Kukan: PD vonoi reformën | Top Channel


#61

Ka dicka qe nuk shkon ne kete situate.
Rama ka 90 mandate ne parlament dhe ose nuk di ti perdore ose nuk do ti perdore.
Rama nuk ka nevoje per PD-ne qe te beje reformat.
Por ka mundesi qe ai te mos i doje reformat…


#62

Ke reforme psh nuk do Rama ?


#63

Eshte bere mode te behet politike me fake news,
Donald xhej trump thosh njeriu qe qesh, ka ke te kopjoje, kur clirohet budalleku hapi deren…


#64

Nje hetues I diktatures,minister I brendshem?
Bukur po ecim perpara…


#65

Po nje mesues ne kohen e diktatures sot a mund te behej minister i arsimit? Po nje ekonomist kooperative te tipit te larte te Devollit psh a mund te behej sot minister i financave? Po nje doktor dhe sekretar i PPSH a mund te behej sot president dhe kryeminister? Cfare kane pasur te ndryshem keta qe une permenda nga nje punonjes qe punonte ne polici apo prokurori, apo dhe ne gjykate? Dhe ketu flas gjithmone per ata njerez qe benin punen me ndershmeri dhe konform ligjeve ne fuqi. Per ata/ato te tjere qe mund te kene bere edhe pislliqe, me kembenguljen e PS-se me ne fund eshte miratuar hapja e dosjeve (saliu per 20 vjet nuk e pa te udhes ti hapte) dhe ku mund te gjykohet edhe per individe te vecante qe kane kryer krime apo veprime te kundraligjeshme. Po keshtu sic flet ti i bie qe te gjithe ata qe kane punuar edhe ne kohen e Enverit te jene te perjashtuar nga drejtimi i vendit. Por edhe sikur per nje moment te dale nje minister psh qe ka qene adoleshent ne kohen e diktatures ju prape do ja gjeni sebepin duke u marre me babain e tij. Edhe nese do te ishte jetim, ju prape do i benit biografine e dajes apo te xhajes. Si perfundim, ju or te PD-se i doni te jene kopila se kopila jeni vete.


#66

Liqen, te jesh i sigurte per nje gje.
Partia socialiste e shqiperise, ne kosove urrehet poaq sa ajo e serbise dhe greqise.
Ne kosove eshte perceptim i pergjithshem qe socialistet e shqiperise jane serbe ose greke.

Nuk them qe eshte ne rregull kjo, por keshtu eshte.

Ne kulmin e pergatitjes se kasaphanes ndaj shqiptareve ne kosove, nano koke me koke me millosheviqin ne ishullin grek (shih simboliken pra, me serbin ne greqi).
Ende pa u tha gjaku i masakrave ndaj femijeve shqiptare, edi rama ne mes te shqiperise i dorezon celesin e tiranes cetnikut bregovic.

Gjate luftes shtepia e sali berishes ishte shtab i UCKse. Kete s’ia mohoj.


#67

…Cfare kane pasur te ndryshem keta qe une permenda nga nje punonjes qe punonte ne polici apo prokurori, apo dhe ne gjykate? Dhe ketu flas gjithmone per ata njerez qe benin punen me ndershmeri dhe konform ligjeve ne fuqi…

Ligjin ne fuqi ndalonte torturen.
Te gjithe e dime qe hetuesit te torturonin ne ate kohe edhe pa bere gje fare.


#68

Po ti harrove qe si sot 5 vjet me pare keta(shqupi) desh bene president ate ish spiunin sot opinionist artan hoxha(a si e ka emerin), por ne momentin e fundit hoqi dore vete pasi e zuri frika mos i hapnin dosjen e rekrutimit nga sigurimi, per ceshtje proceduriale.
Parti spiunash kane qene dhe te njejtat diversione perdorin dhe sot; me ndihmen e hackerve rus fabrikuan nje lajm te rreme ne nje portal te pabjohur dhe te dyshimte per tonelatat toksike, te cilin cadra e ripertypte pa pushim.


#69

amerika e ka ne terezi me trump se vendi ka struktura te shumefishta anti-autoritare pervec kultures demokratike te gjate.
Po hajde jua bejme qefin e quajme thjesht “mode”


#70

Ne fakt ishte “shtab” ku ndodhte shitblerja e kallashnikove nga Shqiperia per vllaznit ne Kosove :wink:


#71

E mora vesh ti qenke nga keta qe ju ka ngel ora me Nanon… Me te njejtit Nano qe bete aleance te vidhnit zgjedhjet e 2009 e te lepinit peshtymen qe hodhet me vite . Kerko ne Google takimin me Berishen para zgjedhjeve te 2009. Ka qene e vertet ne Kosove percetimi I njerezve ndaj PS ne kohen e koleres se saliut qe bente propaganden e shfrenuar per ti percare shqiptaret por realiteti sot eshte krejt tjeter dhe Rama per ta eshte hero.

Sa per shtepine e Saliut e cila ishte baze e UCK LEXO se cfare thote Hardinaj per te. Nuk ka qene kurre eshte propagande e paster dhe e trashe qe vetem ca si puna jote mjerisht e besojne.

