Kavaja merr të dielën pushim


#181

po ne origjine u kthye dhe Rama u kthye ne Ramiz dhe bashke me rucin tani ka edhe kantitatet e pavarur te bashkimeve profesionale.
keshu qe :v:


#182

Aleko, Bojaxhiu e ka deklaruar hapur se futja e PeDit ne zgjedhje do te shtoje votat per Ramen…prandaj komuniteti nderkombetar do te beje te pamundur qe Shqupi te mos futet keto zgjedhje per te pare sa vota do marre alternativa kunder Rames.
Nese nuk funksionon Shqupi do e rrezoje Ramen per 2 vjet ndersa opozita e re do te jete prezantuar para popullit ne Parlament per 2 vjet. Shqupi dhe Rama do marrin me vete njeri tjetrin…mbaje mend cpo te thom.


#183

Për Bashën dhe gjithe opoziten, tërheqja e shefit të mazhorancës dhe shtyrja e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë, ishte fitorja e parë e Republikës së Re,…shkruan koha jone.
Fitorja e dyte pritet me 13 maj kur ne bulevard do mblidhen mbi 200 mijë demonstrues qe të rrethojnë kryeministrinë ditë-natë duke mos lejuar qeverinë të hyjë në ndertesën e kryeministrisë. :v:


#184

Keto methoda I keni marre nga manuali I marshimit mbi Rome Te Benito Mussolinit😄


#185

Qenke shume mbrapa o kapo, tani punohet direkt nga shpija. Ka kohe psh qe ne kryeministri shkon vetem sozia e Edit. Sidoqofte vetem pis mos beni se do ju vendosi gjoba bashkia.


#186

O cer pune bo KM ne Shqypni, punen e bojne ambasadoret. Hec mo qari i Edvinit te hapi ndonje ekspozite me piktura ne Berlin a Tokyo ndersa Kaposhet hane byrek e lujne dam rrotull Kryeministrise. Shqiperia sa nje Bashki eshte…me mire te rrethojne KM 24 ore ne dite ne vape vere…qe te pakten plazhet e Shqiperise te jene te pastra se filloji sezoni i plazhit.


#187

i forte paske qene o ed rama, edhe kulturen e tolerances politike e injektove ne politike, ja ndrrove faqen tranzicionit sfilites me kulture politike qytetare dhe revolucion juridik, e demaskove dhe planin tinezar te berishes qe kompleksin e tij per humbjen e pushtetit me pushke ne 97 en kerkon tua vesh sot ne kohe paqeje (relativisht) qytetareve te ketij vendi, te cilet kerkon ti beje pjese djallezisht te endrres se tij per dhune qe do kenaqte vetem mllefin e tij personal, mjaft me me stisje te tilla politike qe nuk i sherbejne askujt dhe godasin dhe ate ekonomi qe tani po sheh piken e saj te ngritjes te nje cikli te suksesshem.
le te shpresojme se paku qe shqupi berishist por me nallane bashiste te dali ne pension ashtu sic duhet, pa traume.


#188

mo i modhi nga te gjithe na doli Shalsi qe ka bo levizje teknike ne shah :))


#189

Tironci ; " …Aleko, Bojaxhiu e ka deklaruar hapur se futja e PeDit ne zgjedhje do te shtoje votat per Ramen…prandaj komuniteti nderkombetar do te beje te pamundur qe Shqupi te mos futet keto zgjedhje per te pare sa vota do marre alternativa kunder Rames…"

Tironco, dua te bej ate figuren, ku tundet koka si i habitur, por nuk ekziston me ky opsion, fale Penar-kompjuteristit.
Nuk besoj qe Bojaxhiu te leshoje deklarata budalliqesh e kontradiktore njekohesisht.


#190

Cjane keto gomarlleqe qe thua o Tironc, qe edhe sikur vertete ti kete thene Bojaxhiu, nuk duhen cituar sepse sfidojne llogjiken.


#191

Maksi e Pjeri duke qene larg Shqiperise nuk e dini se cpo ndodh atje …edhe mosha ben te veten e si kuptoni citimet nga opinionet…

Si Bojaxhiu ashtu edhe Blushi, do futen ne zgjedhje sepse jan te mendimit qe Populli Shqiptar nuk Ka alternativa votuese ngaqe Pd-PS-LSI jane bashkefajtore ne politiken e deshtuar 26 vjecar.
Bojaxhiu ndryshe nga Blushi,shkon edhe me tej dhe etikon Liken ai Plaku hajdut me bllok ne dore qe ndan parate me ministrin e tij…si pak kush ne nje kanal televiziv. As PD nuk e permend me Liken nga frika.

