Kriza vijon si një telenovelë


#21

KAVAJA pregatit parullat e te djeles;

POSHTE KOMUNIZMI !
O EDVIN O ZAGAR
NUK KA KOHE PER PAZAR ! :v:


#22

Buzkuqet ne si keni
ne Kavaje do i merrni…
Hec aty anti-komunista Ristani me Nick Xhelin


#23

Hallall.
Epike.
Hiku dhe Maqua.

Tashi kemi vetem Rama perball lakrorit :smile:


#24

Edhe sikur 30 deputete te kete PD-ja, jane te mjaftueshem per ta futur Ramen ne skizofreni, duke pasur parasysh qe mandati i dyte i tij do jete i tille, ku e vetmja gje qe do konsiderohet sukses cdo vit do jete qe u mbollen 1% rrenje canabis me pak se viti paraardhes. Dikush i ka mbushur mendjen atij, qe ne demokraci, pushteti kur je ne pozite, nuk duhet te nderrohet para 8 vjeteve, pavaresisht se je bloze ne rezultate. Por problemi eshte qe qeverite e narkotrafikut, jane diktatoriale dhe duan te zgjasin perjete.


#25

Shume dakord Makso! Edhe une ashtu mendoj prandaj hyni ne votime dhe votoni per partine qe doni :wink: :hibiscus:


#26

Cfare ashtu mendon?


#27

per kete e kisha


#28

Ne do hyme ne votime, kjo nuk diskutohet, por ne votime ama, jo ne pseudovotime.


#29

Ta thom une Makso keto do jene pseudo, pasi gjith ai lek i hashashit do boj punen e vet, keshtu qe me mire rrini ne qader :rose:


#30

Kavaja vendos: Repeal and replace Oramacarin :))


#31

E çuditeshme, çdo vit zgjedhjesh kemi keshtu filmash, si nga PS ashtu edhe nga PD, e si perfundim futen ne zgjedhje. Kjo tregon se te dy krokodilat, bejne numra, pislliqe, per te eliminuar partite e vogla.


#32

Une kam vendosur te rri ne shpine time, ne cader nuk ka krevate si ne cadren e Rames, ku i ngjiz gjenerata e re e specialisteve.


#33

Momenti apo casti ardhi… emigrantet te veshin qillotat ushtarake dhe yxhym ne Kavaje


#34

Thjesht, mileti do paguje per dy pale votime mrena 6 mujesh. Po kush e rrun
Perkunder presionit te sotem, eshte e ditshme qi votimet pa opoziten sti prano njeri.
Kaq.

Se harrova. Z.Trump e tiganisi prap sot.


#35

Po cfare ngrenje e te voglave, o Pjer, partia psv 91 dhe ajo e unitetit kombetar, vendosen te mos marrin pjese ne zgjedhje me arsyetimin: "te maksimizojme votat e partise kryesore":thinking:. E kupton ti, qe nuk jane alternativa por jane krijuar qe ne krye te heres, si paterica te specialisteve.


#36

Sapo do thoshja te njejten gje…


#37

Ceshtje e arrogances dhe naivitetit te rames.
Dy muaj para fundit te mandatit dhe zgjedhjeve te mos pranoje kompromisin per zgjedhje te lira.
Mendon se e ka pushtetin dhe komoditetin absolut. Ndoshta edhe duket keshtu, por ne kosove thone “zullumi keputet kur eshte me i trashë”.


#38

Nuk keni pare gje akoma.
Oferta e fundit , lesho Kryeministrine dhe ne te qeverisim 4 vjet pa zgjedhje fare , nuk do , borxhit po i dalim .


#39

#40

Votoni Vetingun, pa qeverine jua japim menjehere, se qeveria sherbetore e popullit eshte. Por vetingun njehere!