Kriza vijon si një telenovelë


#82

Basha dhe Berisha kane marre sinjale jo me nga SHBA dhe BE por edhe nga PPE qe jane direkt personalisht pergjegjes per dhunen me te vogel. Qeverise i eshte lene dore e lire te veproje mbi te dy nqs ka tentative per dhune dhe ne Kavaje eshte transferuar njesiti antiterror perpos FSHS. Akuzat penale jane gati per tentative te prishjes zgjedhjeve, tubime te jashtelighshme, prishje rendit publik…mbaron me thirrje dhe nxitjeve akteve terroriste. Keshtu qe PDse po i thuhet bujrum ne Kavaje.


#83

o hajduta muti, o krinminele qe e rropet kete popull

“Drejtimi i Duhur” i ketyne atehere

o u bofshi te gjithe tullaca e tju duken pucrat me qelb qe keni ne koket me cepa


#84

I here hoqen bustin e znj Klinton ne Sarande, tashi dun te zhdukin edhe bashkautoren.
Specjalista mooo


#85

Albanies i ka ra bixha, nje parti shkatarraqe si shqupi autoshkaterrohet definitivisht duke mos hyre ne zgjedhje, ishalla nuk arrihet marreveshja, cfare fati per vendin, ylli i albanies po shndrrin ma se fundmi.
blushi dhe bojaxhia si facciano avanti
asht liria qe e pordhon opoziten dhe jo opozita lirine, fjale te arta…


#86

klsh e jar leskaj qurrashit qe ka kater vjet qe nuk qullos ndonje gje te hajrit
gjtihe segmentet e shtetit i keni me shik e kontroll shteti, me gjykate e prokurori, me zevendesministra qe u ofrohen ne tave, me kryetar kqz’je
shqupi cosa volete di piu dalla vita


#87

Edi Rama e tërheq kandidatin e PS në Kavajë
17:36, 05/05/2017
Partia Socialiste ka tërhequr kandidatin e saj për bashkinë e Kavajës. Deklarata është bërë nga kryeministri dhe kreu i PS-së Edi Rama i cili ka mbajtur një konferencë për median në lidhje me krizën politike.

Rama është shprehur se nuk e negocion datën e zgjedhjeve, 18 qershor.

…ske nga shkon …do ta leshosh ene 18 qershorin


#88

Na rruaç per verë. Tu dhims karrikja.


#89

Eh eh eh…mire mo e drejto nen-kryetari i tanishem i Kavajes…qytetin perseri… ku qendron Problemi??? Ja u late ngref Kavajotve nderkohe.


#90

Kapo, pse do i thyejne kutite e votimit kavajsit, se une plaku nuk kuptoj nje gje, kush i organizon votimet.

  • Qeveria - do thuash ti.
  • Po pse qeveria, ç’pune ka qeveria me votimet,- te them une.
    A e kupton se ku e kane sjell gjendjen dhe derexhene PD e PS.