Kavaja merr të dielën pushim


#161

Dakord por ky modus operandi I tipit :ne ato maja rripa rripa njehere ma hipe njehere ta hipa " duhet Te ndaloje diku e dikur .


#162

#163

ka ndaluar pra, partia e pare qe ben protesta paqesore, asnje pllake e zhveshur.

hoqen kriminele nga parlamenti dhe nga kryetare bashkishe vetem me lule ne dore. e hoqen tahirin me valle pogradeci.

nuk hyjme ne zgjedhje me krimin po thone, that’s it.


#164

Without free and democratic elections, Albania could slide into chaos amid general instability in the western Balkans, a Hungarian foreign affairs official said on Thursday.

Qeveria hungareze: S’ka kushte për zgjedhje të lira; duhen pas disa muajsh.
Droga & Soros po destabilizojnë Shqipërinë!

Read more at: https://dailynewshungary.com/hungarian-government-free-elections-needed-albania/


#165

Nese s’duan le Te mos marrin pjese ne zgjedhje por Te mos kercenojne shantazhojne ata qe duan Te marrin pjese ne to .


#166

krimin po shantazhojne, me kenge e me valle, asnje lule e keputur, risi, sukses i plote, that’s it


#167

Po, por edhe kjo qe te dihet qe paraprakisht kush do fitoje dhe pse do fitoje, duhet te kete nje fund


#168

Po, por nese ato do quhen zgjedhje.


#169

Njesha per ta kthyer dhimbjen ne force. Me keta perballe, Rames do ti thinjen dhe leshte e Trumpit ne pushtet.


#170

Ngrihemi Bashke ,Zgjedhje Te Lira ,Republika e Re

Të vetmet zgjedhje që ky vend do të mbajë, do të jenë zgjedhjet e lira e të ndershme, të lira nga krimi, të lira nga droga, me një qeveri teknike e cila do të përmbushë mandatin popullor për zgjedhje të lira dhe të ndershme.
Ne preferojmë ta zgjidhim krizën përmes dialogut, por nuk duhet të kemi asnjë iluzion se sigurimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme mund të ketë sukses pa bashkimin e madh të shqiptarëve. Javës tjetër, përmes pjesëmarrjes masive të shqiptarëve në marshimin në bulevard ne do t’i demonstrojmë Edi Ramës, kupolës politike të republikës së vjetër dhe mbarë botës se shumica dërrmuese e shqiptarëve nuk do të pranojë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi, të diktuara nga droga, dhe pa opozitën.

dy nga tre dordolecet ne protesten e pare kan ikur,shume shpejte e me pak sforco por ene i treti i verteti do iki


#171

Sperdridhuni sa te doni kapo. Prap nje melon shuplaka do hani.


#172

Nuk ka mundesi Ceco, qe te hane 1 milione shpulla sepse Politika Nderkombetare do te beje te pamunduren qe Talibanet e Shqupit te mbeten jashte ketyre zgjedhjeve qofte edhe me opsionin e zgjedhjeve te parakohshme mbas 2 vjetesh bashke me lokalet. Vetshkaterrimi i Shqupit ska kthim… duhet kohe qe hemoragjia elektorale ta coj Shqupin nga 500 000 votues ne 280 -300 000 zgjedhjet e ardhshme.

Edvini e shtyu konfliktin per ca jave me vone dhe do shohim sa efektiv do jene 2000-5000 dylberet e Ristanit e Nickut ne rang kombetar perballe qytatereve ne pune te tyre. E di sa perkrahes ka Shquoi ne qytetin e Kavajes??? 250- 280 vete qe skan cfare te bojne vetem. Nuk i duhet Shqiptareve nje parti anti-europiane dhe anti-amerikane te pakten me keto numra.


#173

iuka bo basha makth, “ububuja ky te zbyth” thone, “sun ia permenim dot as emnin” se i zbythi njehere nga Tirona, tashti i zbythi nga Kavaja, iu kane bo si breakfast.


#174

Nese jeni ju “shumica” te lumtur edhe ne keshtu jemi, por vetem nje gje , mos dilni kundra, kur te behet mullar, sepse nuk duhet te shpresosh qe do permiresohet dicka ne ceshtje madhore si droga, vetem nese perfitoni vete nga to.


#175

leji thote alba, mos boni ansambel kengesh e vallesh…se keto do bojne zgjedhje me kantitatet pamvarun…

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/06/policia-italiane-n-nj-muaj-bllokuam-8-ton-drog-nga-shqip-ria#.WQ3v9oEpCaM


#176

Nga selia blu tregojnë se në Tiranë para kryeministrisë me 13 maj do mblidhen mbi 200 mijë demonstrues. Plani mbetet të rrethojnë kryeministrinë ditë-natë duke mos lejuar qeverinë të hyjë në ndertesën e kryeministrisë. Nuk do prishin asgjë, përveç kërpudhës së Ramës vendosur te hyrja e kryeministrisë nga ana e hotel Rogner. Atë kërpudhë e ka kërkuar Xhelal Mziu, kryetari i bashkisë së Kamzës, pasi ai u ka thënë demonstruesve bathorianë se kam gjithfarë pemësh e emra rrugësh në Kamëz, por nuk ka në qytetin e tij kërpudhë kryeministrore.


#177

Degjova dje Bojaxhiun te opinioni qe fliste per zgjedhjet. I gozhdoi si Shehin, si Bushatin, si Preçin si dhe Doden. Keni 25 vjet qe vidhni vota duke nderruar rregulla sa here qe ndiheni doni te mundni kundershtarin. Keni fytyre dhe vini ketu apo dilin ne shesh duke na bere te perveluarit e zgjedhjeve te lira? Keni 25 vjete u tha. Dhe thoni pastaj qe populli shitet e blihet duke e ngaterruar qellimisht me veten tuaj. Papapapapa nuk e kisha degju asnjehere aq te revoltuar Gjergjin. Vetem me 5 minutshin e pare te fjales se tij kushedi sa mijra vota mori ne rang Shqiperie. Ndoshta ka ardhur koha e nje Gjergji te dyte pas 600 vjetve ta shpetoj Shqiperine nga shushunjat komuniste orientaliste!
:v::v::v: perpara Gjergj i II ne fitoren kunder çadrave turke dhe marrjen e keshtjelles Kryeministri :v::v::v:


#178

Ashtu qofte, por une nuk e besoj. Shume shpejt do ti kthehen origjines dhe nuk e di se cfare ti do te thuash. Sidoqofte, me daten 18 June kemi votime, eshte dita kur sovrani popull vendos per 4 vitet e ardheshme.


#179

Meqe PD-ja nuk do te marre pjese ne zgjedhje, me shume gjasa vota ime do te jete per Gjergjin.


#180

Populli i cunguar, per shkak te lenjes se vendit nga varferia.