Ja LEXO Kukan e varfer qe me 21 Janar mbronte Saliun dhe I qante jozefina ne telefon. Edhe ai e ka kuptuar se me cfare plehrash eshte marre gjithe keto vite . Prandaj PD po zhduket se njerezeve ju ka ardhe ne maje te hundes me mashtrimet , pabesine dhe peshtymen e Saliut.


#72

Nuk zhduket PD-ja ore zoteri…se edhe ne diten e saj me te zeze ne 1997,mori 32% te votave.
E di qe e ke deshire te kthehet koha e Enver Hales pa opozite por ajo kohe ka mbaruar ne 8 dhjetor 1990.
Se dyti opoziten nuk e cakton ti si pushtetar,prandaj sado te perpiqeni prape me PD-ne do te duhet te flisni,se ajo eshte opozita legjitime ne Shqiperi.


#73

Le te zhduket pd-ja le t’i harrohet emri sa per mua.
Une thashe ato qe jane realiteti.
Dy kryetare ka pasur deri me sot ps-ja. Nuk e permenda vec nanon por edhe ramen aktual me bregovic e vucic. Te dy te krimbur me shkije.

Shtepija e berishes gjate luftes, dmth shtabi i uck-se, eshte bombarduar nga serbet.


#74

Nuk do mbetet pa opozite Shqp jo ACDC, ne do i garantojme te gjitha te drejtat opozites, ajo qe nuk varet ne doren tone pas zgjedhjeve eshte lidershipi nese do jete Rama ne krye te opozites apo dikush tjeter.


#75

Surpriza’ e avokatit/ Edhe Spartak Ngjela hetues i Enver Hoxhës ne Vlore

"Pershendetje z.Doktor jam nje i ish i burgosur politik dhe ndoqa mbreme me inters te veçant debatin ne opinion duke ndjekur me vemendje dy debatuesit e majte avokatin Ngjela dhe Lorenc Vangjelin te theme te verteten u neverita por dhe u lendova shume me mbrojtjen qe ata i ben ish hetuesit mizor te diktatures Fatmir Xhafes.
.Doktorr cdo gje qe foli avokati ne opinion mbrojti vehten e tije sepse vet ai ka qene hetues per disa vite gjate diktatures komuniste ne Vlore dhe dihet se hetuesia ishte e dege e sigurimit dhe krejtesisht ne duart e tij.Te gjithe hetuesit e viteve 80 qe jane marre me krime politike kane qene te sigurimit te shtetit ose oficer ose bashkpuntor te tije.


#76

kane kaluar 27 vjet nga renia e komunizmes mund te kishin gjetur ndonje me te ri te pakompromentuar per minister te perbrendshem por si duket rames I duhen votat e bazes enveriste te cilet ai dikur I perqeshte aq shume.nga ana tjater ristani I PD me shoke po te kishin qene me te medhenj ne moshe edhe ata do ishin bere hetuesa gjate monizmes.kur vjen puna tek politikanet shqiptare qe akuzojne njeri tjatrin per hajdute e kriminele te vjen nder mendje thenia e Jezu krishtit:ai qe s’ka mekate le te hedhe gurin I pari.:grinning:


#77

Sipas tij, rasti ideal është Shqipëria e cila prej një viti është kthyer në prodhuesin numër një të marijuhanës në Europë, çka ka bërë që qytetarët shqiptarë të dalin në protestë kundër lidershipit aktual në pushtet të lidhur me Rusinë.


#78

Po pse genjen o i mjere. Une jam lindur ne Vlore, duke ironizuar per malet e Laberise, qekurse ju quani me paturpesi verioret maloke. Une i njoh me emer dhe mbiemer nje pjese te mire te ketyre fytyrave te felliqura. Keta ishin pjese ne bandat e Skeles, shume larg territorit te Gaxhait, me veprimet e te cilit une nuk jam dakort, pavaresisht se ai sherbeu si tampon, ndaj alabakeve " te majte", qe do te kishin vrare dhe me shume se cvrane ne emer te “kauzes” se tyre. Sa per tre gishtat, jo vetem keta, por nje turme e madhe injorantesh gjate protestave, i ngriten ato gishta dhe fatkeqesisht, keta nuk protestonin per parate e humbura. Tani ky " debili i peshkut" sic me quajte ti mua, nuk mohon origjinen e tij dhe nuk deshiron te hedhe poshte bashkeqytetaret e tij, por une nuk mund te bej kauze me te keqen, per hir te lokalizmit. Ata “maloket” e Veriut, jane po aq shqiptare sa bashkeqytetaret e mi vlonjate dhe vetem bashke me ata do behet ai vend.


#79

…burimet kryeministrore tregojnë se kanë filluar zbrasja e disa orendive personale nga zyra e kryeministrit si dhe po mendohet për të hequr pikturat e grafikat nga zyra e Ramës, sepse kryeministri i ri nuk do jetë artist. Mendohet se do jetë nga fusha e shkencave ekzakte. Mundet edhe ish-president


#80

Kapo, mos e ke llafin per Mejdanin, se ai ka shprehur deshiren per te drejtuar nje qeveri teknike.