Mos tundni koken Pjer, po ka nje ide ne Shqiperi qe aq e urryer eshte Partia e Maksit me ne krye Cunin e Sheqeres sa mjafton te futet Shqupi ne zgjedhje, Edvini ka ngritje te menjehershme ne votueshmerie… Kush eshte habia ketu…Shqiptaret kane kohe qe urrejne Shqupistet po nuk kane ku ta hudhin ate dreq vote.

Tani, tunde edhe nje here tjeter koken, Pjer, po me Avokat Ngjelen i cili deklaron se mbas zgjedhjes se Ilir Metes President, zhgenjimi ndaj Edvinit eshte aq i madh sa nje opozite qe nuk ka Berishen e Bashen ne krye… fiton zgjedhjet ndaj Rames…
Ja pershembull, mosfutja e Shqupit ne zgjedhje te pakten kanalizon voten e Alekos tek Bojaxhiu nga PS, por me Cunin e Sheqeres ne Fushate Aleko voton prap Ramen.
Shume e thjeshte por si do thoshte Shkaba juve ju ka mbetur ora ne vitet 90 kur ne PD ishte Meksi, Pashko e co.


#192

Deputetja Bregu i bashkohet Ramës në Gjirokastër

Deputetja Majlinda Bregu është një nga zërat më kritikë në selinë e Parisë Demokratike.

Ajo është shprehur vazhdimisht kundër bojkotit të opozitës.

Por këtë fundjavë, deputetja e PD-së, Majlinda Bregu nuk është parë në çadrën e PD në bulevard por në Gjirokastër, në një event organizuar nga Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, me rastin e Ditës së Europës.

Bregu e ulur pranë Bledi Çuçit, shihet teksa dëgjon me vëmendje edhe fjalimin e Ramës në këtë aktivitet


#193

Tironco, kush tha qe PD urrehet ne Shqiperi, une ne vizitat e 2016, vura re se Palloshi urrehej me shume dhe Buall Mavria kish nje ngritje te lehte pikesh. Vete njerzit thonin, se ne kohen e tij, kishin disa te mira plus qe Palloshi nuk po i ben me.


#194

Spahiu: Populli kërkon burgosjen e Ramës

Kreu i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu paralajmëron se javën e ardhmshmë protestuesit do të rrethojnë nga të gjitha anët qeverinë.

Spahiu përmes një statusi në Facebook shprehet se populli kërkon burgosjen e Edi Ramës.

…amanet ene ate bunkerin e Dulles vellezer qendrestar :v:


#195

Tani Pjer, nuk ta kum fajin une qe ti flet me Enverista qe thone se kan qen mire ne kohe te rrumpalles… mua me duket se Shqupi po shkermoqet, votat nga 600 000 po i shkojne tek 500 000 e po s’hyri ne zgjedhje do shkoj tek 400 000 se partite e reja do i morin elektorat per me teper qe PD nuk ka as anetaresi mo.
Ne se ke te drejte atehere zgjedhjet i kan te fitume pse nuk futen?
Po kta si do mo as Selammy, topalli e bregu… gjithe kancelarite i kan kunder me gjithe leket qe i harxhojne kot per lobizem… vetem Ristani e Nicku i kan mbet… Nicku iKaposhit qe kerkon arrestimin e Rames kur deri dje kerkonte Saline ne Burg.
Kur te iken Bregu e Xhosefina dhe te vjen Ristani e Nicku e ENNO…si ke punet mire kur Bojaxhiu e Blushi i kan hap mire velat e anijeve te tyre elektorale.
Pjer ke fillu te mos i lexosh mire shifrat e ti ke qene mire me shifra.


#196

Ti e ke gojen ters .te gjitha parashikimet Te dalin se prapthi :smile:


#197

O bofte Salih Qenefi Kryeminister ene i her…pra


#198

Si I kenonte kozma dushi
O sali tu befsha ferre
Merr pushtetin dhe njehere😄


#199

Ish zv krietari i KLD ben thirrje qe njerezit Te futen ne burg me propozim nga poplli si ne kohe Te gardistave Te kuq Te mao ce dunit :smile:


#200

Nderkaq Palloshi hala nuk ka nxene mend duke futur hundet ne punet e robve Te huj:
‘Francë, fitorja e Le Pen na kthen pas në kohë’

Rama komentoi edhe zgjedhjet në Francë ku shpresoi që nesër të afirmohet Europa që duam, ndwrsa deklaroi se janë pwrballw dy kandidatura, njëra për projektin europian të etërve themelues dhe tjetra për t’u kthyer 400 vjet prapa, në doktrinën e “kombit shtet” të Kardinalit Rishelie.