Ksamili e gjen veten me shkelmin në fyt


#170

ja se te drejton ky robi zotit :stuck_out_tongue: https://www.youtube.com/watch?v=Hl_MPXk4bCQ


#171

Ke te drejte, por kam pune te tjera, hotelet fare mire mund te lidhen me keto dy persona, ose me sajtin e hoteleve; Trivago.be megjithse edhe tek ky saj jane me qindra hotele shqiptare, shife nje here.
Lexoje dhe kete tregimin, qe ndoshta si i ri, nuk e ke lexuar;
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/09/takimi-per-turizmin
naten, se ora vajti 12 e nates.


#172

S’qaj hallin e hoteleve une se s’jam ne fushen e turizmit por me kollaj e keni ju ta promovoni sesa ne, kjo eshte ideja.
Si perfundim e gjete Rufinin :stuck_out_tongue:


#173

Ka mundesi ju te drejtorise t’i hapni nje rubrike te vecante Pjerit ku te flasi per arritjet e tij, te shkruaje tregimet/pershkrimet e tij, te reklamoje disidencen, ekonomine, filozofine, sportin, gatimin, teorine e telave, VQ, BQ, BBQ, e cfare q-je tjeter te doje aty? Quajeni si te doni, ndac VQ mini, ndac “Doni me per Pjerin?”, cfaredo emri tjeter, vetem te jete vec dhe kush te doje lexon e komenton atje. Ne kete menyre i jepni dhe seriozitetin qe i takon se kur i lexon keto arritjet dhe perpjekjet si Sizifi neper tema te tjera, sikur ju humbet v(l)ëra.


#174

Pjeri eshte personi i pare per tu kap me shkelma dhe largu nga Peshku, sepse perdor çfar eshte publike per interesa personale.

Pra duhet kap ne shkelma ne parim, pastaj per te tjera arsye te dores dyte - nese ka - per tu kap me shkelma.

Dhe ne fakt ne fillim fare adminet nuk i botonin shkrimet, megjith ankesat dhe kuisjet e tij, pastaj nuk e di per ç’arsye e botuan, siç duket per nderhyrje te kolegeve te tij gjysem-anonime qe e shfrytzonin Peshkun ne te njejten menyre, dhe koqe nga mendja njesoj si Pjeri, e kujtonin Pjerin kushedi se çfare si profet i makroekonomise, megjithse pak i lehte nga mendja.

Tani eshte bere Pjerdhi qender e Peshkut, po te largohet ai Peshku merr fund, dmth Peshku eshte pjerdh fare njesoj si Pjerdhi, Peshku identifikohet me Pjerdhin.


#175


#184

:joy::joy::joy: leri pastaj te drejtat e autorit! Bërrnut


#185

Po pse na fut ne sherr moj vajze? Ca te kemi bere? Pak halle kemi ketej me vapen :grinning:.


#186

I modho, une e di qe ti je me i zoti se mua ne kulture (se e shoh ne temat qe sjell e trajton), me i zoti se mua ne kompjuter (se e shoh qe realizon gjera ketu qe une nuk i boj dot), e mund te jesh me i zoti se mua ne shume fusha. Tani lind pyetja; çfare dreqin ke qe nuk e le plakun rehat, ç’e ke kete xhelozi. Zotesia ime eshte (siç e kane vene re dhe te tjeret), tek;

  1. Tregimet, pershkrimet nga Shqiperia , nuk them se jam nr 1, por perpiqem te sjell aktualen ne menyre gazmore e te sinqerte, te sjell tragjiken ne menyre sa serioze aq dhe humoristike.
  2. Makro-ekonomia, nuk them se jam nr 1 por jam shume perpara se shume ekonomiste kendej jashte dhe andej brenda, dhe ketu mos e hap gojen pa lexu VQ dhe Intervisten.
  3. Futbolli, ku kam teza krejt ndryshe nga ata qe fitojne miliona por qe nuk i sjellin shum te reja futbollit. Shume nga femijet/lojtaret e mij sot lozin ne ekipe me emer dhe thone se trainer si Thomas akoma nuk kemi pare.

Keshtu qe lere plakun rehat, se çdo njeri ka te vetat, une nuk po te pengoj te shkelqesh.


#187

Zotesia duket tek komentet e pafundme qe Ju provokoni si edhe frymezoni si askush tjeter tek Peshku. Shkrimet tuaja jane te Papara dhe sherbejne si Turbina qe vene ne levizje Ujin e ndenjur te Peshkut …jane Oksigjen per kete Pellg. Xhelozite pastaj jane personale, ka individe qe do vdesin te mehitur nga Xhelozia e ju i nderuar nuk mund ta ndryshoni dot natyren e ketyre njerezve.


#188

Pranej them un qe ti je hajdut, perdor publiken per interesa personale, dmth vjedh, ky eshte ne thelb koncepti i vjedhjes. Pastaj nese te bejne minister makroekonomik te thesarit, dihet qe ke per te vjedhur thase me ar pa problem (perveç frikes nga policia), sepse ne thelb eshte e njejta gje.

Pikerisht ketu duhet te jete edhe xhelozia ime, pazotsi per te vjedh, ndersa xhelozia ndaj injorantit tirons eshte qe ma kalon ku e ku me konsum te shurres se hysniut dhe te eskrementit te çunit sheqeres.


#189

Psh, ma sill nje rast , se jam kurioz, nuk e dija veten kaq te zote.


#190

Po me degjove mu Pjerin …ca komente fiki vete.tek temat e tua…qe te mos kete kaq pa-barazi me peshqit e tjere…se xhelozia i transformo njerezit. Cte gjeti ty te fikesh ca komente e mos te dukesh aq popullor …asgje…edhe te tjeret nuk luajne nga fiqiri.
E pe si tha…perjashtoni Pjerinin nga Pleniumi…si me qen Ay Merhumi i Moth e ti Beqir Balluku…ncncncn


#191

hehe, kjo ndodh kur nuk studion VQ-ne me laps ne dore


#192

Tironco, po ku di une se si hiqen komentet, shyqyr qe mesova se si korrigjohen, tek ai lapsi poshte :laughing:


#193

Thuj shyqyr qe e ke mir me Blendin se te syrgjynosin kta mer…kan bo shkollen e Dulles.


#194

pranej them qe je edhe idjot, perveçse e ben veten idjot, shejtan budalla, çer rasti do me teper qe ti perdor publiken per interes personal? Çdo koment i yti eshte thurrje lavde vetvetes dhe VQ-se, a si quhet ai libri kamasutra bjeri bythes tironsit lebetit se e ka si bythe e Dulles shurr hysniu etj etj.


#195

A ha, une thashe se çfar krimi paskam bo :grin:
po pse nuk lejohet ta shfrytezoj pakez Peshkun per reklam, eee hajvan, une qe i kam dhene kaq shume Peshkut.


#196

Perifrazim:

po pse nuk lejohet ta shfrytzoj pakez Thesarin, une, Ministri hajvan i Thesarit, qe i kam dhene kaq shume Thesarit?


#197

Edhe I lebetitmi keshtu .pupu sa te thella qenkan keto pune :blush: