nga-qeveria-ndaj-protestuesve-ne-13-maj/


#67

Jane Te vetmit qe insistojne ti shkohet deri fund pastrimit Te gjyqesorit .shqipot e kane me nge :dakord po ashtu eshte nje muhabet,jo po e ka fajin sistemi ,jo po ju si Te huaj nuk I kuptoni disa gjera ,andej nga vjeshta kismet do bejme arrestime te bujshme se nashi eshte kohe plazhi ,ne vjeshte kismet andej nga prandovera se jo po bakllavaja jo po gjeli i vitit Te ri .shty te shtyjme .prodho ndonje krize per diversion vemendje e ditet behen jave ,javet muaj e vite e gjendja po ajo .