Kinematografi dhe TV - 2018

sipas teje, cili eshte interesi i siteve si filma24.io ? Sepse po shikoj qe ka qamet filma! Imagjinoj qe i marrin nga kanalet tv shqiptare (perkthimet cope cope ne fakt) por nuk arrij te kuptoj ç’leverdi kane

I fundit i Verhoven-ëve : :heart_eyes:

kane filluar te paguhen per reklamat qe fusin po ta shohesh, nuk jane pak.
Une nuk e kam te veshtire ti gjej gjithe ato filma gjetiu, po gjene e mire qe i kane te permbledhura ne nje vend me titra shqip. Ne pergjithsi mund edhe ti bejne hardcode, inkorporim titrave qe gjenden kollaj.

2 Likes

nuk i marrin nga kanalet shqiptare. ne fakt, nuk kane as edhe nje nga kanalet shqiptare. Por i perkthejne vete, me 5 mije leke te vjetra filmi, ndaj dhe perkthimi cope-cope se ata qe i marrin i fusin ne google translate dhe pastaj i pershtatin shpejt e shpejt. Dhe interesi sigurisht qe jane reklamat. aty bombardohesh me reklama.

1 Like

Edhe pse kam respekt dhe pak fiksim per DDL nuk me behet te shoh nje film per rrobaqepesa sepse cdo film qe kam pare mbi boten e modes ka qene njekohesisht romantik dhe reduktues. :frowning:

e ke fjalen per nja dy-tre dritare qe hapen kur hap nje film? (nese po, hall i madh: ato mbyllen per 2 seconda; rendesi ka qe nuk ka reklama gjate filmit!!)

1 Like

ne fakt, nuk eshte film “mbi boten e modes”. por mbi bashkejetesen (e dy qenieve njerezore)

kemi fol per phantom thread edhe ne peshk, stalker ka pas review, eshte film mjaft elegant

ah! ky eshte film kurajoz (trajton nje teme jo te lehte: kanibalizmin).

eshte ndofta filmi per te cilin kemi fol më gjate, kete vit, në peshk

i mrekullueshmi “2 lovers”

ueeeeee Billy Lyyyyyn !

1 Like

:open_mouth: tani po i zbulon faqet pirate ti stalker?

1 Like

ky ka marre çmimin e Jurise (çmimi 3) në Kanë në 2016; une nuk i kam qejf filmat e kesaj regjizores, por ka qe edhe i kanë (sidomos në Cannes :smiley: )

po ! :blush:

1 Like

heu ! Nimfa e LVT !!!

po do mund ta shkarkosh ndonje film qe ke qejf, ne fund te faqes ke hostet e ndryshem nga ku mund ta shkarkosh filmin ne kompjuter dhe i rikthehesh kur te duash.
Me vone po pate problem me ndonje nga filmat ne inbox adresen tjeter te filmave me titra ku mund ti hapesh. Victoria psh nuk hapej

2 Likes

burrneshat e Tropojes :smiley:

http://www.filma24.io/sworn-virgin-2015/

ishte nje postim i pergjumur.

nuk kish asnje ‘like’ dhe vetem 68 shikime
ti e ndiqje dot ne gjermanisht? Une jo, por fjala ka te beje shume tek Mia Madre.

u pa para 3-4 ditesh diku tjeter, por i censuruar ne 2 segmente te gjata ne fillim te Vol.2